ne 28.10.2012 | Roman Zajíček, Martin Voltr

Parádní drama proti suverénní Kometě! Mladší dorostenci přesto padli 1:2

Hodně velkou výzvu před sebou měli hradečtí mladší dorostenci o sváteční neděli. Zamířili totiž na led brněnské Komety, která v dosavadních jedenácti duelech neztratila jediný bod! Od osmé minuty sice prohrávali, ovšem soupeři dlouho nedovolili nic dalšího, to i zásluhou výkonu brankáře Martina Choura. Východočeši tak měli k bodovému zisku stále blízko. Až osm minut před koncem přišel druhý úder favorita, který se nakonec stal vítězným – David Chalupa totiž v závěrečné power-play snížil, ale víc už jeho tým nestihl.

Brno se díky šťastné trefě dostalo do vedení

Jedenáct zápasů Komety, jedenáct výher. Do dvanáctého kola šli mladí Hradečáci s tím, že by tuto úctyhodnou sérii rádi přetrhli. První třetina začala jejich přesilovkou. Na trestné seděl hned ve druhé minutě domácí Dvořák a v početní výhodě se urodila největší šance Hradce v první třetině. Luštincovu střelu od modré tečoval před Slavíčkem šikovně Radovan Pavlík a kotouč olízl pravou tyč brněnské svatyně.

Kometa se do tempa dostávala postupně, na nějakou výraznější šanci v podstatě čekala až do osmé minuty úvodní periody. A hned z ní dokázala udeřit. Zpoza branky přihrával kotouč do mlýnice před bránou Luboš Horký a jeden ze zadáků Hradce si srazil kotouč bruslí nešťastně do brány – 1:0.

Od té doby hýřila aktivitou Kometa. Šnajnar ideálně načasoval pas před branku na Hasoně. Puk letěl vzduchem, kde se jej podařilo domácímu útočníkovi sklepnout a následně kotouč jen těsně minul hradeckou branku. Přidat druhý gól se modrobílým mohlo podařit v přesilovce, ale na Martina Choura nic nebezpečného nevyslali. Závěr patřil Hradeckým, jenž měli k dispozici svou druhou přesilovku, leč rána Davida Malíka těsně minula Slavíčkovu bránu. První část hry tedy skončila 1:0 pro Kometu.

Hradecké šance k vyrovnání nevedly

Východočeši nezačali ve druhé dvacetiminutovce vůbec špatně. Matěj Krejčík vystihl rozehrávku domácích a hned cpal puk směrem na branku Komety. Slavíček si s jeho střelou poradil, i když na něj dotírali další hráči. O chvíli později zazvonila levá tyčka po střele Davida Chalupy. Hradec si vytvářel místy solidní tlak, ale vyrovnání se nekonalo.

Kometa se ze lvích kleští dostávala velice těžce. Příležitosti si vytvářela ojediněle a převážně v přesilovkách, kde mohla zvýšit hubené vedení. Jenže Horkého střela či dorážka Šnajnara skončily u dobře chytajícího Choura. Více ze hry však stále měli Hradečtí. David Chalupa si sjel za obranu Komety, kam dostal na útočnou modrou puk a uháněl sám na Slavíčka. Zkusil vypálit na vyrážečku, tu měl ale domácí gólman pohotovou. A aby toho nebylo málo, vzápětí trefil Pavlík břevno Slavíčkovy brány.

A to rozhodně nebylo vše. Radovan Pavlík si vybral pořádný kopec smůly, když podruhé během dvou minut orazítkoval konstrukci brány! Tentokrát tu vzdálenější, poté, co se prohnal po pravé straně kluziště. Závěr třetiny si Kometa pohlídala a Dvořákem mohla sama skórovat, ale Chour vystihl pokus brněnského útočníka zakončit do forhendu.

Domácí odskočili, Lvi přispěchali s odpovědí pozdě

Poslední dvacetiminutovka začala velice svižně. Hned ve čtyřiatřicáté vteřině uháněli Hradečtí dva na jednoho, Tomáš Hofman zvolil ránu namísto přihrávky. Slavíček ji ale vyrazil ramenem nad branku. Posléze na druhé straně mířil na Choura sám Dvořák, skokem mu ale na poslední chvíli dokázal vypíchnout puk David Malík. Oba gólmani chytali výtečně, především brněnský Zdeněk Slavíček přiváděl hradecké hokejisty k šílenství.

I díky němu Kometa mohla hlídat těsný výsledek a navíc devět minut před koncem přidat druhou branku. Filip Dvořák se dostal na levý kruh a střelou švihem překonal Martina Choura – 2:0. Pojistku mohl přidat o chvíli později Dufek, trefil ale jenom tyč hradecké klece.

Východočeši se v závěru rozhodli riskovat a hráli v šesti. A power-play přinesla své ovoce, když čtyřicet vteřin před koncem prostřelil gólmana Komety David Chalupa – 2:1! To už ale bylo z nedělního dramatu vše, na vyrovnání Hradečtí nedosáhli. Přesto se rozhodně neměli za co stydět.

David Pazourek (HC Kometa Brno):
Byly to vydřené body. Musíme poděkovat brankáři, který nás držel a díky němu bereme výhru. S výkonem týmu nejsme moc spokojeni. Nedařili se nám přesilovky, soupeře jsme až příliš často pouštěli do šancí. Bereme ale tři body, což je hlavní.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Sehráli jsme vyrovnaný zápas s mužstvem, které zaslouženě vede tabulku. Dlouho se nám dařilo držet těsný výsledek a dokázali jsme si vytvořit tlak i gólové příležitosti, třikrát jsme nastřelili tyč. Jsme rádi, že jsme týmem, který dokázal dát Kometě po tak dlouhé době gól. K tomu jsme mohli být i prvním, kdo ji sebere body. Kluci odevzdali maximum.