Mountfield HK 

úterý 21.8.2018 v 17:00Mountfield HK
Orli Znojmo

Orli Znojmo


Prodej vstupenek
Představení posil do obrany: Tomáš Linhart jako opora, návrat hlásí Radim Šalda

Představení posil do obrany: Tomáš Linhart jako opora, návrat hlásí Radim Šalda

08.05.2018 | Šimon Sedlařík, Jan Vavřina | Foto: Kaitlin Arseneault-Photography

Se startem května představil Mountfield HK první jména nově příchozích hráčů, mezi nimiž jsou i dva hráči do defenzívy. Pilířem obrany týmu Tomáše Martince by se měl stát Tomáš Linhart, jenž má na svém kontě již 815 extraligových duelů. Staronovou tváří v kádru Východočechů je pak Radim Šalda, jenž se na východ Čech vrací po roce stráveném za mořem.

Profil Tomáše Linharta

Pardubický rodák začínal s hokejem na východě Čech, kde v místním dresu postupně rostl od přípravky až po úspěšnou juniorskou kategorii. Právě tehdy, během druhého zlatého ročníku 2001/02, poprvé nakoukl také do seniorského sportu, a sice do druhé ligy, kde startoval za Šumperk. Mladý talent si posléze ve druhém kole draftu vybrali Montreal Canadiens, a protože se chtěl po mládežnických reprezentacích posunout zase o kus dál, rozhodl se odejít na zkušenou do Kanady.

Mezi javorovými listy strávil jeden rok, šanci však dostal pouze v OHL. Vrátil se tedy na tuzemské stadiony. Až do sezóny 2006/07 pendloval mezi prvním týmem Pardubic a prvoligovým Hradcem Králové, přičemž klíčový pro něj byl především ročník 2004/05. V něm vstřelil svou první branku, připsal si první přihrávku, probojoval se napevno do extraligového kádru a také získal svůj doposud jediný primát v české nejvyšší soutěži.

V roce 2008 se upsal Zlínu, kde strávil následujících pět let. Mezi Berany se zařadil k defenzivním jistotám a v sezóně 2012/13 pomohl svému celku ke stříbru, což zaznamenali i reprezentační trenéři, kteří jej v roce 2013 poprvé pozvali do národního výběru. Jednalo se o jeden z turnajů Euro Hockey Tour.

S vizitkou mistra roku 2005, vicemistra 2007 a 2013 a nově také reprezentačního beka si jej pro budoucnost vyhlédl Třinec. Ve slezském klubu působil důrazný bek rovněž pět sezón a získal další dva stříbrné kovy, ten poslední těsně před příchodem pod Bílou věž. Řady Mountfieldu HK rozšířil v květnu 2018.

Statistiky Tomáše Linharta

Profil Radima Šaldy

Pardubický rodák začínal s nejrychlejší kolektivní hrou na světě v Hronově, kde strávil žákovské kategorie, než se v 8. třídě přesunul do východočeské metropole. V Hradci Králové se stal jedním z lídrů svého týmu, když hned druhou sezónu plnil roli asistenta kapitána a oslavil s mladším dorostem republikový titul. Ten navíc v ročníku 2014/15 se svými parťáky obhájil.

Rok na to vypomáhal coby prvoročák ve starším dorostu juniorce. V sezóně 2016/17 byl již její nedílnou součástí, dvakrát se také představil v A-týmu prvoligových Litoměřic. Jeho další kroky poté vedly na zkušenou do zámoří, kde v barvách kanadských Saint John Sea Dogs odehrál v QMJHL 62 duelů, v nichž si připsal 41 bodů (10+31).

Ofenzivní obránce s šikovnýma rukama rovněž pravidelně reprezentuje Českou republiku. Mezi jeho největší úspěchy patří triumf na Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2016 a účast na světových šampionátech do 18 a 20 let. Do východočeské metropole se vrátil v květnu 2%18.

Statistiky Radima Šaldy

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice