Ohlasy k zápasu
st 7.9.2011 | Ondřej Kubát

Pořádný hokej se začal hrát až ve třetí části, myslí si Oldřich Horák

Ještě v loňské sezóně oblékal dres Hradce Králové. V celkem devětadvaceti zápasech za Východočechy nasbíral dva kanadské body, jeho úlohou však nebylo střílet branky. Teď se postavil proti svým bývalým spoluhráčům - mladého beka Oldřicha Horáka poslal extraligový Zlín právě do Olomouce. Účastník letošního mistrovství světa dvacítek zacelil na Hané díru po odchodech hráčů z obranných řad, i tak stále doufá v brzký návrat do svého mateřského týmu.

Hradečtí hokejisté zápas rozjeli velmi dobře. Po čtyřiceti minutách vedli 3:1, poté však Hanáci zabrali a nakonec duel dovedli do remízového závěru. „První dvě třetiny byly takové nemastné neslané, až ve třetí části se začal hrát pořádný hokej,“ hodnotil Oldřich Horák přípravný duel ze svého pohledu.

Východočechům pomohla rychlá trefa hned po šestašedesáti vteřinách, kdy vyloučení Pšurného potrestal Martin Vágner. A právě Horák byl v tu chvíli na ledě. „To se prostě stává. Inkasovali jsme v oslabení, obránce soupeře vystřelil a gólman puk přes clonící hráče neviděl,“ popisoval nešťastný moment.

Přestože to po dvou třetinách vypadalo, že si domácí náskok pohlídají, nestalo se tak. „Předchozí zápasy se nám tolik nepovedly, takže jsme se to snažili napravit. Už jde o generálku, bylo potřeba, abychom se kousli a pořádně se na ligu připravili. Chtěli jsme Hradec porazit,“ potvrdil Horák.

Dvacetiletý bek se loni přesunul z juniorky Zlína právě do Hradce, kde prvoligovému týmu vypomohl v devětadvaceti zápasech včetně play-off. To už je teď ale minulostí a jeho služeb využijí na Hané, kde by měl zůstat celou sezónu. „V Olomouci se mi líbí, stejně jako se mi líbilo loni v Hradci. Docela mi to vyhovuje, protože z Olomouce to mám blízko domů, takže dojíždím. V kabině je dobrá parta, zvykáme si na sebe,“ hovořil spokojeně.

Jeho cílem ale zůsatává prosadit se do našlapaného extraligového mančaftu. „Doufám, že mě ve Zlíně budou pořádně sledovat,“ smál se. „Všechno se ale bude odvíjet podle mých výkonů,“ dodal na závěr.