Mountfield HK
Aktuální zprávy z klubu
út 6.11.2018, Jan Vavřina, Adam Kodet

Radovan Pavlík je hráčem října, reprezentantovi můžete položit dotaz

O nejlepším hráči Mountfieldu HK měsíce října mají hradečtí fanoušci jasno. Je jím Radovan Pavlík, který získal více než 50 % hlasů a předčil další nominované Petra Zámorského a Lukáše Cingela. Hradecký mladík si v těchto dnech plní reprezentační povinnosti, po návratu z Karjala Cupu ale odpoví na vaše dotazy, které mu můžete mezitím posílat. Čas máte do půlnoci neděle 11. listopadu.

Ptejte se Radovana Pavlíka

Radovan Pavlík
V loňské sezóně ve 27 zápasech základní části zapsal 3 body (1+2), jen za říjen 2018 v 9 zápasech hned 8 (3+5).

Radovan Pavlík je jedním z hradeckých odchovanců, kteří letos nastupují za A-tým. Ve dvaceti letech už má na kontě úctyhodných 115 extraligových startů, v říjnu jich zapsal devět. Stejně jako Petr Zámorský i Radovan Pavlík si za své skvělé výkony vysloužil šanci obléknout na turnaji EHT nejcennější dres. Pro východočeskou osmadevadesátku dokonce půjde o seniorský reprezentační debut.

Královéhradecký rodák zapsal osm ze svých deseti kanadských bodů právě v říjnu a prožil tak nejpovedenější měsíc své dosavadní kariéry. S celkovými deseti body je spolu s Tomášem Vincourem nejproduktivnějším útočníkem Lvů, v tabulce pravdy u jeho jména svítí velmi slušný údaj +4. Trenéři talentovaného forvarda využívají ve všech herních situacích, proto se jeho ice-time oproti loňsku téměř zdvojnásobil, průměrně stráví na ledě více než 15 minut.

První říjnovou branku vsítil proti Kometě, kdy po skvěle sehraném signálu využil přesilovku. Na ledě Plzně ve vlastním oslabení ujel obraně a nekompromisně zavěsil přesně do vinglu. Potřetí se prosadil v zápase s Vítkovicemi, kdy střílel z mezikruží po krásné kombinaci na jeden dotek. Ke třem brankám přidal pět asistencí, dvě z nich znamenaly pro Mountfield gól v prodloužení a tím i bonusový bod ze zápasu.

Výsledky: Kdo je podle vás hráčem měsíce října?

1. Pavlík Radovan 52,62 %
2. Zámorský Petr 31,21 %
3. Cingel Lukáš 16,17 %