Rozhovory
pá 4.11.2016 | Matouš Soukup, Jan Picka | Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Richard Jarůšek pomohl skolit Švédy gólem. Zakončil jsem přesně podle plánu, říká

V úvodním zápase Karjala Cupu byli k vidění hned dva zástupci Mountfieldu. Vedle Richarda Jarůška si svoji premiéru v národních barvách odbyl i Stanislav Dietz. Oba hráči svým povedeným výkonem pomohli českému týmu k výhře nad Švédy poměrem 6:3. Hradecký útočník s šestadevadesátkou na dresu navíc dokázal skórovat a po zápase tak měl mnoho důvodů k radosti.

V úvodním zápase Karjala Cupu jste dokázali porazil tým Švédska. Jaké jsou bezprostřední pocity?
Hokej hrajeme hlavně pro vítězství, což se nám podařilo. Atmosféra na stadionu byla super i lidi si to užili. Zápas tak určitě hodnotím pozitivně.

Během první třetiny jste dokázal proměnit samostatný únik. Měl jste předem připravené zakončení?
Křiknul jsem si na Marka Kvapila, který mi skvěle poslal žabku. Přihrávka mi skončila přímo na mojí hokejce, pak jsem si bránil hlavně dojíždějícího obránce. Puk jsem si hodil do forhendu a vystřelil nahoru pod horní tyčku, přesně jak jsem původně chtěl.

Od začátku jsme chtěli být dost aktivní, což se nám i povedlo

Další dvě zbývající utkání odehrajete ve Finsku. Co od soupeřů očekáváte?
Momentálně je důležitá hlavně regenerace, protože už v pátek ráno odlétáme. Mezi tréninky a dalšími zápasy nebude tolik času a my musíme být odpočatí. Od Finska s Ruskem očekávám velmi urputné zápasy. Finové jsou skvělí bruslaři, Rusové mají zase mladý tým, který se bude chtít předvést. Na obě střetnutí se musíme pečlivě připravit.

V zápase se Švédy jste byli aktivnějším týmem. Byla to právě ta taktika, kterou po vás trenéři vyžadovali?
Ano, hned od začátku jsme chtěli být dost aktivní, což se nám i povedlo. Dobře jsme napadali a i to byl jeden z důvodů, proč se nám podařilo zvítězit.

Jako v Hradci... 😏 Ríša #Jarůšek se prosazuje za národní tým z brejku a zvyšuje vedení nad Švédskem na 2:0. Super práce! 👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 3. listopad 2016

Výběr Josefa Jandače je složený i z mnoha nováčků. Jak moc důležitá je výhra z hlediska sebevědomí hráčů?
Pravda je, že v týmu máme plno nových kluků, kteří zažili reprezentační atmosféru úplně poprvé. Jsme tak moc rádi, že se nám podařilo vyhrát a radost snad mají i fanoušci. Ti se postarali o výbornou atmosféru a zápas je, doufám, taky musel bavit.

Za vstřelený gól jsem moc rád, i když šancí bylo ještě víc

Jak vlastně vnímáte přípravné turnaje Euro Hockey Tour?
Určitě nejsou jen o tom si zahrát a poměřit síly s ostatními týmy. Všichni hrajeme pro vítězství a pro nás je důležité, že se nám vydařil úvod. Nesmíme se ale uspokojit, protože zbývající zápasy budou extrémně těžké.

Reprezentační dres jste oblékal již v minulé sezóně. Cítíte se letos o to klidnější?
Nechci se rozhodně vymlouvat, ale například vloni v Moskvě jsem byl snad zakletý. Při zakončení jsem mířil dobře, ale gól mi tam prostě nepadl. V Plzni proti Švédům jsem měl taky dost šancí, ale jsem moc rád za vstřelený gól a hlavně za naše vítězství.