Rozhovory
st 13.11.2013 | Martin Voltr

Specialista znovu rozhodl. Dobré dva body, kvituje Lukáš Květoň

Už celá extraliga ví, že když se hraje proti Hradci doma, výhoda to není. Mountfield na ledě soupeřů vyhrál z jedenácti zápasů neuvěřitelných osm a v dalších dvou získal bod! V poslední době se k němu přiklonila i statistika nastavených soubojů a když i duel v Litvínově dospěl do prodloužení, znamenalo to počtvrté v řadě bonusový bod pro hradecké barvy. A hned třikrát ho vystřelil Lukáš Květoň!

Už utrápený zápas v Chomutově i neuvěřitelný souboj v Libereci totiž právě hokejista s číslem 55 ukončil v nastaveném čase. Teď podepsal ortel znovu! „Nemyslím, že bych byl na góly v prodloužení specialista. Ale znovu to tam padlo a máme dobré dva body. Rozhodně jsme za ně rádi, protože to byl těžký zápas,“ váží si Lukáš Květoň zisku na ledě týmu, který se po trenérské rošádě zvedl.

Přestože měl Hradec v řadě momentů navrch, často měl také sám namále. „Byly tam pasáže, kdy jsme se dostávali pod tlak, špatně jsme posílali puky ze třetiny. Ale taky jsme sami neproměnili hodně šancí,“ lituje dravý útočník třeba i svých nevyužitých příležitostí ze druhé třetiny. „Pak už to bylo buď, anebo. Zápas se přeléval a nakonec se přelil k nám,“ těší Kvetoně šestý venkovní triumf v řadě, který se znovu zrodil z obratu.

„Nemusí to ale vždycky vyjít, nemělo by se tak často stávat, že prohráváme,“ uvědomuje si táborský odchovanec. „Musíme se spíš snažit dostat soupeře pod tlak, abychom vedli a kontrolovali hru.“ Jenže užívat si jedoznačného náskoku a v klidu si hlídat závěr zápasu – to je pro Mountfield skoro neznámý pocit.

V základní hrací době využil v Litvínově každý tým jednu přesilovku, Hradec se pak prosadil i ve výhodném poměru čtyř proti třem v prodloužení. Přitom se během zápasu musel v oslabení bránit hned sedmkrát. „Nemůžeme být takhle vylučovaní. Pak to stojí síly a dostáváme se zbytečně pod tlak. V Litvínově jsme to až na jednu výjimku přežili, ale příště z toho můžeme dostat víc gólů a pak to bude těžké,“ varuje jednatřicetiletý forvard před dalším průběhem sezóny.

Ten dosavadní je každopádně pro hradecké barvy jednoznačně úspěšný. Za co jsou teď Východočeši moc rádi, že po návratu z reprezentační přestávky navázali na svou výtečnou formu. „Nějakých deset dní se nehrálo, jen se trénovalo. Vstup do hry po pauze je vždycky takový opatrný a nebývá to ono. Je ale skvělé, že nám se povedl, zvlášť před derby s Pardubicemi,“ hledí Květoň směrem k nejbližšímu taháku extraligového dění.

„Určitě to bude vyhecované. Naši fanoušci se dokáží v dobrém slova smyslu zbláznit, což je dobře. Pak se vám hraje líp, žene vás to dopředu. Bude plný zimák a asi to bude velké. Hodně se těším,“ doplňuje Lukáš Květoň. Tak v pátek!