Ohlasy k zápasu
po 10.9.2018 | Lenka Jonešová, Jan Vavřina

Patrik Mašín po premiéře za A-tým: Budu co nejvíc makat, abych se probojoval do „áčka“

Po reorganizaci mládežnických soutěží se hradecký junior Patrik Mašín vydal na zkoušku do prvoligového Přerova, kde uspěl. Právě dres Zubrů tak bude oblékat v letošním ročníku. Ještě před ostrým začátkem soutěže mu ale zazvonil telefon od trenérů hradeckého A týmu, kteří mu oznámili, že se s týmem Mountfieldu vydá na trip do Norimberku a Rouenu. A právě proti Drakům z Rouenu si mladý forvard odbyl premiéru mezi dospělými v Hradci Králové.


Odchovanec Kolína přišel do Hradce Králové v sezóně 2015/16, kde si postupně prošel starším dorostem a juniory. Po reorganizaci mládežnických kategorií zakotvil v prvoligovém Přerově. Jakožto kmenový hráč Mountfieldu si však nyní do statistik zapsal důležitý milník. Proti Rouenu Dragons nastoupil poprvé za A-tým, navíc v Lize mistrů.

Hradečtí se v CHL střelecky trápí. Nejinak tomu bylo i v nedělním duelu, ve kterém Mountfield podlehl Rouenu 0:2. O příčinách prohry má jasno i osmnáctiletý útočník. „Největší problém byl znovu v koncovce, málo jsme se tlačili do brány. Je to ale velká škoda, protože jsme podle mě nehráli vůbec špatně,“ přemítá.

Z domácího souboje s Draky vyšli Východočeši vítězně, když díky třem přesným zásahům ve druhé třetině vyhráli 3:2. S čím tedy šli hráči Hradce do zápasu na půdě soupeře? „Trenéři nás už před utkáním varovali, že na nás Rouen vlítne. Říkali, ať se jich nezalekneme. Na začátku jsme byli možná trošku zbrklí, pak jsme hodně faulovali, a to byl asi jeden z hlavních faktorů, proč jsme prohráli,“ vidí příčiny prohry rodák z Nymburka.

Makali jsme naplno, ale nestačilo to

O vysokém počtu nedovolených zákroků svědčí i fakt, že Hradečtí museli ve druhé periodě hned pětkrát čelit útokům Rouenu v oslabení. Na trestné lavici strávili téměř deset minut, načež po utkání reagoval i Mašín. „Bylo to těžké, navíc to byly ještě zbytečné fauly v útočné třetině. Je to škoda,“ spílá na častá vyloučení.

Celkem 35 střel mířilo na gólmana Pintariče, ten je však, ke smůle Lvům, všechny úspěšně pochytal. Nulová střelecká produktivita a velké množství trestných minut tak odsoudily Mountfield k další porážce v Lize mistrů. A právě ve druhé části, kdy Východočeši vyfasovali pět trestů, se utkání podle dravého forvarda lámalo. „Řekl bych, že především právě v té druhé dvacetiminutovce, kdy jsme udělali několik faulů, se zápas zlomil. Hráli jsme deset minut v oslabení, to je opravdu hodně. Tím jsme soupeři cestu za vítězstvím hodně ulehčili,“ má jasno o hlavních faktorech prohry.

Ani po čtyřiceti odehraných minutách za stavu 0:1 ale neskládali hokejisté zpod Bílé věže zbraně. Vždyť právě s Rouenem na domácím ledě také nejprve museli stahovat jednobrankový rozdíl. Avšak v neděli se jim to už nepodařilo. „Chtěli jsme utkání otočit, vůli po vítězství jsme měli, ale bohužel se nám to nepovedlo. Makali jsme naplno, ale nestačilo to.“

Hradecký útočník si z Rouenu ale přeci jen odvezl jednu vzpomínku, kterou mu už nikdo nevezme. Proti tamním Drakům totiž poprvé nastoupil za hradecký extraligový A-tým a připsal si za něj první oficiální start. Jak si premiéru užil? „Byl to můj první zápas mezi extraligovými dospělými, atmosféra byla super! Před začátkem jsem byl samozřejmě nervózní, to je jasné. Snažil jsem se ale předvést co nejlepší výkon, bohužel, jako tým jsme prohráli,“ hodnotí premiérový start hráč s číslem deset na dresu.

Smekám před fanoušky klobouk, že cestovali takovou dálku

Kvůli indispozici několika hráčů základní sestavy musel hlavní trenér Tomáš Martinec učinit několik změn na zápasové soupisce. Kromě Patrika Mašína dostalo šanci i pár dalších mladíků, jedním z nich byl například Jakub Muška, jenž se zmíněným útočníkem válel v mládežnických kategoriích Mountfieldu HK. „Je pravda, že sem trenéři vzali hodně mladých kluků, osobně jsem jich však moc neznal. Z juniorky znám Jakuba Mušku, se kterým jsem nastupoval, víc kluků z té mojí kategorie tu ale není. Všichni jsou ale v pohodě, dost mi pomáhali a byla tu super parta. Doufám, že se jim v sezóně bude dařit a budou sbírat body,“ přeje úspěch hradeckému celku.

Na oba zápasy Ligy mistrů vyrazili i věrní fanoušci královéhradeckého klubu, kteří po celý trip své oblíbence hlasitě podporovali. Za to je vděčný i nováček v týmu. „Fanoušci byli super a smekám před nimi klobouk, že sem cestovali takovou dálku, aby nás podpořili,“ děkuje jim prostřednictvím rozhovoru.

Po návratu týmu do Hradce Králové se ale osmnáctiletý mladík už znovu přesune ke svým spoluhráčům do Přerova, se kterým odstartuje nový ročník. Avšak o svých plánech do budoucna má jasno. „V přípravě jsem se zapojil k hlavnímu týmu Přerova, kde budu v sezóně hrát. Budu se ale snažit co nejvíc makat, hrát výborně, abych se potom mohl probojovat sem do hradeckého „áčka“. To je takový můj cíl, který bych hodně chtěl, aby se mi splnil. V Hradci je to super a moc se mi tam líbí,“ dodává závěrem Patrik Mašín.