Ohlasy k zápasu
st 28.2.2018 | Šimon Sedlařík, Jan Vavřina

Nevyšla nám druhá část, mrzí Michala Dragouna. Teď chce pojistit druhou příčku

Byť po druhé dvacetiminutovce prohrávali o tři branky, nesložili zbraně a dřeli dál. V 53. minutě se Lvi dokonce dostali na dostřel jediné trefy, poté však domácí Ridera o svém prvním zisku z letošních vzájemných klání rozhodla definitivně. Za Hradecké se do střelecké listiny zapsal i Michal Dragoun, jenž si na vítkovickém ledě připsal svůj osmý gól v sezóně. „Poučil jsem se z předchozích chyb,“ popisuje překonání Bartošáka zkušený forvard Východočechů.

V Ostravě jste se dvě třetiny rozjížděli a udeřili až ve třetí. Je to už taková vaše klasika?
Řekl bych, že první část byla dobrá. Vůbec nám nevyšla druhá, tam jsme ze zápasu vypadli. Mohla za to i velká obětavost domácích. Chytili nám spoustu ran, útočníci i obránci toho dost zblokovali a moc puků jsme k bráně nedostali.

Posledních dvacet minut však vyšlo slušně, odpíchnete se z nich?
Samozřejmě, vždycky je dobré, když zápas dokončíte s hlavou nahoře. Snad to tak bude.

Jak složité bylo zase se dostat do hry po třech týdnech volna?
Byl jsem dost překvapený. Ráno na rozbruslení to totiž bylo hrozné, měl jsem těžké nohy, ale v zápase jsem se naopak cítil suprově. Nebavil jsem se s klukama, jak to měli oni, ale herní nevyhranost je vždycky trošku znát.

Že jste se cítil v pohodě potvrdila i vaše branka. Jak se upekla?
Viděl jsem tam místo, jenže když jsem předtím dvakrát chtěl prostrčit přihrávku, chytili mi ji obránci. Tak jsem si řekl, že potřetí se opakovat nebudu a zkusím to vzít jinak, že vystřelím já. Nevím, jestli to bylo pohodou, spíše poučením z chyb, které jsem udělal předtím. Snažil jsem se vystřelit nahoru, v kabině někdo říkal, že gólman často chodí dolů. A povedlo se.

Jak je pro vás důležité konečné umístění? Šanci na druhou pozici má stále i Třinec.
Před utkáním s Riderou jsme koukali dopředu i dozadu a druhé místo je naší prioritou. Musíme ho urvat hned teď doma s Jihlavou a nečekat na poslední zápas v Pardubicích. Abychom pak byli v klidu a poslední duel základní části odehráli v pohodě a bez nějakých stresů, že musíme.

Sám jste už pár podobných střetnutí zažil, jsou před vyřazovacími boji klíčové?
Celkově se pak do play off jde lépe, když se před ním hraje dobře, jsou solidní výsledky a tým drží pospolu. Je to tak ale i v sezóně, že když se daří týmu, člověk si víc věří. O to je důležitější, abychom do play off šli s nějakou lepší psychikou a z druhého místa.