In-line
so 9.5.2009 | Michal Luňák, Jaroslav Zákravský

První extraligovou výhru veze Hradec z Prahy

V den výročí osvobození dne 8.5.2009 zajížděli Hradečtí in-line hokejisté do Edenu k utkání s Pražskou Slávií. Východočeši měli raketový start do utkání, když již v první minutě poslal své spoluhráče do vedení Ladislav Lučan. Stav 0:1 svítil na světelné tabuli i po druhé čtvrtině utkání. Následující třetí čtvrtina rozhodla o osudu celého střetnutí. Hradeckým hráčům se výborně dařila střelba a postupně vstřelili 6 branek. V závěrečné čtvrtině již Hradec kontroloval utkání. Domácí hráči sice ještě vstřelili dvě branky, ale to již byla pouze kosmetická úprava konečného skóre. Základním kamenem prvního extraligového vítězství byl brankář Lochman, který s 49 zásahy přiváděl domácí střelce k zoufalství. Pochválit je však nutno celý, který dodržel taktické pokyny hrajícího trenéra Petra Luštince a mohl se po skončení utkání radovat z prvních extraligových bodů. Dalšímu utkání čeká na Hradec v neděli, kdy zajíždí k derby do sousedních Pardubic. Utkání bude zahájeno v malé hale ZS v 18.00.

IHC Slavia Praha - HC VCES Hradec Králové

4 : 7 (0:1, 0:0, 2:6, 2:0)
Branky a nahrávky:
26:36 Růžička (Chotěbrský), 32:21 Loskot (Chotěborský), 45:15 Cerha, 46:04 David (Loskot) - 0:55 Lučan (Luštinec Jakub, Svoboda), 24:33 Janoušek (Pišta), 31:38 Šimoníček (Machaň), 32:28 Luštinec Petr (Lučan), 34:32 Svoboda (Lučan,Luštinec Jakub), 35:06 Pulpán (Machaň,Klement), 35:40 Kohout (Pišta).
Vyloučení: 8:6 navíc Lučan (HKR) 10 min. OT, Využití: 0:1, V oslabení: 1:0, Rozhodčí: Rozlílek, Wilt.