Rozhovory
so 12.10.2013 | Sanny Muharem

Peter Mikuš: Nepodali jsme optimální výkon, na to už se ale nikdo ptát nebude

Východočeši sbírají jeden bod za druhým. V pátek o ně okradli i chomutovské Piráty, když na jejich ledě zvítězili v prodloužení a připsali si tak na své konto do tabulky dva body. Svěřenci trenéra Petera Draisaitla dokonce v utkání dvakrát vedli, o svůj náskok ale vždy přišli. „Je škoda hlavně druhého inkasovaného gólu,“ láteří asistent kapitán Peter Mikuš.

Hradečtí vyjeli na sever Čech s pokorou, ale i ambicemi na bodový zisk. Jejich soupeř se totiž nacházel ve spodní polovině tabulky. Hradec Králové nakonec z utkání vyválčil dva body, přestože výkon nebyl dle slov asistenta kapitána zcela dostačující.

„Zápas nebyl z naší strany moc dobrý, každopádně jsme si odvezli domů dva body, takže jsme nakonec spokojení. Bylo to vyrovnané, nepodali jsme optimální výkon, ale na to už se nyní nikdo ptát nebude,“ hodnotí páteční střetnutí Peter Mikuš.

Mountfield HK v duelu dvakrát vedl, svůj náskok si ale nedokázal uhlídat, a tak Piráti vždy srovnali. „Bohužel jsme si to nedokázali udržet a dopustili jsme se chyb, které se v hokeji stávají. Je škoda především druhého inkasovaného gólu. Před třetí třetinou jsme si řekli, že hlavně nesmíme inkasovat, to se ale stalo,“ hledá příčiny.

Rozhodčí dali Královéhradeckým možnost celkem šestkrát zahrát si v přesilové hře, ani jedna však nebyla proměněna, ba naopak. „Početní výhody nám v poslední době moc nejdou a ani v Chomutově nešly. Věnujeme se tomu, pilujeme to, ale zatím nevychází. Gól na 1:1 byl vlastně také z naší přesilové hry,“ je si vědom nedostatku, který je třeba zlepšit.

Přesto Hradec v žádném případě nemusí smutnit. Z deseti odehraných zápasů má na svém kontě devatenáct bodů a devítizápasovou šňůru, ve kterém se mu podařilo získat minimálně jeden bod. „Do sezóny se nám podařilo vstoupit dobře, získáváme body, což je super. Doufejme, že nám to vydrží co nejdéle a budeme dál stoupat tabulkou výš,“ přeje si Peter Mikuš.

Trenéři Draisaitl a Kučera naordinovali svým svěřencům defenzivní taktiku, v zápasech Mountfieldu tak zatím moc branek nepadá. „Je pravda, že gólů moc nedáváme,“ směje se. „Vypadá to, že takové výsledky budou často. Vyhrávat o jednu branku zatím stačí, otázka je, jak dlouho,“ přemýšlí nadále hokejista, jenž nosí na hrudi písmeno A.

Že by však měly být těsné výsledky náporem na psychiku hráčů, se říci nedá. „Asi by se nám hrálo lépe, kdybychom vyhrávali například o pět gólů. Snažíme se poctivě, Kanty začal perfektně chytat, tenhle styl nás víceméně charakterizuje. Řekl bych, že už jsme na takové výsledky připraveni,“ konstatuje s úsměvem na tváři.

Již v neděli vyrážejí hradečtí hráči do liberecké arény, kde se pokusí získat další cenné body. „V Liberci určitě budeme chtít nějaké body ukrást! Rozhodně to nebude jednoduché, ale pokud budeme dobře bránit a nedělat zbytečné individuální chyby, rozhodně máme šanci na úspěch,“ uzavírá rozhovor Peter Mikuš.