Preview k zápasu
so 4.2.2017 | Petr Šatalík

Po vítězném derby rychle zpátky na led! Ke speciálnímu duelu přijede Litvínov

Usnout na vavřínech po vítězství nad Pardubicemi není na programu Lvů. Již v neděli je čeká speciální utkání proti Litvínovu. První třetinu odehrají oba celky ve zvláštních dresech, v rámci projektu Legenda pomáhá. Již před zápasem bude oceněn René Vydarený, který nastoupí ke svému 600. klání v extralize a rovněž bude předán šek na 39 000 Kč Pepíku Jírovi v rámci akce Skóruj pro…

Mountfield HK – HC Verva Litvínov, neděle od 17:00: ON-LINE

Náročný program hradeckého celku musí po tvrdém derby pomalu na hráče doléhat, jak to cítí Bedřich Köhler? „Nemůžu mluvit za ostatní, ale tělo neobelžete, hráli jsme od Vánoc se Spengler Cupem moře utkání, nevím přesný počet. Tělo však přelstít nemůžete, dříve nebo později vás ta únava dožene. I když to možná vypadalo tak, že když jsme přijeli z Davosu, tak jsme těch sil měli hodně, je pak vlastně i logické, že na nás nějaká únava přišla,“ hodnotí aktuální kondici mužstva forvard s číslem devět na zádech.

Před Švédskými hokejovými hrami musí Mountfield HK odehrát ještě jedno nelehké utkání s Vervou, jeho význam určitě nelze podcenit. „Zatím bych o reprezentační pauze nemluvil, jak říkáte, pořád ještě máme zápas s Litvínovem, který je stejně důležitý jako předchozí derby, pojďme to umlátit čepicema a potom si odpočinout,“ nabádá mužstvo zkušený útočník.

Sezóna se blíží do svého cíle a klíčové je udržet přímý postup do čtvrtfinále play off, vnímají i hráči, že také z tohoto důvodu je duel významný? „Každý zápas je teď o umístění v šestce, ať už hrajeme se sousedem z tabulky nebo ne, všichni víme, jaká je situace a každé tři body jsou samozřejmě strašně důležité,“ uvědomuje si závažnost nadcházejícího střetu Bedřich Köhler.

Neoblíbený protivník

Litvínov bojuje, podobně jako Hradec, o přímý postup do čtvrtfinále play off. Aktuálně okupuje 5. místo, má 74 bodů a na Mountfield ztrácí pouze jediný. Jde tedy o souboj sousedů v tabulce, kteří mají stejný sezónní cíl, ten, jenž zvítězí, bude mít k dosažení tohoto snu podstatně blíž. Rovněž je možné, že se oba celky ve vyřazovací části střetnou, takže jde zároveň o poslední možnost vidět na vlastní oči potencionálního protivníka.

Poslední zápasy Litvínova
Litvínov – Olomouc 0:3
Zlín – Litvínov 3:1
Litvínov – Třinec 1:4
Chomutov – Litvínov 1:2
Litvínov – Ml. Boleslav 5:4p.

Co se týče aktuální formy, lze soudit, že Verva je dost nevyrovnaným soupeřem, z posledních deseti duelů jich pět vyhrála a pět prohrála. Předcházející dva zápasy ale zvládla urvat ve svůj prospěch, ačkoliv vždy zvítězila jen o gól a nad Boleslaví dokonce až v prodloužení. Bude zajímavé sledovat, zda také utkání ve FORTUNA aréně bude takto vyrovnané.

