pá 9.3.2018 | Lenka Jonešová

Starší dorostenci s Vítkovicemi prohrávali, pak ale dokonali obrat a vyhráli 4:2

Dva poslední duely čekaly na Hradecké před vypuknutím ostrého play-off. V pátek odpoledne na svém ledě přivítali hráče Ridery a nakonec to bylo hodně zajímavé utkání. Úvodních čtyřicet minut diváka příliš nenadchlo, když se navíc hosté postupně dostali do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině ale domácí přidali a čtyřgólovou smrští zcela otočili vývoj utkání, díky čemuž zvítězili 4:2. Dvěma góly k výsledku přispěl Poppel, asistencí navíc pak gólman Dvořák.

Vítkovice z přečíslení otevřely skóre

Úvodní třetina duelu atraktivní podívanou rozhodně nepřinesla. Zajímavou začala být až ve chvíli, kdy dostali mládežníci Mountfieldu možnost přesilové hry v pěti proti třem. Východočeský celek ale kombinoval tak dlouho, až kotouč ukryl Piták ve své moci. Domácí si sice občas dokázali vytvořit šanci, ale jak Pinkas, tak Řehák ztroskotali na připraveném hostujícím gólmanovi.

Už to vypadalo, že první perioda skončí bez branek, jenže sedmadvacet sekund před sirénou dokázali Vítkovičtí poprvé v zápase udeřit do černého. Vacula se Šimonem Bílým ujeli do přečíslaní, ve které se druhý jmenovaný nemýlil a otevřel skóre pátečního klání – 01.

Mountfield nedokázal přeměnit aktivitu ve vyrovnávací gól

Domácí vstoupili do druhé dvacetiminutovky velmi aktivně a v její první půli vysílali na vítkovického muže v masce jednu střelu za druhou. Asi nejblíž gólu byl Kuboš, který si v pravý čas najel na hranici brankoviště, kde mu přistála na hůl přesná přihrávka od jednoho z útočících spoluhráčů. Hradeckému bekovi se ale nepodařilo zvednout touš nad betony Pitáka a zasunout ho do poloodkryté klece.

Hráči Ridery si moc šancí nevytvářeli, když už ale nějaká přišla, bylo Dvořákovi mezi hradeckými třemi tyčemi pořádné horko. Zapletal totiž šikovně našel křižnou nahrávkou Fridricha, jenž ale zakončil jen do Dvořákovy náruče. V závěru třetiny se Hradečtí museli bránit ve čtyřech, domácí strážce svatyně si ale hlídal všechny mezírky a držel tak jednobrankovou ztrátu.

Čtyřgólová smršť zajistila Hradci vítězství

Jenže hosté dokázali zbývající početní výhodu zužitkovat jen patnáct vteřin po startu třetí periody, což domácí pořádně zaskočilo. Petr Fridrich byl totiž úplně volný, čehož dokázal skvěle využít a nedal Dvořákovi šanci – 0:2. Nedlouho poté pykali Hradečtí znovu ve čtyřech. Jenže Petr Poppel získal kotouč, na modré nabral rychlost a střelou z mezikruží překonal Pitáka – 1:2.

To ale nebylo vše. Domácí ucítili šanci a dokázali ji využít! Početní výhodu totiž dokázal bleskově využít Miroslav Kukla, jenž od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a bylo vyrovnáno – 2:2. V ČPP Aréně bylo rázem veselo. Hradečtí totiž v závěru přidali zásluhou Petra Poppela a Tadeáše Jakubce další dva góly a dokonali obrat, po kterém berou tři body – 4:2.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože to pro nás bylo velmi těžké utkání. Prohrávali jsme 0:2, nám se naopak nedařilo vstřelit gól, ačkoli jsme na soupeře tlačili. Nesložili jsme ale zbraně, šli do toho naplno a ve třetí třetině jsme otočili výsledek. Jsme tedy samozřejmě spokojení a doufáme, že to přeneseme i do zítřejšího posledního zápasu.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera):
Od začátku jsme byli pod tlakem, Hradec hrál dobře v útoku, ale hodně nám pomohl gólman. Bylo vidět, že se domácí snaží našeho gólmana trochu rozhodit, což se jim ve třetí třetině povedlo. Tím ale neříkám, že to bylo unfair, k hokeji to prostě patří. My jsme ale ztratili koncentraci, inkasovali dva góly ve vlastní přesilovce a ztratili jsme vedení. Teď se z toho musíme dál ponaučit.