Ohlasy k zápasu
čt 12.3.2015 | Jan Vavřina

Se středečním zápasem se to nedá srovnat, výsledek mrzí, tvrdí Jaroslav Kudrna

Kvalitní výkon ještě k výhře vést nemusí – dokonale se o tom přesvědčili hokejisté Mountfieldu, kteří se ve čtvrtečním zápase oproti tomu středečnímu ohromně zvedli, byli Spartě více než vyrovnaným soupeřem, ale přesto podlehli 3:5. Důležité pro tým Petera Draisaitla určitě je, že se mu podařilo překonat gólmana Filipa Novotného. Zasloužil se o to hned dvojitým zásahem Jaroslav Kudrna, který také klání hodnotí.

Druhý zápas byl z vaší strany mnohem povedenější, přesto Sparta vede v sérii 2:0. Mrzí to hodně?
Samozřejmě nás výsledek mrzí, chtěli jsme bod přivézt. Oproti středě tam bylo od nás více emocí a nádech play off. Z naší strany se to oproti prvnímu zápas nedá srovnat, rozdíl byl markantní. Měli bychom v tom pokračovat.

Mohla na vás mít ve středu vliv ještě pauza před play off?
Deset dní nebo kolik se nehrálo, to nepřidalo nám ani domácím. Na to se ale samozřejmě vymlouvat nedá. Středeční zápas od nás byl tropický, něco jsme si k tomu řekli, a teď už to mělo nádech play off. Doufám, že doma tomu ještě přidáme.

Mrzí prohra o to víc, že vítězný gól byl prvním Sparty při hře pět na pět v celé sérii?
Přesilovek je spousta, měli bychom se toho vyvarovat. Těžko k tomu více říkat.

Krásné góly padat nebudou

Ve středu jste se neprosadili, tentokrát třikrát a to pokaždé, když stál hráč před bránou. Je to cesta, jakou se dostat zpátky do série?
Produktivita není nic moc, za dva dny jsme dali tři góly. Ale aspoň že nám tam něco spadlo. Samozřejmě to cesta je, nějaké clonění, aby gólman neviděl. Krásné góly padat nebudou. Musíme se více tlačit do brány a více střílet.

S jakým cílem půjdete do odvet?
Abychom udělali oba zápasy a vrátili se sem. Myslím, že tento duel ukázal cestu a měli bychom po ní pokračovat. Ono to přijde.

Jak jste viděli rozhodující gól Sparty?
Bylo tam přečíslení, dali si to mezi kruhama. Rolinek to pěkně pod vyrážečkou trefil, my jsme to měli navýšit v předešlé přesilovce 5 na 3 a utéct jim na dva góly. Kdybychom ten gól dali, lépe by se nám dýchalo.

Tvrdá hra? Play off se v rukavičkách nehraje

Sparťani vás hodně dohrávají, co na to říkáte?
Je to play off, trenéři k tomu nabádají. Je už věcí rozhodčích, jak se s tím poperou. Jsem na to připravený, play off se nehraje v rukavičkách.

Dostal jste tam třeba pořádnou ránu od Mikuše proti mantinelu…
Ze záznamu se na to dá podívat, takhle nevím. Otočil jsem se tam a dostal ji. Je to play off a nějaké brečení kvůli tomuto není zrovna na místě.

Vypadá to, že zatím řeže více Sparta vás. Čím to?
Když něco chceme my řezat, tak jdeme ven. Je to těžké hrát, řežou nás, Jandač je k tomu nabádá. Myslím, že ve druhém zápase už jsme taky ukázali, že se o to popereme a nic jim zadarmo nedáme.

Opět vás přijela podpořit spousta fanoušků. Spoléháte na domácí kulisu, kterou vám určitě vytvoří?
Jsme rádi, že sem přijeli v hojném počtu. Velký díky za to. Těšíme se domů, uvidíme, co připraví. Můžu za tým slíbit, že to nedáme a budeme dělat pro nás všechny maximum, abychom to vrátili zpátky a sérii natáhli a zkomplikovali jim to.