Ohlasy k zápasu
čt 10.1.2013 | Sanny Muharem

Patrik Moskal se probouzí. Ani nevím, jak mi to tam napadalo, směje se

Útočník Patrik Moskal už po hradeckém ledě krouží pátou sezónu v řadě. Loni se rozstřílel do nevídané formy, v létě jej ale zastavilo zranění a v úvodu letošního ročníku se trápil. V posledních duelech však hraje v první formaci, kde se mu daří. „Nějaké góly dáváme, hlavně to ale nezakřiknout,“ říká hráč, jenž odehrál poslední mače po boku Michala Mikesky. Moskal mimo jiné oslaví 11.1. své dvaatřicáté narozeniny.

Hradečtí hokejisté v novém kalendářním roce ještě neprohráli, tentokrát zvítězili po samostatných nájezdech v Berouně. „Začátek zápasu byl hodně ospalý, pak jsme ale měli více ze hry. Soupeř hrozil především z rychlých brejků. Škoda, že Medvědi zápas ještě zdramatizovali a obrali nás o bod,“ ohlíží se za středečním duelem Patrik Moskal.

V Berouně jste zvítězili po samostatných nájezdech. Oproti minulým sezónám se jejich bilance zlepšila…
Máme šikovné kluky (směje se). Každý čtvrtek si někdo z nás vždycky zkouší fintičky, které pak může využít při zápase.

Vypadá to, že jsi se na venkovních kluzištích rozstřílel. V Písku hattrick, nyní na ledě Medvědů úvodní gól. Těší tě to?
V Písku mi to tam napadalo se štěstím, což moc nechápu (směje se). V zápase s Berounem jsem se sice také trefil, ale to jsem dostal parádní přihrávku před prázdnou branku od Mikeše. Nešlo to nedat. Neříkal bych, že jsem se rozstřílel. Nikdy jsem nebyl typický střelec a zřejmě ani nebudu.

Jak moc jsi spokojen se svými výkony? Asi je to lepší než na začátku sezóny, že?
Cítím se už lépe. Na začátku sezóny jsem měl tréninkové manko způsobené zraněním, tím pádem mi chyběly zápasy. Pomalu jsem se rozehrával a nyní si myslím, že už je to trošku lepší. Snad to bude pokračovat dál.

Pomohlo ti, že jsi byl přeřazen do první formace?
Ještě jeden zápas předtím, než trenér Hosták odešel, udělal novou lajnu. V ní jsem byl já, Michal Mikeska a Michal Tvrdík, s tím, že by zápas s Benátkami měl stát na nás. Když přišel Jiří Kučera, nechal nás spolu a zatím nějaké góly dáváme. Hlavně to ale nezakřiknout.

Co se s příchodem nového kouče změnilo?
Všichni hráči z celého mančaftu se chtějí před novým trenérem ukázat. Jak se říká, nové koště dobře mete (směje se). Pociťujeme spíše drobnější taktické změny, musíme se soustředit na nadcházející zápasy a udělat první osmičku.

Jaké taktické změny?
Hlavní změna je ta, že už nebrání levé křídlo jako doposud, ale centr. Levé křídlo napadá a vyhání beky, snažíme se hrát hlavně aktivně, a to doma. V předchozích zápasech přijel soupeř na náš led a dělal si s námi co chtěl, to by se stávat nemělo.

V poslední době se Hradci daří, jaká je nálada v mužstvu?
Dřív jsme vždy prohrávali všechny zápasy o gól, nyní se série obrací. Sebevědomí stoupá každou výhrou, musíme potvrdit venkovní vítězství už v sobotu proti Jihlavě.