Fanoušci
čt 24.12.2015 | Jan Vavřina

René Vydarený a jeho odpovědi na dotazy fanoušků

Nejužitečnějším hráčem měsíce listopadu byl realizačním týmem A-mužstva určen kapitán René Vydarený, který se dočkal týdenního zapůjčení vozu od společnosti Color Car. Kromě toho byl slovenský bek k dispozici fanouškům skrze off-line rozhovor, pár dní před Vánoci na ně čtyřiatřicetiletý hráč odpověděl.

 
 
Tomáš Rezner (tom.rezner@seznam.cz - Mountfield Hradec Králové)
15.12.2015, 19:16
 
Jaký je tvuj nejoblíbenější soupeř a na jaký zapas se nejvíce těšíš v základní časti ? :)

Odpověď:
Ahoj Tomáši, popravdě oblíbeného soupeře nemám, těším se vždycky na derby. To s sebou přináší skvělou atmosféru nejen na ledě.
Natka (vogot.cz@seznam.cz - černilov)
15.12.2015, 18:22
 
Ahoj René sleduješ někdy ženský hokej? Proč myslíš že v Hradci není dívčí družstvo? Třeba by byl zájem ;) gratuluju ti že jsi se dostal na místo kapitána a ať vše klape jak v hokeji tak i v životě :) a přeju hodně úspěchů v novém roce ahoj

Odpověď:
Zdravím, Natka. Ženský hokej moc nesleduju, ale pár hokejistek znám. Třeba Frigova partnerka je dobrá hokejistka. Proč tady není mužstvo, nevím. Kdyby tady byl ale větší zájem, myslím, že by nebyl problém klub založit. Za přání moc děkuju, taky přeju všechno nejlepší.
vajzíík (Hradec Králové)
15.12.2015, 17:22
 
Čau rendo !! jaký to je bejt kapitán změnilo se něco tím že si kapitán? jak si rozumíš s novejma posilama ? a co říkáš na Vláďu Kýhose? ať se daří v HK, a taky jak na lede tak v životě :)

Odpověď:
Čau, abych řekl pravdu, tak v roli kapitána se stále ještě zaučuju. Když něco nevím, jdu se poradit za Šimim. Větší rozdíl jsem postřehl v tom, že kapitán je takový spojovník mezi klukama a trenérem. Co se týče posil, tak to je jako v životě – taky když poznáváte někoho nového, tak k sobě hledáte cestu a navzájem se poznáváte. Myslím, že vztahy máme velmi dobré. S trenérem jsme zrovna v poznávací fázi, určitě se už teď dá charakterizovat jako přímý a upřímný. Děkuju moc.
Honza83 (Hradec Králové)
15.12.2015, 16:38
 
Ahoj Rendo, prvně bych chtěl říct, že jsme šťastný a hrdý na to, že hráči jako ty hrají za naše město, v poslední době nebylo moc toho, co by nás takto spojovalo. Ale k otázce - o přesunutí klubu toho bylo napsáno mnoho a mnoho, mě by spíš zajímal tvůj názor na rčení některých fanoušků, že jsme extraligu ukradli a nevybojovali si ji. Jaký na to máš názor vzhledem k tomu, že jsi hrál i na jihu čech? Bylo by něco, co by jsi chtěl těmto fanouškům vzkázat? Jak jsi se na celou situaci díval ty osobně?

Děkuji za odpovědi a přeji krásné svátky.

Odpověď:
Čau Honzo, čekal jsem, že podobné otázky přijdou. :-) Co se týče licence, tak ta není vázaná k městu a její majitel má právo si s ní dělat, jak uzná za vhodný. Je to jeho majetek a chce ho udržovat v co nejlepších podmínkách. A město Hradec Králové tyto podmínky vytváří. Z ekonomického hlediska se není přesunu co divit, Brno taky získalo licenci od Znojma a nikdo to až tak neřešil… Na druhou stranu je potřeba pochopit lidi, kteří si kupovali permanentky a pravidelně chodili na extraligu v Budějovicích. Během čtrnácti dní přišli o něco, co brali jako součást svého života. Obecně myslím, že kdyby byl Mountfield v Budějovicích spokojený, asi by nikam neodcházel. Nenávist tam bude asi ještě dlouho, myslím, že celou situaci by zmírnil fakt, kdyby Motor postoupil do extraligy, a my se dočkali dalšího derby. Díky, taky přeju krásný Vánoce.
Filipbal (Filip-Facebook@seznam.cz - Mountfield HK)
14.12.2015, 15:41
 
Ahoj Rendo, nejdříve bych tě chtěl pochválit za tvé výkony v poslechních zápasech. Mám na tebe několik dotazů:
1) Máš nějakýho hokejový vzor?
2) Byl si od začatku své hokejové kariéry obránce?
3) Jak se ti líbí v Hradci Králové?
4) Jak vnimáš situace ve slovenské hokejové reprezentaci a ty osobně odmítnul bys repre, kdyby přišla pozvánka?
5) Jak se ti hraje v obrané dvojici s Plánisem?
Díky za odpovědi ať se daří. :-)
Filipbal

Odpověď:
Ahoj, za pochvalu i přání děkuju. K dotazům:
1) Hokejový vzor nemám, nikdy jsem ho ani moc neměl. V mém věku spíš dokážu ocenit šikovnost a um mých spoluhráčů.
2) Začínal jsem jako obránce, pak mě v sedmé třídě přehodili do útoku a v šestnácti jsem se zase vrátil do obrany. Pamatuju, že jsem z toho byl rozčarovaný, ale trenér mi tehdy řekl: „Vím, že mě nenávidíš, ale jako obránce uděláš větší kariéru.“ A měl pravdu. :-)
3) Hradec je velmi příjemné město, vyhovuje mi velikostí i zázemím, které jsme si tady se ženou vytvořili.
4) Na Slovensku je velký problém, který nastal ale už dříve, když se zanedbala práce s dětmi. Teď je tam úsilí posunout věci vpřed, ale je to těžké. Je to o lidech jako všechno v životě. Hokejová špička nám uletěla, slabší mančafty nás začínají dobíhat.
5) S Plánisem si rozumíme, odehráli jsme spolu dost zápasů, a tak už dokážeme jeden druhýho odhadnout. To je hodně důležité.
Není za co, já děkuju.
Tadeáš Novotný (taden@seznam.cz - Hradec Králové)
10.12.2015, 17:56
 
Ahoj Rendo, chtěl bych se zeptat jestli by ses vrátil do Českých Budějovic když by Budějky postoupili do extraligy ...:)) Jestli ANO tak proč a jestli NE tak proc?...děkuji a at se ti daří jsi borec ..

Odpověď:
Ahoj Tadeáši, to je těžká otázka. V tuto chvíli jsem smluvně vázaný v Hradci, se kterým chci letos udělat úspěch. Co bude po sezóně, to se uvidí. Děkuju, taky ať se daří.
Káťa (20kacka03@seznam.cz - Hradec Králové)
10.12.2015, 17:20
 
Ahoj Rendo,
co říkáš na nového trenéra? Jaká atmosféra je v kabině po vyhraném a po prohraném zápase? Je nějaký rozdíl mezi nermálním zápasem třeba proti Olomouci a proti Pardubicím?

A hodně hodně vyhraných zapasu a hlavně derby s Pardubicemi ať dál lvi vládnou východním Čechám.


Odpověď:
Káťo, zdravím tě. Nového trenéra těžko hodnotit, ještě tady není tak dlouho, ale jeho přístup se mi líbí. O náladě po zápase by mohla nejlépe vyprávět moje žena – ta by chtěla, abychom stále vyhrávali. :-) Mezi zápasama extraligy a derby je jednoznačně velký rozdíl. Zpočátku jsme tomu moc nerozuměli, ale časem nás atmosféra úplně pohltila. Děkuju, měj se hezky.
Radka (radka31@seznam.cz - Hradec Olééé)
10.12.2015, 13:31
 
Čau Rendo! Přišla Ti už nabídka k dalšímu prodloužení smlouvy v MHK ?? Doufám, že přišla a že prodloužíš.. ty i Šimi!! Dalši otázka je, jaký vidíš ty osobně rozdíl v trenérovi mezi panem Draisailem a panem Kýhosem ?? Děkuji za odpověď a hodně štěstí v hokejovém i nehokejovém životě. Radka

Odpověď:
Čau Radko, nějaké náznaky prodloužení smlouvy tam už byly, uvidíme, jak to dopadne. Nerad bych je nějak srovnával. Každý trenér má svou cestu a svůj přístup. Děkuju.
Jémák (js.kshk@seznam.cz - Hradec Králové)
10.12.2015, 10:04
 
Ahoj kapitáne, už tě dostihla ta pravá sváteční nálada? Máš už nakoupené dárky? Jak budou u tebe vypadat Vánoce, pokud nebudeš na ledě? A kde tě, kromě stadionu, můžeme v Hradci nejčastěji potkat, máš třeba nějakou oblíbenou hospůdku? Díky za odpovědi, přeji tobě i blízkým zdraví, štěstí a pohodu do dalšího roku..

Odpověď:
Ahoj Jémáku :-) Na Vánoce se těším, máme malinkou holčičku, takže se všechno bude točit kolem ní. Dárky vždycky řeším kolem listopadu, protože nenávidím šílenství v nákupních centrech. Samozřejmě když je správná chvíle, tak s klukama zajdeme na pivo. Nebudu ale dělat reklamu hospodám, do kterých chodíme. :-) Děkuju, taky přeju krásné Vánoce i rok 2016.
Kristián Vít (kristian.vit@seznam.cz - Hradec Králové)
10.12.2015, 09:58
 
Jak se Vám hraje za tým Mountfield HK a jaký to je být kapitánem?

Odpověď:
Ahoj, být kapitánem přináší větší zodpovědnost. Za Mountfield se mi hraje dobře. :-)
Lasse56 (matysek1412 - Nic než Hradec!)
10.12.2015, 08:35
 
Ahoj Rendo, můžeš trochu priblížit situaci a hlavně své pocity, když jsi se od vedení dozvěděl, že přebíráš funkci kapitána? Věřím, že nosit Céčko je hlavně ctí, ale taky závazkem vůči celému týmu i jednotlivcům. Už jsi se s ním zcela sžil? A na poslední odpověz klidně obecně: Bylo to u exkapitána a pokladníka v jedné osobě hodně drahý? :)
Díky předem za odpovědi! Přeju hodně úspěchů a vítězství v zápasech našeho týmu a vše nej do nového roku! Pěkné svátky!

Odpověď:
Ahoj, byl jsem dost zaskočený a bylo to hlavně nečekané. Sžít se s tím bude ještě chvilku trvat. Když něco nevím, nechám si poradit od Šimiho nebo ostatních starších hráčů. Zodpovědnost větší pociťuju, hlavně jsem ji cítil první zápas ve Varech, kdy jsem byl hrozně nervózní. V otázce je dobře napsané, že je to čest a hlavně závazek vůči týmu. V Hradci jsem už kapitánem byl, a to první sezónu na pět zápasů, když se zranil Šimi. Poplatek jsem tak zaplatil už tehdy. :-) Tentokrát jsem vypsal odměnu za výhru dobrovolně. Rádo se stalo, já děkuju za přání. Taky přeju všechno nejlepší.
King32 (MZ32@seznam.cz - Hradec Králové)
10.12.2015, 01:30
 
Ahoj kapitáne! :-)

Nejprve bych ti rád poděkoval za výkony v dresu našeho týmu z Hradce Králové! Třetí sezonu kupuju permici pro sebe a pro své dva syny a je nám ctí fandit týmu, ve kterém se na ledě prohánějí borci jako Vydarený, Kudrna, Pilař, Bednář či Šimánek! (ostatním hráčům MHK co jsem nevyjmenoval se omlouvám,nicméně nebojte se kluci, fandíme vám taky! ;-) ) . Nuže k otázce, zajímalo by mne jak jsi vnímal přesun z ČB, kde jsi dlouhá léta působil, do Hradce Králové a jak se na tento přesun díváš dnes s odstupem dvou a půl roku? Co pro tebe dneska znamená výhra nad Pardubicemi? ;-)

Přeji ti pevné zdraví, hodně štěstí a to nejen v životě sportovním do roku 2016!Odpověď:
Ahoj Kingu :-) Málokdo ví, že jsem Bratislavčan, moje žena je od Budějovic a dceru máme Hradečandu. :-) V době přesunu jsme kopali v Budějovicích základy domu a očekávali naši holčičku, takže samotný přesun nás zastihl v nejhorší chvíli. Museli jsme se s tím srovnat a popravdě jsme nebyli moc nadšení, ale to platilo i pro ostatní hráče. Teď s odstupem času můžu napsat, že jsem hrdý na kluky, kteří si tím prošli a jak se k tomu postavili. První sezóna v Hradci bude patřit mezi ty, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Samotný přesun rozfoukal mnoho emocí, ale myslím, že pomohl hokeji. Je potřeba se na to podívat tak, že se během dvou a půl let vybudovaly dva plnohodnotné kluby se silnou podporou fanoušků. Každé derby je pro nás velmi prestižní, s každým dalším zápasem získává výhra v derby větší význam. Děkuju moc, Tobě taky!
marek (vechet.m@seznam.cz - mokrovousy)
9.12.2015, 22:12
 
Co říkáte na letošní výkony...a výbornou atmosférou

Odpověď:
Ahoj Marku, výkony jsou obecně dobré, i když je pravdou, že jsme si trošku prošli krizí, ale to k hokeji patří. Atmosféra je tady vynikající! Je pro nás důležité cítit podporu od fanoušků i v časech, kdy se nedaří, a to tady máme a vážíme si toho.