pá 25.11.2016 | Matouš Soukup, Martin Stebel

Roman Kukumberg po vítězném gólu: Každý bod z Třince má velkou hodnotu

Mountfield znovu ukázal, že na venkovních stadionech se mu poslední dobou daří. Lídra tabulky z Třince dokázal ve vyrovnaném utkání i přes horší vstup do zápasu porazit gólem v prodloužení. Roman Kukumberg, který měl během závěrečné třetiny dvě dobré šance ke vstřelení vítězného gólu, si svoji přesnou trefu ponechal právě až do nastaveného času. Ve dvaašedesáté minutě zamířil přesně pod břevno a přisoudil tak důležitý druhý bod Východočechům.

V pohledném zápase jste porazili vedoucí tým extraligy Třinec. Jaké jsou vaše pocity z utkání?
Myslím, že jsme předvedli pěkný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Získané dva body máme podle mého názoru zaslouženě.

Třinec vstřelil důležitý první gól, nepříznivý stav jste ale otočili. Nakoplo vás to?
Jednoznačně ano. Důležité bylo, že jsme se dokázali dostat rychle zpět do zápasu a navíc rovnou do vedení. Měli jsme několik šancí, včetně mě, kdy jsem na konci zápasu nedal dvě čisté příležitosti. Bodů tak mohlo být víc, ale vážíme si i dvou.

Počkal jsem si na pohyb brankáře a spadlo to tam

Jak jste zmínil, během poslední třetiny jste měl dobré gólové příležitosti. Čím to, že jste nedokázal přesně zakončit?
Při samostatném úniku se mi zpomalil puk, to byla velká škoda. V další šanci šla střela vedle – jednoznačně moje chyba, k tomu není co dodat.

V prodloužení jste ale zůstal sám před brankovištěm. Jak jednoduché to bylo tváří v tvář gólmanovi?
Obránci mě tam nechali úplně sami před brankovištěm a já měl spoustu času. Brankář jen stál, stejně jako já. Jenom jsem počkal na jeho pohyb a padlo to tam.

S Třincem předvádíme vždy pěkný hokej

V zápasech proti Ocelářům se vám poslední dobou poměrně daří. V čem podle vás tkví hlavní příčiny úspěchu?
Motivace na zápas s Třincem je vždy veliká. Každý bod získaný na jejich ledě má velkou hodnotu. Pokud si dobře pamatuji, minulou sezónu jsme s nimi hráli 6:7, v našich zápasech padá hodně gólů. Třinec často útočí a ani my se nesnažíme stát jen vzadu. Taky chceme kombinovat a myslím, že hokej je tak pěkný.

Aktuálně se vám venku daří více než na domácím stadionu, na ledě Slezanů jste to znovu potvrdili. Čím si to vysvětlujete?
Ano, máme to takové zvláštní (směje se). Chvilku doma, chvilku venku. Jednoznačně ale musíme naše výkony ustálit a bodovat ve všech případech.