po 12.12.2016 | Lenka Jonešová

Osmá výhra proti Energii v řadě? Asi na ně máme štěstí, přemítá Tomáš Knotek

Na ledě strávil v duelu s Karlovými Vary necelých devět minut. I za tu dobu ale stihl vstřelit jednu branku, která byla dlouho jedinou, a nakonec i rozhodující. Tomáš Knotek nesbírá rekordy v počtu minut strávených na ledě, jakožto platný hráč při oslabeních ale svou roli v týmu plně respektuje. „Nejsem kluk, který by si nějak stěžoval. Myslím, že jsem schopný hrát s kýmkoli a nemám s tím žádný problém,“ hlásí odhodlaně hradecký útočník.

Energii jste díky dvěma brankám v závěru porazili 3:0. Výsledek ale asi úplně neodpovídá obrazu hry, souhlasíte?
Myslím si, že určitě neodpovídá. Vary měly víc než dost šancí, v poslední minutě nás navíc zachránil Patrik Rybár v bráně. Kdyby to bylo 1:1, tak bychom se asi ještě strachovali o bod navíc.

Právě zmíněný Patrik Rybár vychytal druhou nulu v české nejvyšší soutěži. Přišla na to už řeč v kabině?
Patrik chytal fantasticky. Nijak jsme se o tom ještě nebavili, ale my víme, že nás drží víceméně celou sezónu. Takže jsme na takové výkony od něj zvyklí (směje se).

S každým takovým týmem musíme hrát pořád naplno

S Karlovými Vary jste získali osmou výhru v řadě. V čem tkví kouzlo takto úspěšné série?
To jsem ani nevěděl, ale asi na ně máme štěstí. Vary mají urputný tým. Sice hrají poslední sezóny dole v tabulce, ale s každým takovým týmem musíme hrát pořád naplno. Naštěstí nám tam spadl první gól, protože kdyby ho dali oni, výsledek teď mohl být obráceně.

Váš přesný zásah z 25. minuty byl dlouho jediným. Jak k němu došlo?
Roman Kukumberg byl za bránou a výborně mi to z levé strany dal zadovkou pod dvěma hráči. Já jsem to pak už naštěstí dobře trefil do branky, za což jsem rád.

Energie v pátek porazila v tabulce třetí Bílé Tygry. Cítili jste z jejich strany větší sebevědomí?
Určitě ano. V kabině jsme se bavili, že předtím uhráli už nějaké body na Spartě a v Chomutově, takže ačkoli jsou poslední, pro nás to nic neznamenalo. Museli jsme hrát naplno a jsem rád, že jsme urvali výhru.

Utkání se až do předposlední minuty hrálo na jediný gól. Odpovídal tento stav průběhu zápasu nebo hrálo velkou roli neproměňování šancí?
Myslím, že jsme měli po celý zápas hodně šancí. Kdybychom něco proměnili, tak by to bylo klidnější, ale Vary jich měly taky dost. Patrik nás navíc hodně podržel v bráně. Jak jsem řekl, kdybychom dali víc gólů, hraje se nám klidněji, ale takhle jsme se o to trochu strachovali.

Klidně jsme mohli dostat tři góly, ale Patrik to v bráně zavřel

Vary byly několikrát blízko k vyrovnání. Věřil jste, že vaše branka bude na vítězství stačit?
Doufal jsem v to, ale naštěstí jsme pak přidali další dva góly do prázdné brány. Vždycky když dáte první gól a je to pak dlouho 1:0, doufáte, že už to vydrží a žádný nedostanete.

V letošní sezóně jste udrželi třetí duel bez inkasované branky. Všechny byly právě s Karlovými Vary. Je to náhoda?
To se přiznám, že jsem taky nevěděl (usmívá se). Nemyslím si, že je to něco zásadního, když máme třikrát nulu zrovna proti Varům. Asi jsme na ně měli štěstí. V tomhle posledním zápase jsme klidně mohli dostat tři góly, ale Patrik to v bráně zavřel.

Jsem rád za čas na ledě, i když to není nějak pravidelné

Gólem do sítě Varů jste si připsal čtvrtou branku v sezóně. Jak jste spokojen se svým vytížením?
Poslední zápasy se cítím dobře. I když jsem ve čtvrté lajně, tak se mě tam trenér snaží motat. Když je přesilovka, snažím se chodit s jinou lajnou. Jsem rád za čas na ledě, i když to není nějak pravidelné. Jednou je to deset minut, jindy sedmnáct. Záleží na počtu oslabení, která hraju hodně. Takže není to ideální, ale jsem rád, že hraju víc než deset minut.

Vnímáte to tedy tak, že jste schopný čelit změnám v sestavě? Často putujete sestavou a měníte spoluhráče ve formaci…
Pořád jsem z útočníků asi nejmladší, pokud teda nepočítám Dvořáka nebo Ráďu Pavlíka. Nejsem kluk, který by si nějak stěžoval. Všichni samozřejmě chtějí hrát co nejvíc, ale zatím to takhle prostě je. Zase musím říct, že když se utkání vyvíjí dobře nebo když se já cítím dobře a trenér to vidí, nechává mě hrát. Myslím, že jsem schopný hrát s kýmkoli a nemám s tím žádný problém.

Máme padesát bodů, což před Vánoci není špatné

Nyní vás čeká desetidenní pauza. Půjde se vám do ní po výhře klidněji?
Jsme rádi, že jsme vyhráli. Myslím, že máme padesát bodů, což před Vánoci není špatné. Máme ještě jeden zápas před Spengler Cupem, a po Novém roce už to pak jde rychle. Tam bude důležité sbírat body a dostat se do top šestky.

Můžete nastínit, jaký budete mít v následujících dnech program?
Do středy budeme mít volno, pak trénujeme tři dny a zase nějaké volno. Myslím, že od neděle už zase najedeme na normální program, protože ve čtvrtek se hraje derby.