Hradec se do pátku topil v menší krizi, když těsně, leč přeci prohrál tři po sobě jdoucí klání a do derby s Pardubicemi nevstupoval v ideálním psychologickém rozpoložení. V souboji s odvěkým rivalem ale uspěl, urval tři body a nabral zpět ztracenou sebedůvěru. Uvidíme, zda povzbuzení z vlády nad východem Čech pomůže Lvům také do boje s neoblíbeným protivníkem. Verva Mountfield v této sezóně již třikrát porazila a ze vzájemných zápasů mu nechala pouhé dva body!

kolodatumdomácíhosté
6. pá 23.9.2016 Litvínov Mountfield HK 3:2sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)   
32. út 18.10.2016 Litvínov Mountfield HK 3:2p (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)   
19. pá 11.11.2016 Mountfield HK Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)   

Vervu táhne tandem Lukeš – Hübl

Nahlédněme nyní trochu pod pokličku Litvínova, přesněji řečeno do jeho kabiny. V ní sedí mimo jiné také nejproduktivnější hráči celku – František Lukeš (16+23) a Viktor Hübl (16+20), kteří společně vládnou klubovým statistikám produktivity. Oba jsou zároveň také nejlepšími střelci svého mužstva.

Zřejmě už nikoho nepřekvapí, že hru Severočechů netvrdí především obránci, ale zejména jeden z útočníků. Kdo tipoval Michala Trávníčka, hádal správně, kapitán Vervy již v této sezóně rozdal 108 hitů. Žádný z jeho spoluhráčů si jich v aktuálním ročníku na své konto ještě nezvládl připsat ani polovinu z celkového počtu jejich tvrdého forvarda.

Jedničkou mezi třemi tyčemi je v Litvínově Jaroslav Janus, jehož procentuální úspěšnost zásahů je 92,82 %. Průměrně tento brankář obdrží 2,06 gólů na utkání. Záda mu kryje Michael Petrásek který má úspěšnost zákroků 92,27 % a v průměru obdrží 2,38 branky za jeden zápas.

Statistické okénko – Litvínov…

  • vstřelil nejnižší počet branek v oslabení – celkem pouze 1 gól. Mountfield na tom ale není o moc lépe, v početních nevýhodách zatím skóroval jen dvakrát.
  • … vyslal třetí nejvyšší počet střel na branku protivníka – 1326. Východočeši ohrozili svatyni soupeře 1230 pokusy.
  • má třetí nejlepší úspěšnost oslabení, ubránil 85,43 % početních nevýhod. Hradec je jen o trochu horší – jeho úspěšnost činí 85,21 %.
  • … je specialistou na prodloužení, vstřelil v něm nejvíc branek ze všech týmů extraligy – 9. Svěřenci Václava Sýkory skórovali v prodloužení jen ve 2 případech.
  • … odehrál třetí nejvyšší počet oslabení – 199. Lvi mají na svém kontě 169 početních nevýhod.

Vstupenky na zápas, Královský ples a další akce

Vstupenky na utkání jsou k dispozici na pokladnách, nebo skrze on-line webovou aplikaci. Pokladny budou v neděli otevřeny od 13 hodin až do samotného utkání.

První třetinu odehrají oba celky ve speciálních dresech, neboť se zapojily do projektu Legenda pomáhá.

V lednu 2017 celý klub spolu se svými fanoušky skóroval pro Pepíka, ten ještě před zápasem obdrží šek na 39 000 Kč, do projektu Skóruj pro... se můžete zapojit i nadále, v únoru podpoříme Vojtu Obršála. Každý puk z akce Skóruj pro... si můžete zarezervovat doslova pár vteřin poté, co některý z hradeckých hráčů vstřelí gól, a to na webu Mountfieldu HK. Navíc k puku obdržíte dvě vstupenky na sezení na vybrané domácí utkání a také fotografii, na které budete s celým A-týmem.

Pořídit si můžete také vstupenky na další skvělou akci – Královský ples, jehož třetí ročník se uskuteční 10. února 2017 v Kongresovém centru Aldis. Po lístcích je velká sháňka, tak neváhejte a zamiřte pro ně na tradiční místa – do fanshopu na rohu zimního stadionu nebo ke stánku ve FORTUNA aréně za hlavními pokladnami.

Sestavy z minulého utkání
Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Knotek, Picard – Pavlík, Nedvídek, Köhler. Trenér: Václav Sýkora.
Petrásek – Gula, Kubát, K. Pilař, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Martynek, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Válek, Trávníček – Jurčík, K. Reichel, J. Doležal. Trenér: Radim Rulík.