Aktuální zprávy z klubu
so 10.11.2012 | Martin Voltr

Nová role Michala Mikesky: Zkušený útočník bude v Hradci pomáhat u mládeže

Nejen pozici jedné z opor prvoligového mužstva bude zastávat Michal Mikeska. Šestatřicetiletý forvard se dohodl s klubem na výpomoci u žákovských kategorií od 5. do 8. třídy. „Michal bude dvakrát týdně absolvovat tréninky jako pomocný trenér. Vždy bude záležet na přání šéftrenéra sportovních tříd Tomáše Martince,“ říká sportovní ředitel mládeže Miloš Říha.

Realizační týmy mládeže se tak rozrůstají o posilu velmi zvučného jména. „Michalova výpomoc bude postavená na tom, co od něj vždy budou trenéři chtít,“ popisuje formu spolupráce Miloš Říha. „Je to dobré i pro samotné děti, které před sebou uvidí nějaký vzor. Lidí, kteří u mládeže pomáhají, není nikdy dost. Vnímám to jedině pozitivně.“

Michal Mikeska je mistrem české extraligy a ruské superligy. Nyní postupně začne kromě aktivní kariéry budovat i tu trenérskou, jak sám popisuje. „Kdysi jsem si udělal trenérskou licenci C, teď mám hotové béčko. Abych mohl případně za nějakou dobu studovat A licenci, potřebuju nějakou praxi,“ říká Mikeska.

„Poprosil jsem tak Aleše Kmoníčka s Milošem Říhou, jestli by bylo možné, abych se v Hradci začal ochomýtat kolem dětí a učit se,“ pokračuje.

Odchovanec třebíčského hokeje by měl trenérům pomáhat dvakrát týdně, poprvé byl na ledě s hradeckými nadějemi ve čtvrtek. „Jiná je práce s těmi nejmenšími dětmi, jiná s pátou a šestou třídou, kde jsem právě byl. A ještě o hodně jiná je s dospělými, kterou mám asi nejvíc osvojenou, protože v tom prostředí pár let žiju. Chci si to vyzkoušet a zjistit, co by mě bavilo, jaké jsou mé možnosti,“ uzavírá Michal Mikeska.