Ohlasy k zápasu
út 19.2.2013 | Sanny Muharem

První hattrick v kariéře! Více si však cením postupu do play-off, říká Michal Tvrdík

Může se to zdát až neuvěřitelné. Michalu Tvrdíkovi je třiatřicet let a až nyní vstřelil ve své profesionální kariéře svůj první hattrick, čímž pomohl svému týmu k výhře nad předposledním Berounem 7:2. Hradec přebral otěže klání až v poslední dvacetiminutovce, v prvních dvou třetinách se spíše oklepával z nervozity. „Hodně nám pomohlo, když jsme se dozvěděli výsledek z Třebíče, tím pádem to z nás všechno spadlo,“ vysvětluje nynější kapitán Východočechů a střelec hattricku.

Vše začalo vcelku nenápadně. Jeden z tahounů Královských lvů se nejprve klasicky trefil pod víko, jeho druhý gól se ale řadí do kategorie těch, které nepřichází každý den. Kapitán Hradeckých totiž ujel v oslabení tři na pět všem svým strážcům a následně dokonal svůj únik střelou mezi betony.

O dvě minuty později pak završil mistrovské dílo a připsal si první hattrick v kariéře. „Ještě nikdy jsem hattrick nedal, byla to premiéra,“ usmívá se Tvrdík. „Naprášil jsem se ale sám, asi to bude drahý. Uvidíme, co z kluků nakonec vypadne,“ pokračuje.

Zkušeného útočníka ale spíše těší postup do play-off. „Hattrick jsem sice dal, ale jsem nesmírně šťastný, že se nám podařilo dotáhnout postup do konce,“ dodává Michal Tvrdík.

Královští lvi totiž rozhodně nehráli celých šedesát minut tak, jak by si představovali. První dvě třetiny s nimi totiž Medvědi drželi krok a stav byl vyrovnaný. „První dvě části byly z naší strany spíše ustrašené, rozhodně jsme nebyli lepším týmem. Následně z nás však nervozita spadla, asi všichni víme, kvůli čemu. Začali jsme hrát pořádně a i zaslouženě zvítězili,“ myslí si.

Východočechům možná pomohla i vcelku kuriózní branka, která znamenala vedení 3:2 na začátku posledního dějství. Hostující brankář totiž Hradeckým výrazně pomohl. „Je jasné, že nám to pomohlo především psychicky. Zvedl nás ale také moment, kdy se zahlásil výsledek z Třebíče,“ ujasňuje muž s kapitánským céčkem na hrudi.

Svěřenci trenéra Jiřího Kučery tedy vyhráli za tři body, přesto by jim ale i případný jakýkoliv jiný výsledek stačil. Benátky nad Jizerou prohrály na ledě třebíčského mužstva. Díky zaváhání Havlíčkova Brodu se tak Hradec dostal až na sedmou příčku, což znamená, že ve čtvrtfinálovém souboji narazí na druhou Olomouc.

„Nyní je velmi těžké říci, jaká ta série bude. Pokud ze sebe vymáčkneme to nejlepší co v nás je, můžeme soupeře potrápit a konkurovat, i když to třeba teď zní divně,“ konstatuje Michal Tvrdík. Čtvrtfinále s Morou vypukne už ve čtvrtek. „Všechno se maže, udělá se tlustá čára a začíná se od začátku,“ nabádá své spoluhráče.

Hradeckým ještě může nahrávat nynější série, v posledních čtyřech zápasech nepoznali hořkost porážky. „Nedávno jsme odehráli zápasy, které z naší strany nebyly vůbec špatné. Mě akorát stále mrzí první dvě třetiny s Berounem, v nich jsme lepší nebyli,“ upozorňuje kapitán Tvrdík.