Ohlasy k zápasu
ne 5.2.2017 | Lukáš Štěrovský

Po lednu už tolik sil nebylo. O to je vítězství nad Litvínovem důležitější, říká Jiří Šimánek

Jiří Šimánek strávil během zápasu s Litvínovem na ledě třetí největší čas, během kterého si připsal tři střely. Přestože ani jedna z nich neskončila za zády hostujícího gólmana, hradeckého forvarda tato skutečnost mrzet nemusela. Východočeši totiž Vervu i tak porazili 3:1 a do reprezentační pauzy mohou jít s klidem.

V posledním vzájemném zápase základní části první letošní výhra nad Litvínovem. Čím to, že jste se konečně dočkali?
Makali jsme od začátku až do konce. Myslím, že jsme podali dobrý týmový výkon. Těch sil už po lednu nebylo tolik, o to víc je tohle vítězství důležitější.

Může být pro play off, pokud by Hradec na Litvínov narazil, nedělní vítězství psychologickou výhodou?
Dva zápasy s nimi nám utekly, měli jsme je dobře rozehrané. Z psychologického hlediska je určitě dobré, že kdybychom na Litvínov v play off narazili, tak už s ním vítězství máme.

Jak se vám zamlouvala akce Legenda pomáhá, v rámci které první třetinu odehrály oba celky v dresech s podobiznou Ivana Hlinky?
Samozřejmě je to čest, je to jedna z největších osobností našeho hokeje. Bylo super, že se mu mohl vzdát hold tímhle způsobem.

Jak jste se cítili během první komerční pauzy, když FORTUNA aréna Ivanu Hlinkovi aplaudovala, s ohledem na to, že právě v Litvínovu dlouhá léta působil?
Podle mého v tu chvíli nikdo neřeší, jestli je to domácí nebo hostující hráč. Prostě je to legenda.

Celé dnešní kolo patří legendě českého hokeje Ivanu Hlinkovi, hráči odehráli první část ve speciálních dresech s jeho podobiznou. A zavzpomínali na něj také fanoušci – dlouhým potleskem vestoje! 👏 #LegendaPomaha ➡ Dresy z dnešního utkání budeme moci vydražit na http://legendapomaha.cz/

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 5. únor 2017

Co říkáte na výkon Alexe Picarda, který dvěma góly v podstatě rozhodl zápas?
Je dobře, že mu tam ty góly padly. Každý hráč je platný a v neděli to rozhodl on. Samozřejmě je to trošičku jiný článek týmu. Když se vyvaruje některých faulů, které jsou mnohdy zbytečné, tak myslím, že bude ještě přínosnější.

Od svého příchodu se už ale přece jen trochu uklidnil, nemyslíte?
Nechvalme dne před večerem (směje se). Doufám, že až dojdeme do play off, kde se bude lámat chleba, tak že tam ukáže svůj charakter.

Máte za sebou solidní porci devíti zápasů v pouhých devatenácti dnech. Jak jste na tom se silami? Cítíte únavu?
Tím, že závěr byl vítězný, tak je únava určitě menší. Vždycky je to v hlavě. Když se vyhrává, je únava menší, když se prohrává, je větší. Teď budeme mít čas chviličku zregenerovat a připravit se na zbylé zápasy.

Odpočinek, ples a pak s chutí do zbytku sezóny

Těšíte se na volno v rámci reprezentační pauzy?
Jak jste říkal, bylo toho hodně. Alespoň dva dny si odpočineme, pak máme ještě ples s fanoušky, kam si přijdeme popovídat a rozebrat, jak to vidí oni, jak to vidíme my (směje se). Uvidíme lidi a sponzory z druhé strany a myslím si, že to bude příjemná atmosféra. Pak půjdeme s chutí do zbytku sezóny.

Před derby s Pardubicemi jste třikrát v řadě prohráli, jak hodně vás tohle poznamenalo?
Do těch zápasů jsme šli na krev a bylo to třeba jen o dva nebo jeden gól, stále se hrálo do konce. Nebylo to, že bychom někde po dvou třetinách dostali šest branek a zápas se pak jen nějak dojížděl. V každém utkání jsme hráli naplno, bohužel to ale ty tři zápasy po sobě nevyšlo. Předtím to zase třeba sedmkrát v kuse dopadlo, takový je hokej. Jednou vyhrajete, jednou prohrajete.

Po výhře nad Litvínovem jste se opět přiblížili třetímu místu v tabulce. Je to váš cíl do konce sezóny?
Jsem spíš takový, že než koukat na třetí místo, budu spíš sledovat šestý flek za námi, protože je to tam o pár bodů. Zase může přijít šňůra, že i když budeme makat, tak třikrát prohrajeme. Navíc třetí místo nám pro play off nezaručuje nic, tam se hraje od začátku.