pá 27.10.2017 | Štěpán Ondráček, Klára Petrásková

Starší dorostenci několikrát ztratili vedení a s Havlíčkovým Brodem padli v nájezdech

Drama až do poslední chvíle. Přesně tak by se dal charakterizovat páteční duel starších dorostenců. Hradečtí v základní hrací době vsítili protihráčům hned pět branek a postupně vedli 0:1, 1:3 a 3:5, i přesto ale duel dospěl až do nájezdů. Havlíčkův Brod se totiž i přes své nelichotivé postavení na dně tabulky ukázal být houževnatým soupeřem. Ve druhé třetině zareagoval výměnou gólmana, v 56. minutě vyrovnal na 5:5 a klání pro sebe nakonec urval v dovednostní soutěži.

Hradec otevřel skóre, Brod ale v oslabení vyrovnal

Hradecký Mountfield vlétl do utkání velmi rychle, přičemž si vytvořil úvodní tlak, domácí ale byli pozorní. Hosté dál přehrávali mladé Bruslaře, kteří jen horko těžko dýchali soupeři na záda. Východočeši se zaslouženě dočkali první branky v zápase, když Tadeáš Jakubec jel po levé straně a hledal svojí přihrávkou spoluhráče před brankou, puk však za Rachůnka dopravil jeden z hráčů domácích – 0:1.

Bruslaři dlouho nemohli chytit dech, pak je ale nakoplo vlastní oslabení. Tíhu zodpovědnosti na sebe vzal Tomáš Křehlík, který s pukem projel až před Kryštofa Ševců a bekhendem zakončil – 1:1. Ve zbytku třetiny se oba týmy střídaly v šancích, ovšem branka již nepadla.

Z druhé dvacetiminutovky odešli s náskokem Lvi

Druhá třetina začala ve velkém stylu Mountfieldu, který vsítil hned dvě branky. V početní výhodě udeřil Tadeáš Pinkas, který doklepl kotouč za Rachůnka. Jenže pro domácí výběr bylo ještě hůř, když Tadeáš Jakubec našel Matěje Sílu, který střelou z těžkého úhlu vyhnal domácího gólmana z branky – 1:3. Bruslaři si poté vzali oddechový čas, který na ně měl blahodárné účinky.

Tomáš Křehlík vjel do pásma hostů a elegantním obratem se zbavil svého strážce. Předložil kotouč Tomáši Kulhánkovi, který se zblízka trefil nad pravý beton Ševců. V Kotlině bylo o chvíli později ještě veseleji, když byl stav vyrovnán. Individuální akcí se blýskl Jiří Hromádka, jenž došťouchal hrací předmět za záda hradeckého gólmana – 3:3. Ovšem vyrovnání nemělo moc dlouhého trvání. Před Nedvědem totiž byla skrumáž, které ideálně využil Vojtěch Síla – 3:4. Domácí komando mohlo několikrát vyrovnat, ovšem vylámalo si zuby na výborně chytajícím Kryštofovi Ševců.

Hradečtí vedli o dva góly, domácí ale skóre dotáhli

Do posledního dějství šly oba týmy s velkou vervou. Šance střídala šanci, ale obě defenzívy v čele s gólmany byly nepřekonatelné. Ovšem veseleji bylo v táboře hradeckého Mountfieldu, který odskočil na rozdíl dvou branek. Petr Poppel s Vojtěchem Sílou ujeli do situace dva na jednoho a druhý jmenovaný neměl problém se zakončením – 3:5.

Hosté ale poté pykali za hru v šesti a toho dokázali náležitě využít Bruslaři. Štěpán Dudycha vystřelil od modré a jeho ránu tečoval mimo Ševcův dosah Richard Cachnín – 4:5. Domácích byl plný led a zaslouženě vyrovnali. Do samostatného úniku ujel Tomáš Křehlík, který otřel svojí gólovku o pravou tyč východočeské klece – 5:5. Východočeši mohli vyhrát za tři body, jenže Dominik Šedivý netrefil kotouč mezi kruhy ideálně a na řadu tak přišlo prodloužení.

Nájezdová loterie vyšla lépe Havlíčkobrodským

V nastaveném čase měl první příležitost domácí útočník Tomáš Kulhánek, ale Ševců se nenechal zaskočit jeho střelou k bližší tyči. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, až se Štěpán Dudycha rozjel přes celé pásmo jako tank, ale jeho gólovou radost mu pokazil brankář hostů. V prodloužení mohli zvítězit hráči Hradce, ti ale pár vteřin před koncem nedostrkali kotouč za záda Nedvěda. V samostatných nájezdech byli lepší havlíčkobrodští hráči, kteří proměnili dva pokusy oproti jedinému hradeckému a zásluhou Marka Tecla brali po výhře 6:5 bod navíc.

Jaroslav Benc (BK Havlíčkův Brod):
Dneska jsme přistoupili k utkání tak, že hrajeme proti Hradci. V tabulce je první trojka velmi silná a hráči to pojali tak, že chceme každý bod, který je pro nás zlatý. Říkali jsme si, že když uhrajeme bod, bude zlatý. Opak byl pravdou, prohrávali jsme 1:3, ale naší houževnatostí jsme to dotáhli na 3:3. Po třetím gólu jsme vystřídali gólmana a Nedvěd poté zachytal famózně. Prohrávali jsme 3:5 a zase jsme vyrovnali, tudíž to svědčí o síle týmu, který potom vyhrál na nájezdy za dva body. Chtěl bych pochválit celé mužstvo včetně hráčů, kteří byli v sestavě a na ledě, protože každý odvedl svojí práci.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Dneska jsme do zápasu vstoupili dobře. Soupeř byl ale houževnatý a nám se zápas nakonec vůbec nepovedl, především v defenzívní hře. Bohužel nám odešla první lajna, od ní chceme daleko víc než to, co v zápase předvedla.