Rozhovory
čt 17.5.2018 | Radek Staněk, Martina Kramerová | Foto: TASR

Sezóna byla dlouhá, ale tři zápasy bych ještě zvládl, říká Lukáš Cingel. Nyní chystá svatbu

Mistrovství světa v Dánsku má před sebou vyřazovací boje, ovšem do těch už nezasáhne slovenská reprezentace. Její účinkování na turnaji skončilo atraktivním zápasem plným obratů proti Bělorusku, které naši sousedé porazili 7:4. Na postup tato výhra však nestačila a sezóna tak skončila i trojici hradeckých hráčů. Jedním z nich je i útočník Lukáš Cingel, který zhodnotil celý turnaj. Přestože zůstává v Mountfieldu, jeden přestup ho přece jen čeká. Na předsezónní pauzu totiž chystá vstup do svazku manželského.

Máte za sebou poslední zápas na šampionátu proti Bělorusku. Jak byste toto utkání zhodnotil?
Do utkání jsme dobře vstoupili. Hned v úvodu jsme vstřelili branku a celkově byla první třetina super. Ve druhé části jsme ale začali dělat hodně zbytečných vyloučení, oni využili své přesilové hry a to jim dalo víc energie, začali více jezdit. Ale nakonec jsme to otočili.

Zápas byl plný obratů. Jak na ně reagovala vaše střídačka a co vám k tomu říkal trenér?
Chtěl, abychom hráli naši hru. Za stavu 2:0 jsme začali přehrávat některé situace, měli jsme to hrát trochu jednodušeji. Po jejich korigujícím gólu hráli soupeři mnohem lépe, ale my prostě musíme hrát 60 minut svou hru.

Tento zápas sice už moc neřešil, vítězné loučení s turnaje přesto potěší, že?
Jasně. Sice o nic nešlo, ale stejně jsme chtěli vyhrát. To chceme ale každý zápas, do kterého nastupujeme, a já jsem rád, že v tomto se nám to podařilo.

Musíme hrát celý zápas, každý gól rozhoduje

K postupu do čtvrtfinále vám chyběl pouze jediný bod. Litujete zpětně nějakého zápasu či konkrétního momentu, který vás mohl posunout dále?
Nejblíže jsme k tomu měli asi v zápase s Čechy. Tam jsme devět vteřin před koncem dostali vyrovnávací branku. Také se Švédy jsme možná mohli získat o něco více. Škoda.

A naopak na jaký zápas budete vzpomínat jako na váš nejlepší v Dánsku?
Asi právě na utkání se Švédy. Prvních deset minut nás sice zatlačili, ale poté jsme začali jezdit a po zbytek zápasu jsme jim byli minimálně vyrovnanými soupeři.

Jak celkově hodnotíte turnaj a vaše umístění?
Je to zklamání, chtěli jsme jít do čtvrtfinále. Musíme se naučit hrát celých šedesát minut, protože každý gól a každý ztracený bod rozhoduje.

Fanoušci na turnaji byli úžasní

Jak jste se vy osobně cítil po dlouhé sezóně na ledě?
Bylo to dost náročné, občas jsem toho měl dost. Ale ještě dva tři zápasy bych zvládl.

Co byste řekl k fanouškům, kteří do Dánska dorazili a především na zápase Česko – Slovensko vytvořili skvělou kulisu?
Fanoušci byli úžasní, na celém mistrovství byla parádní atmosféra. Fandili a drželi nám palce za každého stavu, za což jim musím poděkovat.

A jak hodnotíte komplexně celou sezónu?
Sezóna byla hlavně dlouhá. Bylo toho hodně, Liga mistrů, Spengler Cup, poté olympiáda a další reprezentační srazy. Teď si potřebuji oddychnout, na chvíli vypnout a dobře se přichystat na následující ročník. A hlavně připravit chystanou svatbu (usmívá se).