pá 13.10.2017 | Jan Kousal, Klára Petrásková

Souboj o čelo pro Hradec. Mladší dorostenci udolali Liberec v nájezdech

Že Liberec doma letos ještě neprohrál? To už po pátečním duelu neplatí! Hradec vedl s lídrem skupiny napínavou bitvu, která za nerozhodného stavu 1:1 dospěla až do samostatných nájezdů. V nich si spolu s gólmany vzal hlavní slovo východočeský kapitán Jaroslav Kašpar, jenž dvěma přesnými ranami rozhodl o výhře Lvů. Ti se navíc díky lepšímu skóre dostali do vedení skupiny S!

Hradec otevřel skóre, Liberec ale dotáhl

Utkání mělo spád hned od prvního střídání. Dvacet sekund stačilo domácím Tygrům na to, aby se dostali do první velmi dobré příležitosti. Kovářovu nebezpečně tečovanou ránu vyrazil Sajdl jen ke Strnadovi, který však zblízka hradeckého gólmana nepřekonal. Hosté byli efektivnější. Přesilovkovou souhru přesně zakončil Marek Pelda a Mountfield vedl.

Oba týmy pak dál hrály vyrovnanou partii. Šelmy se gólového úspěchu poprvé dočkali až těsně před první sirénou. Jan Cikhart nabral rychlost na levém křídle a chytrou střelou na zadní tyč mezi lapačku a beton hradeckého gólmana srovnal na 1:1. Zároveň tak ustanovil skóre po dvaceti minutách.

Druhá dvacetiminutovka branku nenabídla

Druhá část nebyla zdaleka tak výživná jako ta první, brankáři ale úplně bez práce nebyli. Strážce liberecké svatyně Pavel Čajan se nejvíce vytáhl, když mimo tři tyče vyrazil Pajerovu střelu zápěstím z ideální pozice mezi kruhy.

Na druhé straně mohl strhnout skóre na stranu Liberce Cikhart. Zničehonic se zjevil s pukem na holi před Sajdlem, ten ale vystartoval z brány a domácímu útočníkovi včas zamezil ve skórování. V závěru třetiny mohl Hradec udeřit v přesilovce pět na tři, Východočeši si ale vylámali zuby na brilantní liberecké defenzivě.

O osudu zápasu rozhodly až samostatné nájezdy

Ve třetí třetině bylo patrné, že nikdo nechtěl udělat chybu. Příležitostí výrazně ubývalo a oba brankáři kralovali. Sajdl si poradil s nebezpečnou tečí Nezbedy, Čajan zase pár minut před koncem zastavil bekhendovou tutovku Langa, a tak se šlo do prodloužení.

Nastavená pětiminutovka se odehrála skoro bez přerušení, oba týmy se ale prezentovaly velmi pečlivě, a tak došlo i na nájezdy. Z deseti pokusů uspěli jen dva střelci, konkrétně liberecký Cikhart a hradecký Kašpar. Ve znamení jejich souboje se nesla i šestá série. Zatímco domácí hráč trefil rukavici gólmana Mountfieldu, Jaroslav Kašpar byl nekompromisní a zajistil Východočechům bonusový bod.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec):
Byl to velice těžký zápas a soupeř hrál dobře organizovaně. Všechny jeho lajny byly velmi konkurenceschopné. Šlo o první zápas, který se odehrál ve vysokém tempu nahoru dolů. Jsme rádi za takové utkání. Výsledek 1:1 byl spravedlivý a nájezdy jsou pokaždé loterie. Tentokrát se štěstí přiklonilo k soupeři.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Jsme hrozně rádi, že jsme tady v Liberci ukořistili dva body, zvláště po těžkém utkání s Kometou. Dobře jsme začali a vedli 1:0. Bohužel jsme také inkasovali a pak už tam žádný gól nepadl. Bylo to kvalitní utkání z obou stran. Rozhodly nájezdy, v nichž jsme byli šťastnější. Kluci mají za tento zápas velkou pochvalu.