HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Představení soupeře pro čtvrtfinále č. 3: Hlavní tahouni Bílých Tygrů

Představení soupeře pro čtvrtfinále č. 3: Hlavní tahouni Bílých Tygrů

13.03.2018 | Petr Šatalík

Do startu čtvrtfinále play off již zbývají pouze hodiny. Atmosféra začíná houstnout, srdeční tep se zrychluje. Který z celků vykročí do hlavní fáze vyřazovacích bojů lépe? Hradec, nebo Liberec? Že tahle série bude mít grády, o tom netřeba pochybovat. V dresu Mountfieldu HK lze najít spoustu vynikajících hokejistů, které domácí fanoušci znají. Kdo však pod Bílou věž dorazí z města pod Ještědem? Následující řádky odhalí hlavní zbraně severočeského mužstva.

V bráně jistý Will, týmu šéfuje Ševc, hity rozdává Derner

Klíčovou postavou každého týmu je gólman. Na začátku sezóny se mohlo zdát, že po odchodu Jána Lašáka nebudou mít Liberečtí mezi třemi tyčemi osobnost podobného formátu. Roman Will však v průběhu ročníku předvedl, že už velkým brankářem je. Během základní části chyběl jen v sedmi duelech, ale hlavně ukázal, že se umí připravit na vrchol soutěže. Během tří zápasů dostal v předkole play off od Sparty jen 4 branky, procentuální úspěšnost zásahů vyšrouboval přes 95 % a svůj celek podržel v několika těžkých situacích.

Aby musel gólman zasahovat co nejméně, snaží se hráči střely blokovat. V tomto umu vyniká v dresu Bílých Tygrů Ladislav Šmíd, který v průběhu sezóny zastavil už víc než 70 ran. Dalším pilířem obrany je pak Martin Ševc, kapitán týmu. V základní části strávil na ledě nejdelší dobu ze všech Severočechů – 1065:22. Je nejproduktivnějším bekem Liberce, vyniká hlavně přesnou přihrávkou, celkem nasbíral 24 (2+22) kanadských bodů. Zároveň je však také nejvylučovanějším hráčem celku, nastřádal již 106 trestných minut.

V play off už se nehraje v rukavičkách, každý souboj u mantinelu se musí dohrát s veškerým nasazením. V tomto odvětví vyniká ve výběru Filipa Pešána Lukáš Derner, jenž za sezónu rozdal již přes 60 hitů. Pokud se kotouč dostane na modrou k Adamu Jánošíkovi, měla by defenzíva Hradce zbystřit, tento obránce skóroval v základní části hned šestkrát. Ve vyřazovacích bojích ožil Filip Pyrochta, ve třech zápasech se Spartou zapsal tři asistence.

V útoku produktivní Bakoš, oživený Vlach či navrátilec Fillipi

Nejproduktivnějším hráčem Liberce vůbec byl v základní části Martin Bakoš (14+26), který v týmu ovládl také statistiku asistencí a o korunu krále střelců se v mužstvu podělil s Petrem Jelínkem (14+16). Přes 30 kanadských bodů se v sezóně dostal také Marek Kvapil (13+20), a to i přesto, že odehrál pouze 32 zápasů. Nejlepším střelcem, alespoň co se procentuální úspěšnosti týče, je v kádru Bílých Tygrů Jan Ordoš, z jeho 79 ran na bránu skončilo hned 12 v síti.

Pokud hledáte v dresu Severočechů muže, za jehož přítomnosti na ledě tým z města pod Ještědem góly střílí a neinkasuje, ptejte se po Tyleru Redenbachovi, který je ve statistice +/- na čísle 8. Jestli se o někom dá říct, že je hráčem, který v play off chytil druhý dech, hovoříme o Jaroslavu Vlachovi, za 42 zápasů základní části nasbíral jen 4 asistence. Ve třech duelech se Spartou však zaznamenal tři kanadské body (1+2).

Podobně jako Vlach je na tom i Michal Bulíř, který už v základní části dokázal za 32 zápasů zaznamenat 17 (10+7) kanadských bodů. Klíčový může být také návrat Tomáše Fillipiho, jenž se do Liberce vrátil z ruského Magnitogorsku po zranění zad. Za 7 odehraných duelů nasbíral hned 6 (2+4) bodů a je tak velmi přínosným hráčem Severočechů. Se skvělým taktikem Filipem Pešánem na střídačce hodlají Bílí Tygři vpadnout do arény Lvů a předvést zde čtvrtfinálový souboj šelem se vším, co k němu patří.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice