Ohlasy k zápasu
st 28.3.2018 | Petr Šatalík

René Vydarený: Energie od diváků do nás přímo tekla, patří jim velký dík

Povedlo se! Hradečtí hokejisté vydřeli čtvrté vítězství čtvrtfinálové série s Libercem a po sedmém rozhodujícím duelu postoupili mezi čtyři nejlepší týmy v České republice! Boj o hokejové bytí a nebytí hodnotil jeden z nejzkušenějších hráčů Mountfieldu, René Vydarený, jenž strávil na ledě více než dvacet minut a svou aktivitou výrazně podporoval výpady Východočechů.

Gratulace k postupu. Jak těžké bylo předčít Liberec v téhle náročné sérii i v jejím posledním zápase?
Série byla celkově vyrovnaná. Každý zápas se hodně natahoval a následně lámal. Tentokrát se to zlomilo tím špatným faulem. Po něm se to přiklonilo na naši stranu.

V sérii jste celkem pětkrát prohrávali. Také v posledním duelu vás Liberec na začátku dostal pod tlak, jak to?
Těžko se mi to vysvětluje. Byli jsme na to připravení a v kabině jsme si to pořád dokola opakovali, říkali jsme si, že chceme ten první gól dát my. Naštěstí nám to tentokrát vyšlo, ale je pravda, že jsme v první třetině měli na mále.

Odolný tým máme po celou sezónu

Na co jste myslel, když se v prvních sekundách střetnutí kotouč motal pod bruslemi brankáře Rybára?
V podstatě na nic, byl jsem celkem klidný, protože zápas je přeci jen trochu delší. My s nimi navíc otočili, myslím, dvě utkání, takže už jsme i s tím měli zkušenost. Ale je potřeba si věřit, tenhle duel se šel úplně na krev, takže je jedno, jak to bylo, ale samozřejmě je lepší dát první gól.

Pokud se něco dá vyzvednout, pak je to psychická odolnost Hradce Králové, jelikož ten musel krom zápasů otáčet také celou sérii. Souhlasíte?
Máme tu na to zkušené hráče. My jsme se k tomu dobře stavěli, ale nemůžete ty zápasy vzdát, i když nám tam góly napadaly. Odolnost tam byla celou sezónu, když jsme se dostali pod tlak, tak jsme se sjednotili a šlapali jako jeden celek a to, myslím, je ukázka naší odolnosti.

Když riskujete a jdete vpřed, stane se, že vám to tam napadá

Ve dvou utkáních jste obdrželi jen dvě branky, co to říká o vašem defenzívním přístupu k duelu?
Popravdě, Liberec také moc gólů nedostává, takže tam se dalo čekat, že celá série bude o gól každý zápas. Ale my se celou sezónu bránili celkem dobře a máme skvělé gólmany. Doufám, že jim to vydrží co nejdéle.

Přesto, v prvních dvou duelech v Liberci jste dostali tři a čtyři branky, teď už se k vaší kleci Bílí Tygři přece jen tak snadno nedostávali…
Ono je taky rozdíl hrát doma a venku. My v těch zápasech, které jsme prohrávali, šli hodně dopředu a trochu víc riskovali, pak se může stát, že to tam člověku napadá.

Nyní vás čeká semifinále s Třincem, které začíná už ve čtvrtek, co od něj očekáváte?
Třinec je dobré mužstvo, hrají celkem ofenzívní hokej, ale uvidíme...

Výkon Rybára? Je to jeho práce…

V posledním duelu série jste byl i sám hodně aktivní, několikrát jste vyrazil kupředu podpořit útok, byl to pokyn od trenérů?
Kdepak, to všechno vyplývá z nějaké situace, která se na ledě odehraje. Já viděl, že jim tam propadli hráči a otevřelo se to, takže jsem tam jel.

Patrik Rybár odehrál fantastický duel, byl dvaadvacet sekund od vychytané nuly, jak hodnotíte jeho výkon?
Samozřejmě, chytal skvěle. Na druhou stranu je to ale jeho práce, aby nám pomohl (směje se). Ale my se na něj nemůžeme pořád jen spoléhat. Jistě to však je taková jistota, která když víme, že zachytá, tak nám to pomůže.

ČPP Aréna byla konečně vyprodaná, co říkáte na atmosféru rozhodujícího zápasu?
Diváci nás hodně tlačili dopředu, byli cítit. Energie z nich do nás přímo tekla, patří jim velký dík.