Rozhovory
po 23.9.2013 | Ondřej Novotný

Osamocený střelec Tomáš Mertl: Za bod jsme rádi, škoda gólu v prodloužení

Nedělní zápas na Slavii přinesl trochu fotbalový výsledek, v O2 aréně totiž padly pouze tři góly. Z toho jeden a zároveň jediný hradecký vstřelil Tomáš Mertl. Jeho zásah sice Mountfieldu nevynesl vítězství, ale znamenal alespoň prodloužení a letošní sedmý bod do extraligové tabulky. „Každý zápas chceme urvat,“ hlásí odhodlaně sedmadvacetiletý útočník hradeckých barev.

Tomáši, Slavii se doma dávají góly velice těžko, že?
Přesně tak, věděli jsme to a chtěli jsme samozřejmě nějaké branky dát. Slavia ale skvěle bránila. Má menší hřiště a dobře propracovaný systém, hraje jednoduše a puky posílá o mantinel ven.

Nakonec jste ale ani vy nedovolili soupeři moc gólů. Co se stalo u první inkasované branky?
To byla samozřejmě naše chyba před brankovištěm, kterou Slavia potrestala. Puk šel na zkušeného Bednáře, který šanci proměnil.

První třetina však byla z vaší strany opět výborná, i když jste gól nedali. Čím to, že do hry vždycky tak vlétnete?
Ano, měli jsme dobrý vstup do zápasu. Připravujeme se na to, abychom nezaspali začátek, když hrajeme venku. Ale je škoda, že to nevyužijeme nějakým vstřeleným gólem.

Co jste si v kabině říkali ve druhé pauze? Bylo to o tom, že pořád žila velice reálná šance strhnout zápas na vaši stranu?
Přesně tak. Druhou třetinu jsme neměli dobrou, protože jsme v ní samozřejmě dostali branku. Takže jsme si v kabině řekli, že prohráváme jenom 0:1 a že to chceme otočit. Chtěli jsme hrát dobře a podařilo se nám dát gól.

Nakonec jste padli v prodloužení. Vítězné brance ale předcházelo vyloučení Jakuba Langhammera, ktaré se vám příliš nelíbilo…
Tak to bývá, když přijde vyloučení minutu před koncem. Já jsem tu situaci moc neviděl, ale kluci říkali, že to nebyl žádný velký faul, že se to pískat nemá. Tedy, nemělo by. (směje se)

Získali jste ale bod na ledě lídra. To není zas tak špatné, ne?
Určitě jsme za bod rádi, škoda toho gólu v prodloužení.

Váš vstup do sezóny je navíc více než dobrý.
Jdeme zápas od zápasu a každý z nich chceme urvat. Jsme rádi za všechny body, které se nám podařilo a podaří uhrát.

Na váš druhý venkovní zápas v řadě znovu dorazili i hradečtí fanoušci. Vnímali jste je?
Ano. Je fajn, že za námi jezdí a že nás podporují i venku.