ne 1.11.2015 | Lenka Jonešová

S výhrou se do repre pauzy půjde mnohem lépe, říká spokojený Lukáš Vantuch

V letošní sezóně prozatím nastoupil k deseti soutěžním utkáním, Lukáš Vantuch se po zdravotních patáliích navrátil do sestavy Mountfieldu a do osobních statistik si v dosavadním průběhu sezóny připsal dva kanadské body. Nejprve asistenci v derby s Pardubicemi a následně gól v nedělním utkání s Litvínovem, který byl pro vytáhlého útočníka premiérovým a zároveň vítězným.

Lukáši, nedělní výhra 5:1 vás posouvá na druhé místo v tabulce. Jaká panuje v kabině nálada po důležitém vítězství?
Jsme hrozně rádi za výhru, protože máme před reprezentační přestávkou, a s výhrou se do ní jde mnohem lépe. Chtěli jsme urvat tři body a odvést si vítězství. Z přípravy na utkání jsme věděli, že Litvínov prohrál poslední zápas s Libercem, proto jsme čekali, že se na nás dobře připraví a nebudeme to tady mít jednoduché.

Výsledek hovoří jasně ve váš prospěch, nicméně vítězství se nerodilo úplně lehce…
Povedla se nám první třetina, kterou jsme odehráli fakt dobře. Druhá nám bohužel vůbec nevyšla, vzali jsme si v ní oddechový čas a řekli si, že se musíme probrat. Myslím, že nám to pomohlo. Sice tam byla ještě nějaká hluchá místa, ale ve třetí části jsme si pak pojistili výhru na 4:1, a dovedli zápas do úspěšného konce.

V 16. minutě jste vstřelil rozhodující gól zápasu. Jak byste celou situaci popsal?
Jeden z našich hráčů zachytil puk ve středním pásmu, Čapíno (Zdeněk Čáp) mě potom krásně našel a Pilka ještě trochu popostrčil. Viděl jsem, že má gólman skulinku mezi nohama, takže jsem zkusil vystřelit, a puk zapadl až do brány. Jsem moc rád, že mi to tam padlo.

Jak jste spokojen se svými výkony v dosavadních deseti utkáních, které jste odehrál?
Snažím se hrát, jak nejlíp umím. Ať už mě trenéři zařadí kamkoliv, chci být na ledě co nejvíce prospěšný a pomoci týmu k vítězství. To se nám teď v posledních zápasech dařilo, za což jsem fakt rád, a je jenom dobře, že v kabině panuje tak pozitivní nálada.

Nene, tohle není atmosféra z FORTUNA arény, ale ze Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Taky ve druhé třetině jsme se mohli opřít o domácí atmosféru, kterou vytváří skvělý hradecký kotel. Herně na tom byli ale jednoznačně lépe domácí. Důležité však je, že jsme neinkasovali, a po čtyřiceti minutách vedeme stále 3:0.

Posted by Mountfield HK on 1. listopad 2015

Je před vámi dvanáctidenní reprezentační pauza. Co vás čeká v následujících dnech?
Máme před sebou nějaké dny volna, navíc nás čeká zabíjačka u Jardy Kudrny, takže si ji společně chceme užít. Potom si musíme odpočinout a připravit na další část sezóny.

Ondřeje Kacetla dělily od vychytané nuly necelé dvě minuty. Snažili jste se mu ji pomoci udržet?
V kabině jsme si po druhé třetině řekli, jak budeme hrát. Třetí část už jsme chtěli odehrát bez inkasované branky, abychom Kácovi pomohli udržet nulu. Ke konci to ale Lukeš bohužel krásně trefil a nedal mu šanci.

Při zápase nešla přeslechnout podpora fanoušků, kteří za vámi dorazili. Jak jste si atmosféru užili?
Hrálo se nám výborně. Je úžasné, že fanoušci vytváří super atmosféru nejen doma, ale ještě navíc za námi jezdí na venkovní zápasy. Vnímáme je a je parádní pocit, když se s nimi po zápase jdeme pozdravit a vidíme, v jakém přijeli počtu.