Ohlasy k zápasu
ne 1.10.2017 | Matouš Soukup

Pro nás jsou to zlaté body. Nezbývá než bojovat, hlásí po obratu Blaž Gregorc

I proti Mladé Boleslavi inkasovali Hradečtí jako první a od poloviny zápasu museli dotahovat. Velká bojovnost a snaha až do samého závěru ale přinesla Mountfieldu ovoce. Své o tom ví i Blaž Gregorc. Slovinský bek strávil na ledě v celkovém součtu přes třetinu hrací doby a v klíčové situaci vystřelil svému týmu kýžené vyrovnání.

Opět jste inkasovali jako první a museli v závěru dotahovat. Máte z tak ubojované výhry ještě větší radost?
Pro nás jsou to zlaté body! Poslední dobou se nám vůbec nedaří dávat góly. Tohle jsou ale momentálně naše zápasy a nám nezbývá nic jiného než bojovat a o ten jen jeden gól soupeře porazit.

Proti Mladé Boleslavi jste sice často stříleli, ale vyložených šancí nebylo mnoho. V čem vidíte hlavní důvod nízké produktivity?
Šance sice v zápasech máme, ale moc se k nám puky neodráží. I když je tam spousta střel, puky nekončí v bráně ani nám nepřistávají zpátky na hokejkách. Máme teď těžší období, nedaří se nám, ale věříme dál, že se to otočí a začne nám to tam znova padat.

Soupeř vám nabídl velký počet přesilových her. Myslíte si, že právě početní výhody byly tím rozhodujícím faktorem?
Ano, přesilovky nám v zápase hodně pomohly, taky se z nich podařilo vytěžit dva góly. Myslím, že jsme si je ale zasloužili. Dobře jsme bruslili a Boleslav tak musela jenom faulovat. Celkově jsme s nimi spokojení, protože jsme vlastně díky nim i zvítězili.

Vyrovnávacím gólem v závěru jste nastartoval honbu za vítězstvím. Dokázal byste celou situaci popsat?
S Petrem Koukalem jsme u modré čáry dobře sehráli situaci proti jednomu bránícímu útočníkovi. Kouky mi to hezky nahrál, já byl nahoře úplně sám. Prostě jsem jenom vypálil na bránu a spadlo to tam (směje se).

Do konce zbývalo sedm minut, vy jste evidentně po vyrovnání ještě více ožili. Věřili jste, že dokážete zlomit zápas na svoji stranu ještě před zazněním závěrečné sirény?
Musíme si věřit pořád, a hlavně za jakéhokoliv stavu. Ať vedeme my, nebo soupeř, pořád je důležité se tlačit do brány a věřit, že ten gól přijde.

Výsledky jako na houpačce přinesly spekulace o možných změnách v týmu, hráči to musí mít v hlavách…
Já sám osobně vůbec neřeším, jestli se něco změní, přijdou noví hráči nebo ne. Tohle je téma jen pro vedení klubu. My musíme dát hlavně do každého zápasu všechno a hrát tak, abychom vyhrávali.