Ohlasy k zápasu
ne 1.3.2015 | Lukáš Štěrovský, Simona Fischmeisterová

Spartu musíme potrápit, mohla by to být vyrovnaná série, říká Jiří Vašíček

Rozporuplný večer v hale Rondo má za sebou Jiří Vašíček. Ex hráč Komety Brno se v barvách Hradce Králové vrátil do svého bývalého působiště s tím, že prohra proti tamnímu celku Mountfieldu do play-off přisoudí Spartu, s níž mají Hradečtí lepší bilanci než s brněnským týmem, který byl druhou variantou. Přestože nakonec Lvi body v Brně nebrali, Vašíček může slavit i tak. Stal se totiž vítězem Radegast Indexu za základní část sezóny 2014/15.

Před nedělním zápasem už vám v podstatě o nic nešlo, páté místo jste měli jisté. Bylo třeba z vašich spoluhráčů cítit, že utkání chtějí hlavně dohrát, nezranit se?
Nevím, jestli to bylo cítit. My, já teda určitě (směje se), jsme zápas chtěli utrhnout. Uvidíme, co se bude dít dál. Doléčíme se a pak vlétneme na Spartu.

S ohledem na výsledek zápasu na vás v play-off vyjde právě Sparta Praha. Přál jste si ji radši než Brno, což byla druhá možnost?
Někdo si ji přál, ale osobně mi to bylo úplně jedno. V Brně jsem chtěl vyhrát, bohužel domácí byli lepší. Teď už se opravdu připravíme na Spartu, myslím si, že by to mohla být vyrovnaná série.

S čím do čtvrtfinále půjdete?
Budeme muset Spartu potrápit. Začínáme u nich, kdybychom tam jeden zápas utrhli, tak by to byla paráda a lépe by se nám dýchalo.

Jaký je váš osobní pohled a hodnocení celku z hlavního města?
Proti Spartě jsem už něco v play-off odehrál. Bude to strašně těžký soupeř, který má výborné útočníky. Budou nás asi chtít motat v rozích a něco z toho vytvořit.

Myslíte si, že slabina pražanů by mohla být v brankovišti, kde se letos prostřídali hned čtyři brankáři?
Mají trošku slabšího gólmana, snad toho využijeme. Na druhou stranu vím, že v play-off se může stát cokoliv, brankář se může rozchytat. Ale podle mého, když mu to – ať tam bude z těch kluků kdokoliv – hodně znepříjemníme, tak by nám tam něco laciného mohl pustit.