út 24.11.2015 | Lenka Jonešová

Roman Kukumberg: Nedali jsme góly, což je stejná chyba, jako když inkasujeme

Úterní dohrávku na ledě brněnské Komety je třeba rychle hodit za hlavu. Mountfield na jejím ledě inkasoval tvrdou porážku 1:5. Ze 43 střel, které Hradečtí vyslali na branku soupeře, se však dokázali prosadit pouze jedinkrát. To když v 19. minutě skóroval Roman Kukumberg, pro nějž se jednalo o pátý gól sezóny…

Romane, z ledu Komety si odvážíte porážku 1:5. To je, vzhledem k předvedenému výkonu docela krutý výsledek, souhlasíte?
To teda je. Těžko se hledají slova, protože ty góly, co jsme dostali, to byla hrůza. Na druhou stranu jsme v zápase měli dost šancí, aby konečný výsledek vypadal úplně jinak. Takový je ale hokej a proti Kometě nám ten zápas, bohužel, absolutně nevyšel. Po celou dobu jsme jim dávali strašně moc času na zakončení, už od začátku měli hodně prostoru a vlastně skoro ze všeho, co poslali na branku, byl gól.

Inkasovali jste čtyři góly z pěti brněnských střel. To s týmem asi dost zacloumá, že?
Samozřejmě, ale i tak jsme vždycky měli šanci se dostat zpátky do zápasu. Ty góly jsme nedali, což je stejná chyba, jako když inkasujeme. Už je ale po zápase a musíme se chystat na pátek, kdy nás čeká Zlín.

Poměr střel 23:43 hovoří jasně ve váš prospěch, i přesto jste dokázali vsítit jen jednu branku. Je tedy proměňování šancí vaší Achillovou patou?
Jednoznačně ano. Pokud se nemýlím, tak jsme v posledních zápasech v tomto měli jednoznačně navrch, nejen proti Kometě. Musí nám to tam prostě začít padat. Je chyba, když gólmanovi odskočí puk od betonů a my ho nedokážeme dotlačit do branky. Musíme se zlepšit.

Stejně jako v nedělním domácím utkání, i proti Kometě jste inkasovali ve vlastní početní výhodě…
To je další věc, která by se neměla vůbec stávat. Stalo se to s Kometou, stalo se to doma s Boleslaví, a je to velká chyba. Sice to tentokrát bylo už na stav 5:1, ale my jsme chtěli dát na začátku třetiny gól, abychom se ještě zkusili vrátit do zápasu, a místo toho jsme inkasovali. To se nám nemůže stávat.

V 19. minutě jste dal týmu naději, když jste vstřelil kontaktní branku na 1:2. Jak se akce seběhla?
Zachytili jsme kotouč, když Kometa zakládala útok, já jsem se pak dostal k puku, vystřelil a spadlo to tam. V kabině jsme si o pauze řekli, že musíme mít lepší vstup do druhé dvacetiminutovky, že tam musíme jít jako jiné mužstvo. Jenže jsme znovu dostali blbý gól, dokonce hned dva… Velmi těžko se to hodnotí.

V prozatímních sedmnácti utkáních, které jste letos odehrál, jste vstřelil pět branek. Jak jste spokojen se svými výkony?
Nechci sám sebe hodnotit, absolutně na to nehledím. Nemám už věk na to, abych se hnal za tím, kolik gólů vstřelím. Důležité je týmové vítězství a být co nejvýše v tabulce. Samozřejmě, pokud mi to tam padá, tak je to jenom pozitivní a je jasné, že mě to těší.

V pátek zajíždíte k dalšímu venkovnímu utkání, čeká vás Zlín…
Máme dva dny na přípravu, takže se musíme uklidnit a pořádně se na ně nachystat. Zápas s Brnem je za námi. Sice jsme ho totálně zkazili, je to naše chyba, ale každý si to musíme srovnat v hlavě a jdeme dál.