Aktuální zprávy z klubu
po 23.6.2014 | Jan Vavřina

Pavel Kantor bude výstrojí ladit k dresům: Musím aspoň hezky vypadat, směje se

Letní období není spojeno jen s tvrdým drilem na suchu, ale také s obměnou výstroje a celkovou přípravou na nový ročník. Nedávno jsme vás proto na klubovém facebooku seznámili s designem nové masky Pavla Kantora, která vyobrazuje fotbalového útočníka Zlatana Ibrahimoviče. Nyní ji můžete poznat ještě více.

Vloni dominovala na masce Pavla Kantora silueta města Českých Budějovic a podobizna člena rockové kapely Doga Romana Izaiáše, před letošní sezónou došlo k radikální změně. Hlavní postavení převzal švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič. „Zlatan se mi líbí proto, že dělá z fotbalu show, baví tím lidi. Nedá nahrávku na dva metry normálně, jako třeba Messi, ale dá nějakou patičku nebo něco podobného,“ pochvaluje si svého oblíbence hradecký brankář.

Ibrahimovič je kromě toho znám svými občasnými slovními výstřelky a nadsázkami, to se Pavlu Kantorovi líbí. „Řekl bych, že bere fotbal trochu s nadsázkou, i u novinářů si pořád dělá z něčeho legraci. Zdá se mi, že se fotbalem hodně baví a nebere ho zas tak vážně. Navíc je podle mě jedním z nejlepších hráčů na světě. A tohle spojení se mi na něm líbí,“ vysekává gólman poklonu světovému sportovci .

Jistota v hradecké brance se nezajímá jen o Ibrahimoviče, celkově nejpopulárnější sport na světě bedlivě sleduje. „Poměrně dost koukám na dobrý fotbal. Třeba Premier League, španělskou ligu nebo Ligu mistrů. Navíc ho brácha hraje. Teď samozřejmě sleduji mistrovství světa,“ přibližuje náplň svého volného času hráč s jednatřicítkou na zádech.

Jaký je Kantorův oblíbený fotbalový tým? „Částečně i kvůli Ibrahimovičovi fandím Paříži. Dříve jsem přál Chelsea, ale musím přiznat, že mě jejich styl už otrávil. Hlavně nyní pod Mourinhem začali fotbal vyloženě kazit, víceméně jenom brání. Trošku mě mrzelo, když Paris Saint-Germain vypadl z Ligy mistrů. Myslím si, že to bylo hlavně tím, že odvetný zápas nemohl hrát právě Zlatan,“ směje se hráč, jenž v loňském ročníku vychytal sedmkrát čisté konto.

Maska jako inspirace pro Votroky k angažování Zlatana?

Projekt předělání masky byl v Kantorově režii. Sám si ji navrhl, ale postupně došlo k určitým změnám. „Původně jsem tam chtěl Zlatana Ibrahimoviče a Novaka Djokoviče, protože se mi líbí, co všechno byl Djokovič schopný podstoupit, aby byl nejlepší na světě. Z toho jsem ale později ustoupil, protože to pro mě není zas tak oblíbený sportovec jako Zlatan,“ přibližuje.

Nápad, čím švédského fotbalistu na masce doplnit, přišel zanedlouho. „Měl jsem představu, že tam chci Zlatana, a poté mě napadlo spojit to s městem. Na jedné straně je proto škrtnutá Paříž, jako že už ho nezajímá, a ukazuje na Hradec Králové. Třeba to bude inspirace pro vedení Votroků, aby ho do dvou let angažovali,“ přichází dobře naladěný Kantor s nápadem, který by se líbil snad všem hradeckým fotbalovým fanouškům.

Spodní část masky s přezdívkou a zdí zůstala stejná. „Líbilo se mi, jak to bylo nastříkané, a proto jsem to tak nechal. Snad bude ladit k barvě dresů. Maska působí trošku tmavší a k černým dresům by se mohla hodit,“ představuje si dvaadvacetiletý gólman.

„V těchto barvách jsem si navíc objednal i výzbroj – betony, lapačku a vyrážečku. Mělo by to dobře působit na ledě. Jak říkal náš trenér v Budějovicích Ladislav Gula, když gólman nic nechytí, musí aspoň hezky vypadat,“ dodává s úsměvem na tváři brankář Pavel Kantor.