Rozhovory
pá 15.11.2013 | Martin Voltr

Pomohl gólem i bitkou! Vyhrát derby je krásný pocit, rozplývá se Martin Podlešák

Tohle byl krásný příběh! Mountfield v domácím derby sice od druhé třetiny tahal za kratší konec provazu, ale vedení po gólu Martina Podlešáka dlouho statečně držel. A když Pardubice vyrovnaly, domácí výsledek ubránili a v nájezdech odšpuntovali vítěznou radost! Hradecký obr s číslem 47 vyhecoval stadion nejen svým gólem, ale taky pěstní potyčkou s Jiřím Cetkovským.

Jaký je to pocit, když vyhrajete derby a děkuje vám vyprodaný stadion?
Nádherný pocit! Mohlo to být ale obráceně, Pardubice nás dvě třetiny tlačily. My jsme ale měli úžasného gólmana. Vždycky je krásné, když člověk doma vyhraje derby.

Váš gól z 11. minuty nakonec mohl být vítězným, chybělo jenom deset minut. Věřil jste, že by mohl výsledek 1:0 vydržet?
Proč by to nemohlo vydržet? Kdybychom hráli dobře do obrany… Ale musíme si přiznat, že Pardubice si vyrovnání zasloužily. Hlavně jsem věřil, že vyhrajeme, a je jedno, jestli třeba jenom na ten jeden gól.

Po šesti zápasech jste se zase porval. Jak to s Jiřím Cetkovským vzniklo?
Cecek udělal faul na Davida Švagrovského. Já jsem kolem něj jenom jel a říkal mu, že to bylo úplně zbytečné, a hned jsem dostal ránu. Byla to ale férová bitka, potom jsme si plácli, pobavili se o tom na buly a bylo to v pohodě. Nikdo neudělal žádnou záludnost. Vzniklo to tím faulem, my určitě nemůžeme připustit, že nás tady doma budou řezat. Museli jsme jim ukázat, že za sebou stojíme.

Čím to bylo, že vás od druhé třetiny Pardubice viditelně přehrávaly?
Těžko říct, možná jsme byli pasivní, ale Pardubice hrály dobře. V jejich šancích se k nám přiklonilo štěstí, měli jsme opravdu skvělého gólmana. Dva body jsou jeho práce.

U vyrovnávacího gólu jste byl zrovna taky na ledě. Viděl jste puk za brankovou čarou?
Ne, vůbec jsem tu situaci neviděl. Zkoušel jsem padnout do střely, ta mě ale minula a pak to Pardubice nějak domlátily do brány. Byla to škoda.

Co jste si řekli na střídačce před prodloužením? V něm to byla z vaší strany úplně jiná káva…
Říkali jsme si, že chceme druhý bod. Že je to prostě derby a hrajeme doma. Navíc chceme sbírat bod po bodu, každý pro nás může být do budoucna hodně cenný.

Už popáté v řadě jste při remíze dokázali zápas urvat. Svědčí to o vaší psychické odolnosti?
Když se člověku daří, vždycky si věří. Potom už je jenom otázka, jestli se k vám štěstí přikloní a spadne to tam. Člověk musí pracovat a být poctivý, což my jsme. Jsme pracovitý mančaft, nemáme vyloženě žádné superstar. Hrajeme jeden pro druhého a jdeme štěstí naproti.

Znovu se ale ukázalo, že v derby nerozhoduje, kdo je momentálně nahoře a kdo dole. Rozhoduje jenom vůle a malý kousek štěstí.
Já jsem zažil sparťansko-slávistická derby… Je to těžké. Naše derby zatím nemá takovou tradici. Pro nás ale platí, že každý zápas je ubojovaný, hrajeme důrazný hokej. Moc krásy v něm sice není, ale dokud to ponese ovoce a budeme sbírat body, jedině dobře. Teď je to ještě zvýrazněné tím, že jde o derby. Až bude mít větší historii, bude se to hodnotit zase jinak!