Mountfield HK 

úterý 21.8.2018 v 17:00Mountfield HK
Orli Znojmo

Orli Znojmo


Prodej vstupenek
Petr Koukal je nominován na olympijské hry! Jsem natěšený a zvědavý, hlásí

Petr Koukal je nominován na olympijské hry! Jsem natěšený a zvědavý, hlásí

15.01.2018 | Jan Vavřina | Foto: Aleš Krecl / ČSLH

Pětadvacet jmen vyřkl trenér národního týmu Josef Jandač na tiskové konferenci, když oznamoval nominaci na únorové olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Mezi vybranou čtrnáctku útočníků se dostal také člen Mountfieldu HK Petr Koukal, Hradec Králové tak bude mít na vrcholné akci svého zástupce!

U většiny hráčů širšího kádru národního týmu vypadalo úterní odpoledne asi obdobně. Čekali na 16. hodinu a zahájení nominační tiskové konference. Petr Koukal na tom byl podobně. „Když člověk slyší při nominaci svoje jméno, je to krásný pocit. Každý samozřejmě doufá, že by se tam mohl dostat, ale dopředu jsem o tom neměl tušení. Bylo to pro mě překvapení,“ hlásí hradecká jednadvacítka.

Tu čeká další životní hokejová výzva – zápasy hrané pod pěti kruhy. „Do nároďáku se na kluky těším samozřejmě hodně. Na mistrovství světa jsem byl, na olympiádě nikdy, takže jsem zvědavý, jak to tam bude vypadat. Jsem hlavně natěšený a zvědavý,“ prozrazuje.

„V Jižní Koreji jsem taky nikdy nebyl, i když jsem byl kousek od ní, když jsme hráli ve Vladivostoku KHL. Bude to určitě něco jiného, ale za památkami tam nejedeme,“ usmívá se dobře naladěný „Kouky“, který bude se 118 reprezentačními starty druhým nejzkušenějším mužem Jandačova výběru.

Do startu akce zbývá přesně jeden měsíc, do té doby čeká nejen na Petra Koukala ještě deset extraligových duelů v hradeckém dresu. „Je to ještě daleko. Teď je to taková euforie, spousta lidí píše a gratuluje. Když to ale vezmu z druhé strany, v úterý ráno přijdu do kabiny, kluci mi možná pogratulují, pak se ale budeme připravovat na Spartu,“ dodává závěrem a připomíná dohrávku 33. kola proti Pražanům.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice