Ohlasy k zápasu
pá 27.11.2009 | Martin Voltr

Šimon Macháň: „Lidé nám strašně pomohli“

Nového střelce mezi sebou našli hokejisté HC VCES Hradec Králové. Ve svém druhém "dospěláckém" zápase kariéry, a to dokonce v prestižním derby s Vrchlabím, se o třetí gól domácích postaral Šimon Macháň. Osmnáctiletý mladík nastoupil ve čtvrté formaci po boku Janů Bergera a Šejnohy. Šikovný forvard hradecké juniorky dostává od trenérského dua Mička - Slabý šanci při absenci některých opor a viditelně se jí dokázal chytnout. „Když dostanu tu šanci, musím jí odmakat naplno. Jsem za ni strašně rád a musím trenérům poděkovat,“ neskrýval po zápase nadšení.

Dnes jsi hrál svůj druhý zápas za A-tým a hned jsi vstřelil branku. Jaký je to pocit?
Je to supr pocit. Musím poděkovat klukům, kteří mě strašně podpořili a já už jsem měl docela lehkou úlohu.

Jak jste se dokázali ve čtvrté lajně sehrát?
Já s Honzou Bergrem jsme spolu hráli loni i letos v juniorce a s Honzou Šejnohou ani nebylo potřeba se sehrávat. Výborně jsme si sedli a myslím, že naše lajna odvedla tu práci dobře.

Jak vnímáš fakt, že dostáváš příležitost, i když je to díky absenci některých opor?
Určitě si přeju, aby kluci byli zdraví. Ale když dostanu tu šanci, tak jí musim odmakat naplno. Vlastně jsem vůbec nečekal, že bych mohl takový šance dostávat už letos a jsem za to strašně rád. Musim poděkovat i trenérům, že mi takovou šanci dali.

Někteří tvoji spoluhráči z juniorů i A-týmu jezdí hrát do Trutnova. Chtěl by sis i ty vyzkoušet druhou ligu?
Tak kluci tam získávaj hodně zkušeností a je to vlastně mužský hokej, takže by mě to určitě pomohlo a byl bych za to rád.

Zmínil jsi své působení v juniorce. Díky ohlášené změně, že extraligu juniorů si příští rok zahraje stejný počet týmů jako letos, vaše šance na postup vzrostly.
Samozřejmě vnímáme tuhle změnu. S klukama máme skvělou partu, tak doufám, že to letos už dotáhneme. Máme zatím našlápnuto dobře.

Zpět k dnešímu zápasu. Vnímal jsi, že se hrálo derby?
Určitě tam byla nějaká větší zodpovědnost. Ale strašně nám pomohli lidi, bylo jich letos nejvíc a to nás strašně nakoplo. Ta atmosféra byla parádní.

Trenéři vaši formaci nasazovali pravidelně, cítili jste nějaký tlak na svůj výkon?
Tohle z nás většinou spadne při prvním střídání, když se povede nějaký moment nebo když splníme ten úkol, že třeba vybojujeme pásmo pro první formace. Nás to nakopne a pak už vůbec nemyslíme na to, že bychom hráli s nějakým strachem.

Objevíš se ještě v dresu A-týmu?
Samozřejmě bych byl za tu šanci rád a uvidíme, jak to dopadne. Jestli ne, tak i za tyhle dva zápasy jsem strašně rád a jestli jo, tak do toho určitě půjdu naplno a budu se to snažit odmakat na sto procent.