Preview k zápasu
út 7.3.2017 | Radek Staněk

Představení soupeře pro čtvrtfinále č. 2: Hradec letos vyzrál na Litvínov pouze jednou

S blížícím se startem play off pokračuje i série článků, které vám čtvrtfinálového soupeře z Litvínova podrobně představí. V pondělí jste si mohli prostudovat nejrůznější statistická srovnání ze základní části, stejně tak jako i některé mimohokejové zajímavosti o obou městech. Tentokrát se budeme věnovat vzájemným střetnutím mezi Hradcem a Litvínovem v tomto ročníku.

Ještě před tím, než se zaměříme na čtyři letošní zápasy, podíváme se na celkovou bilanci obou klubů. Od roku 2013 spolu Mountfield HK a Verva sehrály celkem 16 utkání. V základní hrací době si oba týmy připsaly 6 výher. Ve čtyřech utkáních pak muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Zde byl úspěšnější Litvínov, který na svou stranu převážil tři utkání, zatímco Hradec pouze jeden. Právě díky těmto výhrám je Verva mírně úspěšnější, skóre pak hraje v její prospěch v poměru 43:40.

Hradec ztratil dva zápasy v samotném závěru a nastavení

6. kolo, 23. září 2016 Litvínov – Mountfield HK 3:2sn

Úvodní střetnutí v letošním ročníku přineslo tradičně vyrovnanou partii. Do vedení se dostali Hradečtí díky Romanu Kukumbergovi v 10. minutě, brzy však vyrovnal Jiří Gula a jen díky Jaroslavu Pavelkovi v hradecké bráně zůstával stav dlouho nerozhodný. Když se ve 49. minutě dostal Mountfield Jarůškovým gólem opět do vedení, zdálo se, že tři body budou putovat pod Bílou věž. Tento scénář ale odmítl dvě minuty před koncem základní hrací doby litvínovský František Lukeš, v samostatných nájezdech pak rozhodl o výhře Vervy Robin Hanzl.

32. kolo, 18. října 2016 Litvínov – Mountfield HK 3:2p

Hradec zamířil do Litvínova jen necelý měsíc po předchozí porážce a průběh utkání byl až krutě podobný. Mountfield se tentokrát dostal už do dvougólového vedení, které zařídili Jaroslav Bednář a Stanislav Dietz. Už ve 36. minutě ale kontroval Ondřej Jurčík. Litvínov se pokoušel o vyrovnání a jeho snahy byly úspěšné v 58. minutě, kdy svoji bombou poslal zápas do prodloužení Tomáš Pavelka. Druhý bod pak přisoudil domácím Viktor Hübl.

19. kolo, 11. listopadu 2016 Mountfield HK – Litvínov 0:3

Ani domácí prostředí nepomohlo Mountfieldu k výhře. Naopak se mu nepodařilo ani jednou překonat Jaroslava Januse. Jako rozhodující se tehdy ukázala hra čtyři na čtyři, během této herní situace vstřelili hráči Litvínova hned dvě branky. Úvodní gól zaznamenal už ve 4. minutě Tomáš Pavelka, na kterého ve 34. minutě navázal po samostatném úniku Jiří Doležal. V 52. minutě při signalizovaném vyloučení pro hráče Vervy poslal Jiří Šimánek zpětnou přihrávku, která však doklouzala až do vlastní prázdné branky a potvrdila litvínovské vítězství č. 3. Smolný gól byl připsán Františku Lukešovi.

45. kolo, 5. února 2017 Mountfield HK – Litvínov 3:1

Na čtvrtý pokus se už ale Hradec dočkal a v přímém souboji o 4. místo Vervu letos poprvé zdolal. Dvěma góly se blýskl Alexandre Picard, který zajistil Mountfieldu vedení 2:0. Krátce po půlce utkání však svou korigující trefou zadělal na drama Martin Hanzl. Napotřetí se však Litvínovu srovnat nepodařilo, naopak při závěrečné hře bez brankáře potvrdil hradecké vítězství Rudolf Červený trefou do prázdné klece.