Rozhovory
út 13.10.2015 | Petr Šatalík

Starší dorost ovládl derby. Všichni jsme makali, hráli jako tým, říká Martin Štohanzl

Když přijedou Pardubice do města pod Bílou věží, dostává utkání pokaždé větší náboj. A pokud se zrovna bojuje o třetí místo v tabulce, je to náboj dvojnásobný a slibuje tvrdé utkání s více než stoprocentním nasazením. Starší dorostenci zvládli to poslední po všech stránkách lépe, a tak mohli slavit, mimo jiné po dvou brankách Martina Štohanzla, jasné vítězství nad odvěkým rivalem 5:1.

Martin Štohanzl hraje za starší dorostence první sezónu a daří se mu více než obstojně, neboť si ve dvanácti kláních připsal už devět bodů (5+4). Jak on sám viděl zápas s Dynamem? „Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Myslím, že jsme konečně hráli jako tým. Měl jsem z toho osobně dobrý pocit, jelikož jsme všichni makali a podali slušný týmový výkon,“ říká nadějný hokejista.

Žádné derby se neobejde bez tvrdých soubojů. Těch přišlo především v závěrečné třetině snad až příliš, rozhodčí však zápasové otěže drželi i v této třetině pevně v rukou a rozdali „pouze“ čtrnáct trestných minut. „Musím říct, že já osobně střety úplně nevyhledávám. Určitě mi to ale nevadí. Když na to přijde, hráč musí zvládnout i takové situace na ledě, k hokeji to prostě patří,“ je si vědom Martin Štohanzl.

Chceme skončit do čtvrtého místa

Klání s Pardubicemi pískal zkušený rozhodčí Petr Úlehla, na ledě to bylo znát. „O tom, že bude pískat pan Úlehla, jsme věděli již před zápasem. Je to sudí s extraligovými zkušenostmi, takže jsme věděli, že si na svá rozhodnutí nepřipustí žádný komentář, a střetnutí bude mít pevně pod kontrolou. Hosté závěr derby už moc psychicky nezvládali, a on je za to po zásluze odměnil,“ podává svůj pohled na muže v pruhovaném.

K cenné výhře pomohl sám Martin Štohanzl dvěma přesnými zásahy. „Samozřejmě jsem za to, jak jsem utkání odehrál, rád, ale nerad bych, aby to vyznělo tak, že je ta výhra moje zásluha. O ní se zasloužili především kluci z týmu. Na ledě jsme bojovali, dřeli jeden za druhého, a díky tomu zvítězili,“ říká hráč s číslem 16.

JE TO TAM! Starší dorostenci porazili HC Dynamo Pardubice 5:1. Díky tomu jednak oplatili Pardubicím prohru z prvního...

Posted by Mountfield HK - mládež on 10. říjen 2015

Hradeckým se díky této výhře povedlo dostat na třetí místo v tabulce. Jsou s tím svěřenci Jiřího Slabého spokojení, nebo pomýšlí ještě výš? „Chtěli bychom skončit do čtvrtého místa, samozřejmě čím výš, tím líp. Každý bod je pro nás důležitý. Chceme se samozřejmě dostat do play off a do něj jít v co nejvýhodnější pozici,“ hlásí hráč ročníku 1999.

Raději hraji doma, všichni tady známe prostředí

Tabulce vládne přesvědčivým dojmem brněnská Kometa, která zatím prohrála jediné utkání, a nasbírala již dvaatřicet bodů. „Brno má každoročně velice silný tým, letos se jim tam sešly dva velmi silné ročníky 1998, 1999. Vloni když jsem hrál za mladší dorost, tak právě jejich ročník 99 získal nakonec druhé místo. Porazit se dá ale každý,“ má jasno.

Aktuálně je mladý útočník součástí druhé útočné letky Mountfieldu. Je tam spokojený, nebo by raději hrál v první formaci? „Jelikož jsem teď prvním rokem v týmu, jsem tu ten mladší, tak jsem spokojen. Dostávám celkem dost prostoru na ledě – v oslabení, přesilovkách, takže tomu není co vytknout,“ říká spokojeně.

Martin Štohanzl není na královéhradeckém zimním stadionu zdaleka neznámé jméno, otec mladého forvarda je asistentem Jiřího Slabého. Hraje starší dorostenec raději doma, nebo venku? „Raději hraju doma, kde všichni známe naše domácí prostředí. Na zápas obvykle přijde mamka a občas babička s dědou, taťka je samozřejmě vždycky na střídačce,“ dodává závěrem s tím, že o podporu v domácím hledišti rozhodně nemá nouzi.