HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Po titulu další triumf! Mladší dorost Hradce Králové ovládl Memoriál Jana Marka

Po titulu další triumf! Mladší dorost Hradce Králové ovládl Memoriál Jana Marka

12.04.2018 | Šimon Sedlařík

Pohárem pro mistra republiky mladšího dorostu to neskončilo. Svěřenci Petra Luštince našli motivaci i na letošním Memoriálu Jana Marka, který se odehrál na ledě v Jindřichově Hradci 7. a 8. dubna, a loňskou výhru z pátého ročníku obhájili s bilancí tří výher a jedné porážky. Východočeši se stali jediným celkem, který za šest let existence turnaje dokázal obsadit první příčku hned dvakrát.

Mezi řeku Nežárku a rybník Vajgar se kromě Mountfieldu HK a domácích borců vydali i hokejisté Českých Budějovic, Zlína a Žďáru nad Sázavou. Za zmínku stojí, že právě místní klub, jenž startoval pod názvem KLH Vajgar, se letos v žádné z dorosteneckých soutěží neobjevil a všichni jeho hráči působili pod hlavičkami jiných oddílů. Na v pořadí šestý ročník nicméně přijeli hájit barvy Jindřichova Hradce, přičemž pokyny jim udílelo duo trenérů David Mihulka a Jaroslav Kocar.

Mimo hokejovou přehlídku talentů se do programu vměstnalo i sobotní uctění památky Jana Marka na městském hřbitově. Někdejší mistr světa tragicky zahynul v roce 2011, když klubové letadlo havarovalo u ruského města Jaroslavl. Tým Lokomotivu byl tehdy na cestě do Běloruska, kde měl v Minsku odehrát první duel nového ročníku KHL, do cíle se však bohužel nikdy nedostal. Kromě zmíněného českého reprezentanta byli na palubě mimo jiné i Josef Vašíček, Karel Rachůnek či Slovák Pavol Demitra.

Lvi získali tři vítězství. Klání sledovala i řada osobností

Memoriál Jana Marka 2018
1. Mountfield HK 9
2. Zlín 8
3. KLH Vajgar 7
4. Žďár nad Sázavou 5
5. České Budějovice 2

Celek zpod Bílé věže do turnaje vstoupil výhrou se Žďárem nad Sázavou, který zdolal 4:2. Poté sice podlehl v divoké přestřelce 5:6 domácímu Vajgaru, o den později se nicméně vrátil na vítěznou vlnu skalpem Zlína, jemuž nedal šanci v poměru 4:1. V posledním utkání Mountfield porazil i budějovický Motor, se kterým střetnutí získal po dramatu 3:2, a mohl slavit celkový primát, byť jen o pouhý bod.

Druhou pozici nakonec urval Zlín, třetí jindřichohradecký Vajgar, čtvrtý skončil Žďár a poslední České Budějovice. Atraktivní mládežnický hokej, který na místě sledovali i Markův tatínek Jan, manželka Lucie či syn Honzík, divákům třikrát nabídl i samostatné nájezdy a jednu totální sportovní demolici. V té si Berani zastříleli proti již zmíněnému Motoru a zápas ovládli drtivě 11:0.

Mezi fanoušky se objevilo i několik osobností – kromě starosty města Stanislava Mrvky a vedoucí odboru školství a sportu při městském úřadu Jitky Čechové přišli i bývalí hokejisté Jaroslav Jágr starší, Milan Němec či Aleš Dvořák. Bývalí vynikající hráči po celou dobu konání rovněž předávali ocenění pro muže zápasu, čímž přispěli k celkové atraktivitě dubnového hokejového svátku.

Petr Luštinec: Byla to zlatá tečka za zlatem

Klání na jihu Čech krátce zhodnotil i hlavní trenér Petr Luštinec. „Do Jindřichova Hradce jsme obdrželi pozvánku jako obhájci z loňského roku. Rádi jsme ji přijali, protože jsme mohli vyzkoušet hráče ročníku 2004, kteří vlastně už dneska přecházejí do dorostu. Někteří z nich obstáli, jiní už méně,“ vypráví, co bylo pro Hradecké hlavním cílem.

První místo tak nebylo prioritou, i když potěší. „Chtěli jsme tam však udělat dobrý dojem, což se nám povedlo, když jsme dokázali obhájit. Jedno utkání jsme prohráli, tedy s domácími, zbylé tři jsme nicméně vyhráli a dostali představu do budoucí sezóny. Byla to taková další zlatá tečka za zlatem z mistrovství,“ usmívá se hlavní lodivod mladšího dorostu.

Výsledky turnaje

KLH Vajgar – České Budějovice 3:4sn
Ždár nad Sázavou – Mountfield HK 2:4
České Budějovice – Zlín 0:11
Mountfield HK – KLH Vajgar 5:6
Zlín – Žďár nad Sázavou 4:2

Zlín – Mountfield HK 1.4
Žďár nad Sázavou – České Budějovice 2:0
KLH Vajgar – Zlín 2:3sn
České Budějovice – Mountfield HK 2:3
KLH Vajgar – Žďár nad Sázavou 1:2sn

Individuální ocenění

Nejlepší brankář – Vít Lukáš (Žďár nad Sázavou)
Nejlepší obránce – Vojtěch Riedl (Zlín)
Nejlepší útočník – Petr Moravec (Mountfield HK)
Nejužitečnější hráč – Adam Bachánek (Zlín)

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice