Ohlasy k zápasu
pá 3.2.2017 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Šli jsme do toho s tím, že musíme vyhrát. Už kvůli fanouškům, líčí René Vydarený

Jeho gól se ukázal jako klíčový. René Vydarený v devatenácté minutě duelu s Dynamem napřáhl, udeřil vší silou do puku a pak už se mohl jen radovat. Hradec porazil Pardubice počtvrté v sezóně, znovu ovládl východní Čechy a potvrdil zde svou dominanci. Slovenský bek se na destrukci odvěkého rivala podílel nejen brankou, ale také asistencí u vyrovnávací trefy Alexandra Picarda.

Jak se cítíte krátce po vítězném derby?
Šli jsme do zápasu s tím, že ho musíme vyhrát, hlavně kvůli fanouškům. V poslední době se nám nedařilo a dobře víme, že derby smaže všechny hříchy, takže jsme do toho šli po hlavě se vším, co jsme měli.

V úvodu zápasu jste ztráceli, ale nějaký rozruch na vás nebyl znát. Ostatně, letos jste prohrávali ve všech vzájemných duelech s Pardubicemi, víte o tom?
Myslím, že se zatím nikomu nepovedlo všechna derby vyhrát. Nevím o tom, že bychom ve všech prohrávali, statistiky nesleduji, ale hlavně, že jsme všechny čtyři otočili.

Takže panice jste po inkasované brance nepodlehli?
Gól jsme dostali ve třetí minutě, tam není proč se stresovat. Celý zápas byl před námi. Naštěstí se nám to podařilo otočit už v první třetině.

Vždycky je dobré dát gól

Vy jste pak vstřelil vítěznou branku, můžete situaci popsat? Byla vaše střela tečována?
Myslím, že Rolas (Tomáš Rolinek) mi skočil do střely a já ho trefil do chrániče. Puk pak nabral takový lehký oblouk, jinak by šel asi přímo na bránu, ale takhle nabral oblouk, odrazil se od břevna a spadl tam.

Přesto bylo utkání dlouhou dobu otevřené. Ale šance na to, abyste rozhodli už dříve, jste měli, nemrzelo vás to?
Vždycky je dobré dát gól, ale vést 2:1 venku také není špatné, protože domácí mužstvo musí tlačit a pro nás vznikají další šance. Oni propadali a my z toho chodili do brejků. Naštěstí to tam pak Rasťa (Dej) trefil a tím to zklidnil. Potom už nikdo z nás nepochyboval o tom, že bychom zápas mohli ztratit.

Hradečáci, tomu se říká pořádná euforie! 👍 Děkujeme vám za neúnavnou podporu ze všech sektorů. Jste borci! 👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 3. únor 2017

Proti Pardubicím se vám začíná opravdu dařit, dá se říci, že je to oblíbený protivník?
Oni teď mají těžkou sezónu. Zápasy s nimi byly vyrovnané, v této sezóně góly obvykle napadaly až po nějakých chybách, utkání se rozhodovaly pozdě. Ale oblíbený tým… člověk si to může myslet, ale my se na to vždycky moc těšíme.

Naši Hradečáci nejsou jen v sektoru pro hosty

Jak jste si užívali atmosféru derby?
Ona je to vždycky pecka. Jeden známý mi sice včera psal, že jsou nějaké restrikce, nevím co vše možné, a že fanoušci nesmí vytahovat chorea. Ale na druhou stranu… člověk se podívá a ti naši Hradečáci nejsou jenom v sektoru pro hosty, ale po celém stadioně. Potom máme například šanci v jejich pásmu a člověk slyší výkřiky ze všech stran, takže je to super.

Není však možné usnout na vavřínech, čeká vás další zápas v Litvínově. Pro vás osobně jubilejní, 600. v extralize…
(směje se) Tušil jsem už na začátku sezóny, že někde k jejímu konci bych měl něco zlomit. Takže o tom vím, ale uvědomil jsem si to až minule, když měli Rasty s Béďou (Köhlerem) 500. a 700., tak jsem se mrknul, jak na tom jsem.

Co říkáte na tu porci utkání, které jste již v extralize odehrál?
Na jednu ligu hodně, navíc jsem odehrál ještě hrozně moc zápasů jinde. Nějak jsem to počítal a už to bude celkem asi 1000 zápasů, je toho dost. Když si člověk řekne, že v podstatě strávil dva a půl roku jen hraním hokeje, tak je to hrozné (směje se).