Aktuální zprávy z klubu
ne 24.6.2012 | Lenka Jonešová

Sport Hradec Cup: Ukázali jsme, že nám fotbal není cizí, hodnotil Václav Čížek

V sobotu se na fotbalovém hřišti TJ Slavia uskutečnil 4. ročník charitativního turnaje v malé kopané Sport Hradec Cup 2012. Turnaje se zúčastnilo celkem čtrnáct týmů, mezi nimiž kromě hradeckých hokejistů nechyběl například tým SK Slavia Praha, složený ze zástupců tohoto klubu. Vyvrcholením slunečného odpoledne byla aukce, ve které se dražil podepsaný hradecký dres, hokejka s autogramem Martina Hostáka, reprezentační trikot Davida Lafaty a další cenné artefakty.

Turnaj se hrál klasickým systémem základní skupiny, po které následovalo play-off. Celý program začal již v 8 hodin, hradečtí hokejisté se však poprvé na zeleném pažitu objevili těsně před devátou hodinou, kdy se utkali s týmem Beseda team. Především díky hattricku Šimona Macháně si hokejisté na úvod připsali výhru 4:1. Po dalším utkání, které prohráli s Rapidem 2:3, přišel na řadu nejvíce očekávaný souboj s týmem SK Slavia Praha. Urputný boj však nakonec přinesl další hradecký neúspěch 2:3.

Hradečtí borci si vybrali smůlu i do třetice, když prohráli s týmem AFK Urbanice 1:3. Poté se ale střelecky probudili a nad týmem Renaultu ukořistili výhru 4:3. V posledním utkání základní skupiny, ve kterém ještě mohli bojovat o postup, narazili na ZŠ Sever – Beryl team, se kterým však remizovali 3:3 a cesta hradeckých hokejistů charitativním turnajem tak skončila.

Odpoledne proběhlo předání cen a také samotná aukce, jejíž celkový výtěžek tvořil vynikajicí částku 64 300,- Kč. Hokejka s podpisem Martina Hostáka byla vydražena za 10 000,- Kč a dres hradeckých hokejistů za 2 500,- Kč. Pohár pro vítěze převzal futsalový tým UFA Salamandr. Za „hokejovou partu“ zhodnotil turnaj Václav Čížek.

Ze šesti zápasů, které jste odehráli, máte bilanci dvou výher, jedné remízy a tří proher. Jste spokojeni s výsledkem?
Spokojení samozřejmě nejsme, jelikož jsme turnaj chtěli vyhrát. Měli jsme v týmu zkušené harcovníky, a přesto nás porazily týmy jako například Slavia, což se těžko skousavá. Na druhou stranu si myslím, že jsme předvedli určitou kvalitu a ukázali, že nám fotbal není cizí.

Co ty a fotbal? Baví tě?
Fotbal jsem hrál asi do 6. třídy u nás na vesnici, kde nás trénoval můj táta. Potom jsem začal s hokejem a na fotbal už nebyl čas. To brácha u něj vydržel a dotáhl to až do Bohemky či Slavie. K fotbalu mám tedy kladný vztah. Baví mě, když ho mohu hrát, ale nebaví mě sledovat zápasy v televizi, kvůli tomu věčnému válení se po trávníku.

Nejlepším střelcem týmu se stal Zdeněk Kubica se sedmi góly, o jednu branku méně vstřelil Šimon Macháň. Věděl jsi, že máte v týmu takové snajpry?
Že oba fotbal hrát umí, se vědělo, ale že dají tolik gólů, to určitě nikdo nečekal. Nicméně je to i tím, že jim to ostatní spoluhráči, a hlavně já, dávali do prazdné brány. Jen mě mrzí, že se mezi střelce nezapsal i Láďa Kubeš. Ten po gólu strašně toužil a z turnaje odcházel mírně rozladěn, ale zato s titulem hráče, který by netrefil ani vrata od stodoly.

Proběhlo před turnajem nějaké hecování?
Menší hecování proběhlo. Já jsem už před prvním zápasem hlásil, že si jdu pro korunu krále střelců. Kluci mi ale házeli klacky pod nohy a za celý turnaj mi nepůjčili balon, což mě mrzí, protože jsem měl střeleckou formu.

Museli jste se hlídat, abyste soupeře nedohrávali tak jako v hokeji?
Soupeře jsme šetřili. Byla to charitativní akce a my jsme se sem přijeli bavit, takže by asi nebylo fér naběhnout na hřiště a hned na někoho vlétnout. Je pravda, že jsem v pár případech měl problém udržet tělo na uzdě, když do mě někdo zajel, ale to asi všichni kluci od nás.

Jak vnímáš fotbal jako součást přípravy?
Je to parádní zpestření a taky oddych od toho neustálého kroužení po oválech nebo zvedání želez v posilovně. Přece jenom už máme za sebou osm týdnů letního drilu, takže jsme za každou takovou akci rádi.

Za hradecký tým nastoupili: Jakub Luštinec, Vladislav Kubeš „C“, Václav Čížek, Zdeněk Kubica, Šimon Macháň, Vít Budínský, Milan Valášek, Marek Červený, Lukáš Karlík.

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.