Rozhovory
so 8.9.2012 | Sanny Muharem

Patrik Moskal před novou sezónou: Doufám, že se chytnu už na začátku

Do startu mistrovské sezóny už mnoho dnů nezbývá. Těsně před ní se do hry vrátil Patrik Moskal. Ten musel v létě na operaci kolena. Nyní už se postupně dostává zpátky do tempa. V Jihlavě by měl do hry zasáhnout. Podaří se mu navázat na střeleckou formu z minulého ročníku? Jednatřicetiletý forvard bude také od nové sezóny velkým pomocníkem kapitána Martina Vágnera.

Nejlepší střelec z minulé sezóny Patrik Moskal neabsolvoval celou letní přípravu. Potkalo jej totiž zranění, se kterým musel na operaci. „Proti Benátkám už jsem nastoupil ke svému druhému zápasu. Koleno stále bolí, byl to do něho velký zásah,“ komentuje svou indispozici. „Jinak s klukama už jsem normálně trénoval, ale chtěl jsem to ještě trochu pošetřit. Nyní už jsem se do toho dostal. Už se nemám na co šetřit,“ je přesvědčen.

Hbitý útočník se v posledních měsících překonával. I s nepříjemnou bolestí každodenně nastupoval na led. „Koleno už mě bolelo dva roky, ale bohužel jsem zákrok podstoupil až nyní. Bolelo to čím dál tím víc. Fixuju si to, možná bude na sezónu nějaká ortéza, musím hrát i s bolestí, nedá se prostě nic dělat,“ dodává jedním dechem.

„Ještě potrénuji. Koleno si odpočine alespoň trochu. Myslím, že do prvního utkání proti Jihlavě bych měl nastoupit. Věřím, že už to nebude moc bolet.“

Nestihl část přípravy. Do zápasového tempa se totiž stále dostává. V nové sezóně má na kontě teprve dva. „Když jsem nastoupil minulý týden v Olomouci, vůbec jsem nevěděl, která bije. Myslel jsem, že hraji poprvé hokej. Čím víc zápasu budu mít v nohách, tím to bude lepší,“ věří Patrik Moskal.

Zraněný hráč nemá moc možností. Zda prožíval úzkost a bezmocnost? Ne. Patrik Moskal se co nejvíce zapojoval do tréninku. „Snažil jsem se trénovat co nejvíc. Chodil jsem s klukama na tréninky, šel jsem přes bolest. Kdybych netrénoval měsíc, tak by to pro mě bylo ještě těžší,“ vysvětluje.

V hradeckém kádru došlo přes léto k obměně. Tým opustili dva zkušení hráči. Kapitánem se stal Martin Vágner. Právě Patrik Moskal s Michalem Tvrdíkem mu budou asistovat. „Martin se dohodl s trenéry a vybral si nás. Snad se to ukáže jako dobrá volba,“ odpovídá se smíchem ve tváři.

To také obnáší řadu povinností. Jednatřicetiletý Patrik Moskal už své kariéře odehrál spoustu zápasů. Za tu dobu také samozřejmě nasbíral cenné zkušenosti. Jeho úkolem bude je předávat mladším generacím.

„Je tu více zkušenějších kluků, kteří už mají něco odehráno. V kabině se hecujeme navzájem. Není to o tom, že by křičel jen jeden člověk, třeba kapitán. Já s Tvrďou jsme spíše takový tišší kluci, takže se o to nějak podělíme. Kabina si sedla, nově příchozí hokejisté výborně zapadli do týmu. Bude to plus pro náš mančaft.“

Vloni Patrik Moskal příjemně překvapil. Stal se totiž nejlepším střelcem mužstva, přičemž jeho branky týmu přidávaly na sebevědomí. Otázkou zůstává, zda se mu podaří něco podobného i v nadcházejícím ročníku. „Byla to moje nejvydařenější sezóna,“ konstatuje sebejistě.

„Dával jsem góly často, což jsem ani já sám nečekal. Snad se letos chytnu hned na začátku. Důležité však je, abychom vyhrávali jako mančaft.“ Na právě vyřečenou větu ihned reaguje. „Je to sice klišé, že hlavně tým, ale potřebujeme získávat body a udělat play-off,“ uzavírá rozhovor hradecký forvard Patrik Moskal.