HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Patrik Rybár má novou masku. Jak vznikala a co všechno ji zdobí?

Patrik Rybár má novou masku. Jak vznikala a co všechno ji zdobí?

09.11.2017 | Patrik Soukup, Jan Vavřina

K tradičním každoročním rituálům gólmanů patří mimo jiné i výběr nové výstroje. Tu svou si před sezónou vybrala také brankářská jednička hradeckého Mountfieldu, která se svou výbavou sladila i nástřik masky. Patrik Rybár se v netradičním rozhovoru rozpovídal o všech důležitých kresbách a nápisech, jež jeho novou masku zdobí. Své místo si na ní našly například dominanty Hradce Králové nebo symbol rodného Slovenska.

Pro novou masku zvolil Patrik Rybár jednodušší design, o to zajímavější jsou ovšem doplňky. „Moje výstroj je vpředu bílá a vzadu červená, v podobném duchu jsem tedy chtěl i masku. Na zadní části je jednoduše červená barva se slovenským znakem a malými ornamenty Hradce Králové, které jsou vidět pouze pod světlem,“ popisuje zadní stranu své brankářské výstroje.

Na předchozí masce východočeského gólmana byl hradecký lev přímo nad mřížkou, nyní se přesunul na boční část. „Mřížka je čistě bílá a na stranách mám hradecký znak, který je ručně malovaný, jako vše ostatní. Na pozadí se dál nachází skica Bílé věže a Katedrály Svatého Ducha. Vpředu nesmí chybět moje přezdívka ,Ryba‘, která je na červeném podkladě napsaná bílou barvou a přechází do ztracena. Přes nápis je ještě moje číslo 42. Nahoře nad znakem mám nápis Hradec Králové a červené pásky zakončené perletí, aby se trochu leskly,“ dodává na závěr k popisu masky.

Nástřikem masek a designovou tvorbou se zabývá řada tvůrců, za tou Rybárovou stojí Slovák Peter Wolf. „Začínal se mnou ještě když jsem chytal v Pieštanech, to mi dělal moji první masku. Pro něj to byla jeho druhá, takže to byl takový risk, ale maska se velmi podařila, byla pěkná. Poté se dostal i k dalším brankářům, pronikl do sprejerského světa a nyní má hodně zakázek,“ přibližuje začátek spolupráce.

A jak vlastně probíhá výběr designu? Mluví do něj více sám gólman nebo muž, v jehož rukou stojí finální tvorba? „Vždycky si povíme, co bych na masce chtěl a co napadne jeho. Peter pak udělá návrh a ten se postupně mění, shodli jsme se na nějakém třetím návrhu. Ten čtvrtý jsem pak viděl až rovnou nastříkaný,“ popisuje slovenský brankář v hradeckých službách.

Doufám, že maska bude mít tento rok dlouhou cestu

Kvůli vytížení Petera Wolfa si východočeský strážce svatyně na masku musel déle počkat, s výsledkem je ale nadmíru spokojen. „Už loni měl na moji masku méně času, ale udělal mi ji. Letos měl také hodně práce, protože sprejování masek není jeho profesionální zaměstnání. Věnuje se designu, rekonstrukci bytů a všemu, co souvisí s uměním. Na masku jsem čekal prakticky až do teď. Peter dokonce neměl ani čas mi odepisovat, takže jsem nevěděl, jestli mi masku náhodou neprodal. Naštěstí přišla a velmi za ni děkuji,“ dodává s úsměvem.

Zdá se, že nová výstroj dodala Patriku Rybárovi ještě větší klid a pohodu v brankovišti. „Myslím, že se podařila, zatím jsem s ní spokojený. Chytá se s ní dobře a zároveň taky dobře vypadá. A když dobře vypadám, tak se i líp cítím. Doufám, že se mi s ní bude dařit a že bude mít tento rok dlouhou cestu,“ uzavírá svým přáním hradecký fantom v brance.

Na novou podobu své masky čeká také další královéhradecký brankář Jaroslav Pavelka. V blízké době se tak můžete těšit na obdobný rozhovor, jenž poodhalí další zákulisí výroby důležité součásti gólmanské výstroje.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice