Aktuální zprávy z klubu
út 15.10.2019 | Jan Vavřina

První úkol splněn: Mountfield HK postoupil do play off CHL!

Povedlo se, dílčí cíl splněn! Mountfield HK čeká v rámci základní skupiny Champions Hockey League ještě jedno utkání proti Grazu, bez ohledu na výsledek tohoto střetnutí ale budou Východočeši spokojení. Díky tomu, že doposud nasbírali devět bodů a už je Cardiff ani Graz nemohou v tabulce předskočit, zahraje si Hradec Králové poprvé v historii vyřazovací část Ligy mistrů!

Mountfield HK sice na úvod letošního ročníku CHL padl na ledě Cardiffu 2:3, pak ale zabral a přivezl velice důležitou výhru z horkého ledu Frölundy. Doma pak pokořil velšský tým 5:2 a i když padl se švédským celkem 3:4, na kontě měl 6 bodů. Další 3 přidal i díky skvělým fanouškům ve Štýrském Hradci a pokud jde o umístění, již nezáleží na tom, jak odehraje poslední zápas skupiny.

Skupinu H totiž ovládne trojnásobný vítěz CHL Frölunda Indians se 13 body, druhý bude právě tým z východočeské metropole, který má aktuálně 9 bodů a další může ještě přidat. Třetí skončí Cardiff Devils s 8 body, tabulku uzavře zatím tříbodový tým Grazz99ers.

S postupem mezi 16 nejlepších týmů soutěže je spokojen také generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo splnit první sezónní cíl. Rád bych poděkoval hráčům, realizačnímu týmu a především všem našim skvělým fanouškům za podporu a pevně věřím, že jsme ještě v této soutěži neřekli poslední slovo,“ říká Aleš Kmoníček.

Jméno soupeře do osmifinále se tým Tomáše Martince dozví v pátek 18. října, kdy ve 12:00 (SELČ) začne v Helsinkách los vyřazovací fáze. Protože Mountfield postupuje z druhého místa, vyzve některého z vítězů jednotlivých skupin (kromě Frölundy, jehož byl soupeřem právě ve skupině).

Přestože je o konečném umístění jasno, Hradec ještě čeká zajímavá odveta s jeho jmenovcem ze Štýrska. Přijďte podpořit Lvy do ČPP Arény a oslavit s nimi postup do play off Champions Hockey League. Zápas startuje ve středu 16. října v 17:00!