Rozhovory
st 19.3.2014 | Jan Vavřina

Parádní smeč a nakonec hattrick! Býval jsem dobrý tenista, směje se Kudrna

Bravo, výborně, skvěle! Hradec Králové si odvezl ze Zlína jeden bod po vybojovaném vítězství ve druhém zápase. A hlavní hrdina střetnutí? Jednoznačně Jaroslav Kudrna. Tento nestárnoucí chlapík totiž dokázal nastřílet Ševcům rovnou tři branky, čímž Východočechům výrazně pomohl! Série se tak přesouvá za nerozhodného stavu do východočeské metropole, kde Kudrna rovněž věří v úspěch.

Ve Zlíně jste díky vašemu hattricku dokázali urvat druhý zápas. Dá se říci, že jste splnili cíl?
Náš cíl byl odvézt si ze Zlína alespoň jeden bod, a to se nám povedlo. Že jsem dal hattrick je už jen bonbónek. K vítězství jsme měli blízko už v prvním zápase, kdy jsme asi hráli lépe než tentokrát. To bylo štěstí na straně domácích, tentokrát se přiklonilo k nám a to je super.

Vaše první dvě branky byly z dorážek, tu první musel přezkoumat videorozhodčí. Měl jste pochybnosti, jestli bude branka uznána?
Uhýbal jsem se střele od obránce a malinko pochybnost byla, protože jsem nevěděl, jestli jsem puk trošku neškrtnul. Ještě, že to byl regulérní gól, protože byl důležitý.

Gól ze vzduchu ale stál za to. Jste dobrý tenista?
Býval jsem (směje se), teď už je to horší.

Přesto jste to trefil parádně.
Měl jsem kliku, protože mi po zpracování vylétl puk do vzduchu, tak jsem do něj plácl. To jsou takové šťastné góly.

Hattrick jste korunoval dvě a půl minuty před koncem. Jak jste viděl situaci ze svého pohledu?
Při rozhodující brance domácí propadli, Franta Ptáček mi to přihrál, pak jsem nepřemýšlel a poslal to Kašíkovi pod vyrážečku.

Vzpomenete si, kdy jste naposledy vstřelil hattrick?
Asi v Liberci, ale ne vloni, to jsem byl dlouho zraněný. Takže asi předloni, ale nevím. Tentokrát byl důležitý v tom, že si odvážíme bod. To je pro nás hlavní.

Už vás spoluhráči hecovali, kolik vás budou tři branky stát?
Nikdo si nic nedovolil, možná by měli zaplatit oni mně, že jsem urval ten bod (rozesměje se). Samozřejmě nějaká svačinka je povinnost, určitě něco bude.

Pomohly vám změny v sestavě, nebo jste vyhráli díky větší dravosti kolem branky?
První zápas nebyl z naší strany špatný, ale zlobila nás koncovka. Tentokrát nám to tam napadalo, šli jsme více do brankoviště a důraz jsme zvětšili.

Sedm branek v zápasech Zlína s Hradcem k vidění ještě nebylo...
Na nás i na Zlín padlo poměrně dost gólů, bylo to nahoru – dolů. Bylo důležité, že nám neodskočili na dva góly. Branka v závěru pro nás byla šťastná, jako v prvním duelu pro Zlín.

V sérii zatím není tolik šarvátek, kolik se očekávalo. Bude se podle vás přitvrzovat?
Samozřejmě čím bude více zápasů, tím méně sil. Zápasy budou určitě vypjatější a já věřím, že to bude v rámci fair play. Tvrdost je povolená a doufám, že u toho zůstaneme.

Co očekáváte od domácího dvojzápasu?
Domů se těšíme, protože bude zřejmě vyprodáno a fanoušci nás poženou. Hlavně se nesmíme zbláznit a hrát svou hru. Fanoušci byli i tady skvělí, přijeli nás povzbudit v hojném počtu.