Preview k zápasu
pá 19.10.2012 | Sanny Muharem

První liga se přelévá do druhé čtvrtiny. K odvetě do Hradce přijede Dukla

Postupuje se rychle. Skončila první čtvrtina letošního ročníku první hokejové ligy. Všechny týmy se spolu už jednou potkaly, teď jsou na řadě odvety. Na soutok Labe a Orlice dorazí Dukla Jihlava, které budou chtít Královéhradečtí vrátit porážku. Minule hned na úvod soutěže totiž padli vysokým rozdílem. Hradec také touží navázat na vítězství, které zaznamenal v Berouně. Podaří se to? Střetnutí startuje v sobotu na hradeckém stadionu v 17.00 hodin.

Porovnání soupeřů
vs.
10. postavení v tabulce 7.
4-2-1-6 celková bilance 6-0-1-6
17 získané body 19
41:39 skóre 44:27
6:1 (Šumperk - D) nejvyšší výhra 7:0 (Litoměřice - D)
1:7 (Jihlava - V) nejvyšší prohra 1:4 (Ml. Boleslav - D)
Petr Haluza (4+8) nejproduktivnější hráč Michal Jeslínek (7+6)
Zdeněk Kubica: 8 nejlepší střelec Daniel Hodek: 8
Petr Haluza: 8 nejvíce asistencí Michal Velecký a Radek Hubáček: 7
Lukáš Finsterle: 27 min. nejtrestanější hráč Ondřej Malec: 31 min.
Jakub Čech:
12 zápasů, 91.51%
úspešnost brankáře Filip Novotný:
8 zápasů, 91.85%

Královští lvi ve středu uspěli v Berouně. Tam si hladce poradili s Medvědy, ty zdolali v poměru 5:1. Do tabulky si tak připsali cenné body. „Chceme potvrdit tři body z Berouna. Bylo by k ničemu vyhrávat venku a doma ztrácet body. Doufám, že si mužstvo udrží ten svůj standard. Nejsou tam už ty výkyvy, musíme odvést zodpovědný výkon, který povede ke třem bodům. Tabulka se vyrovnává. Nemáme to daleko dolů, ale zase ani nahoru. Chceme se vydat tím správným směrem,“ vyhlašuje asistent hradeckého trenéra David Pospíšil.

Martin Hosták

Dukla má o dva body více než Hradečtí. S jakým cílem tedy vyrazí na soutok Labe a Orlice? „Jihlava je v pozici, kdy zažívá výsledkovou houpačku. Jednou uspěje, podruhé ne. Myslím si tedy, že Dukla bude vyčkávat a hrát ze zabezpečené obrany, kterou my se budeme muset prodírat. Hrajeme na domácím ledě, chceme zvítězit a vrátit Jihlavě tu porážku z prvního kola,“ touží po odplatě.

Královéhradečtí nemají zcela kompletní sestavu. Delší dobu chybí Michal Tvrdík, na marodku k němu přibyl v pondělí i Václav Čížek. „K dispozici nebude určitě Michal Tvrdík. Nejistý je i start Václava Čížka, délka jeho absence se v této chvíli nedá odhadnout,“ vysvětluje David Pospíšil.

Jihlava je jako na houpačce

Poslední zápasy soupeře
Jihlava – Litoměřice 7:0
Šumperk – Jihlava 3:2
Jihlava – Benátky 4:0
Kadaň – Jihlava 2:0

Dukla má sice na svém kontě hned čtyři výhry, ve kterých se Jihlavským podařilo nasázet svému soupeři sedm branek. Přesto však mají výsledky kádru z Vysočiny střídavou tendenci. Svěřencům trenéra Petra Vlka se podařilo vyhrát dvakrát v řadě pouze jednou. A to na začátku října, kdy dokázali zdolat Most a Litoměřice. Jinak se většinou mísí výhry a porážky.

Dukla získává body povinně, v zápasech s Ústím, Mladou Boleslaví či Havlíčkovým Brodem však nic nevyválčila. Ofenzivní kanonády Jihlavy už poznaly mimo Hradce i jiné týmy. Sedmičku Dukla uštědřila Písku, Mostu a Litoměřicím. V minulém kole prohrála na ledě zvedající se Kadaně, jak vstoupí do druhé čtvrtiny soutěže?

Loňské čtvrtfinále

Každý fanoušek má jistě v paměti ještě čtvrtfinálovou bitvu z loňského ročníku první hokejové ligy. V něm se série natáhla až na sedm zápasů. Nakonec se radovala Dukla, která dokázala rozhodující souboj na svém kluzišti zvládnout lépe a zvítězila 4:3 na zápasy. Jednalo se však o jednu z nejatraktivnějších sérií celého play-off. Jihlavě se v následném semifinále uspět nepovedlo.

První vzájemný duel

Jak již bylo zmiňováno, první kolo této soutěže nepředstavovalo pro Hradec nic příjemného. Bylo to jako zlý sen. Královští lvi vstoupili do sezóny tím nejhorším možným způsobem. Prohrávali hned od úvodní minuty a se stavem zápasu již nedokázali nic udělat. Dukla si tak pohodlně připsala první tři body na domácím ledě za vítězství 7:1. Jedinou hradeckou trefu zaznamenal Jan Berger.

Individuální statistiky

Co zápas, to bod. Taková je bilance Michala Jeslínka, kterému se podařilo v dosavadních třinácti zápasech nastřádat stejný počet bodů. Na svém kontě má sedm gólů a osm asistencí. Jen o bod méně má další jihlavský forvard Daniel Hodek (8+4). Na třetím místě se pak nachází Michal Velecký s deseti body (3+10). Nejpilnějším obráncem je Tomáš Kolafa, ten má nasbíráno osm bodů (3+5).

Brankáři Jihlavy se zatím vcelku pravidelně střídají. Odchytáno má více Filip Novotný, jenž zasáhl do osmi zápasů, jeho bilance činí 91.85%. Druhým gólmanem je David Rittich, který chytal v šesti zápasech s úspěšností 94.37%.

Michal Tvrdík bude prodávat ve fanshopu

Pro fanoušky zajímavá zpráva. Pokud si zakoupíte nějaký předmět při zítřejším zápase, obslouží Vás hráč A-týmu Michal Tvrdík. Ten vzhledem ke svému zranění stále nemůže nastoupit, při zápase bude během první třetiny a první přestávky prodávat předměty ve fanshopu na zimním stadionu. Ten je umístěn naproti hlavnímu vchodu, využijte tak této možnosti!

Zajímavosti k utkání

» Do zápasu nenastoupí Michal Tvrdík, nejistý je také start Václava Čížka.

» Jihlava zvítězila na venkovním kluzišti letos zatím pouze jednou.

» Za Duklu nastoupí i bývalý hradecký útočník Martin Filip. Ten Královské lvy potrápil především v loňském play-off.

Střetnutí startuje v sobotu v 17.00 hodin v Hradci Králové. Přijďte se všichni královsky bavit a pomozte hradeckým hokejistům k zisku tří bodů. Kdo by však nevážil cestu na stadion, může duel sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.