Tiskové zprávy
po 27.3.2017 | Jan Vavřina

Po trenérech i zkušení útočníci. V Hradci nadále Jaroslav Bednář a Roman Kukumberg

Krátce po postupu hradeckých hokejistů do semifinále přišla jedna výborná zpráva v podobě pokračování trenérů ve svých funkcích, nyní je tady další taková. Na východě Čech budou v sezóně 2017/18 působit také kapitán týmu a nejproduktivnější hráč základní části Jaroslav Bednář a zkušený spolehlivý centr Roman Kukumberg!

Jaroslav Bednář přišel do Mountfieldu HK před sezónou 2015/16 a v 56 duelech zaznamenal 48 bodů (17+31). Tato čísla ještě vylepšil během letošní základní části, kdy měl průměr téměř bod na zápas za 11 branek a 36 asistencí ve 49 duelech.

Vedení klubu o služby úspěšného forvarda a lídra týmu stálo i nadále, což potvrzuje generální manažer Aleš Kmoníček. „Vzhledem k výkonům Jardy v této sezóně bylo zřejmé, že se budeme snažit ho udržet v týmu i pro tu příští, což se nakonec podařilo. Protože současné období před propuknutím historického semifinále je trochu hektické, učinili jsme prozatím pouze ústní dohodu, tu však obě strany považují za jasnou a danou. Podpis smlouvy by měl být již jen formalitou a je naplánován po skončení sezóny. Doufám však, že to bude co nejdéle,“ přeje si generální manažer Mountfieldu HK.

Hradecký kapitán si výborně sedl s Romanem Kukumbergem, i na toho budou moci trenéři spoléhat v ročníku 2017/18. „Roman hraje kvalitní sezónu, svou nejlepší v Hradci Králové. Z tohoto důvodu jsme na něj uplatnili opční právo,“ dodává Aleš Kmoníček.