Ohlasy k zápasu
ne 18.9.2016 | Lenka Jonešová

Ryan Potulny: Derby? Nová zkušenost. Jsem rád, že jsem mohl být jeho součástí

Mountfieldu se nedělní východočeské derby povedlo opravdu na jedničku. Dynamu nasázeli hradečtí hokejisté hned osm branek, díky kterým si připsali důležité vítězství a tři body do tabulky. Jedním z úspěšných exekutorů osmigólového tažení byl i americký rodák s českými kořeny Ryan Potulny, jenž se v barvách Hradce trefil vůbec poprvé, navíc rovnou v derby.

Pardubice jste porazili divokým výsledkem 8:2, jaké pocity si odnášíte ze zápasu?
Byla zábava si zahrát takový zápas. Diváci nás podporovali, byli hodně slyšet a evidentně si to užívali. I já jsem si tu atmosféru užíval, stejně jako asi všichni na střídačce. Jsem rád, že jsme vyhráli takovýmto způsobem, všichni jsme šli do zápasu naplno.

V dresu Hradce jste odehrál vaše premiérové derby. Věděl jste před zápasem, co vás čeká?
Slyšel jsem, jak velká rivalita panuje mezi oběma kluby a celkově městy. Kluci o tom mluvili v kabině, ale abych řekl pravdu, vůbec jsem nečekal, že to bude vypadat až takhle. Bylo to opravdu dobré utkání, dohrávaly se souboje, fanoušci nás hnali už od začátku a byli naprosto úžasní. Zahrát si takové derby pro mě byla nová zkušenost a jsem rád, že jsem mohl být jeho součástí.

Dynamo se sice gólem v úvodu utkání dostalo do vedení, vy jste však po pár minutách třemi rychlými góly naprosto otočili vývoj zápasu…
Řekl bych, že to pro nás byl stěžejní moment. Sice jsme prohrávali, ale dokázali jsme zápas otočit, což nás hodně nakoplo. Využili jsme toho, že byl soupeř trošku zaskočený a vymysleli jsme nějaké další akce, které jsme dokázali proměnit.

Hraju se skvělými parťáky v útoku, se kterými si rozumíme

Jedním z úspěšných střelců jste i vy, připsal jste si premiérovou branku v hradeckém dresu a české extralize. Těší vás, že jste se prosadil už v pátém odehraném utkání?
Je to super. Jsem rád, že jsem se trefil už takhle v úvodu sezóny a doufám, že v dalších zápasech přibude těch gólů ještě víc.

V Hradci už působíte nějaký ten týden. Jak byste váš dosavadní pobyt v hradeckém klubu zhodnotil?
Kluci v kabině se ke mně chovají skvěle, takže mi to hodně ulehčuje moji adaptaci na zdejší prostředí. Nemluvím teď ale jen o hráčích, nápomocní jsou mi vážně všichni, ať už trenéři nebo vedení klubu.

V čem tedy vidíte největší rozdíl mezi českou extraligou a finskou Liigou?
Asi největším rozdílem je rychlost, jakou si hráči předávají puk z hokejek. Hráč vybojuje kotouč a rychle ho nahraje na spoluhráče, nedrží ho dlouho na holi. Takový styl hry se mně osobně líbí, vyhovuje mi. Navíc musím říct, že tady hraju se skvělými parťáky v útoku, se kterými si na ledě rozumíme, což je skvělé. Na druhou stranu bych ale řekl, že rychlost hry jako takové je tady pomalejší než ve Finsku. Máte tu na všechno více času, můžete se podívat, který spoluhráč je volný, vyčkat za bránou. Na to ve Finsku čas není.