HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Statistika nuda je… nebo ne? Jak si vede Hradec v lize pohledem čísel

Statistika nuda je… nebo ne? Jak si vede Hradec v lize pohledem čísel

08.11.2017 | Lukáš Foff

Je to neuvěřitelné, ale zbývá odehrát pouze šest kol a letošní ročník extraligy už bude ve své polovině. Nástup Mountfieldu byl hrůzostrašný, ale následná vítězná série a vytvoření nového rekordu v době bez inkasované branky vyšvihla Hradec do těch pater tabulky, ve kterých jej fanoušci chtějí vidět. Z pohledu do nových statistik se ale dají zjistit další zajímavé věci. V čem je například Hradec nejlepší?

Po dvaceti kolech okupuje hradecký Mountfield 4. místo se ziskem 36 bodů a skóre 44:33. Velmi pozitivní je zejména číslo obdržených branek, které je vcelku suverénně nejnižší z celé ligy. Na druhou stranu Hradec ani příliš gólů nedává. V tomto ohledu je pátý nejhorší.

Co se týká přesilových her, tak jich Lvi měli k dispozici 80, což je třetí nejnižší číslo. Využití momentálně ukazuje slušných 17,5 %. Východočeši v početních výhodách hodně střílí, protože i přesto, že jich hráli tak málo, vypustili v nich už 147 střel. Více už zvládli pouze Vítkovičtí – 157, ale sehráli o 30 přesilovek víc.

Na hradecké gólmany se střílí nejméně v soutěži

Ruku v ruce s nízkým počtem obdržených gólů jde i počet střel, které na brankáře letí. To mají Královéhradečtí také nejlepší. Na svoji bránu propustili 489 pokusů, což je o 157 střel méně než nejhorší Zlín. Průměrně to vychází takřka na 24 střel za zápas. Úspěšnost střelby je 7,90 %, což je v rámci ligy podprůměrné číslo.

Sečte-li se součet procentuální úspěšnosti střelby týmu a procentuální úspěšnost zákroků jeho brankářů, vyjde z toho tzv. „Index štěstí“. Pokud je na vyšší hodnotě, než je 100, týmu přeje štěstí a dá se očekávat, že v tomto ohledu půjde o něco dolů. Hradec je v něm 4. s hodnotou 101,20. Střel mu tam totiž příliš nepadá, ale gólmani jsou vysoko nad evidovaným průměrem.

Když Lvi vedou po dvou třetinách, už neprohrají

Další věc, kterou statistiky ukazují, je to, že Lvi jsou tristní na vhazování. Jsou druzí nejhorší s úspěšností 46,11 %. Nejhorší buly mají ve středním pásmu, nejlepší naopak v útočném. Tam vyhrají téměř každé druhé. Přesně polovina zápasů Hradce skončila výhrou či prohrou o jeden gól. Pětkrát hradečtí hokejisté nejtěsnějším rozdílem vyhráli a pětkrát prohráli.

Pokud Hradec vstřelí první branku, většinou vyhraje. Pouze dvakrát se mu stalo, že by po otevření skóre padl. Ani jednou pak o výhru nepřišel, pokud po druhé třetině vedl. Na závěr týmových statistik se lze podívat na návštěvnost. Do ČPP Arény chodí průměrně 5139 diváků. Východočeši jsou v této statistice přesně v půlce ligy. Oproti minulým létům však vzrostla návštěvnost na Mountfield HK při venkovních duelech. Tam je 5. nejatraktivnějším soupeřem.

Hradecká individuální nej

Nejproduktivnější hráč – Petr Koukal (5+7)
Nejproduktivnější obránce – Blaž Gregorc (2+7)
Nejlepší střelec – Bedřich Köhler (8)
Nejlepší nahrávač – Filip Pavlík (9)
Nejvíce prvních asistencí – Jaroslav Bednář (6)
Nejpilnější střelec – Richard Jarůšek (57)
Nejpřesnější střelec – Bedřich Köhler (20 %)
Střelec vítězných gólů – Rudolf Červený (3)
Nejlepší hráč v +/- – René Vydarený (10)
Nejtrestanější hráč – Bedřich Köhler (20 min)
Nejvytěžovanější hráč – Oskars Cibulskis (21:05 min/záp)
Nejvíce hitů – Bedřich Köhler (19)
Nejvíce zblokovaných střel – Oskars Cibulskis (28)
Nejvíce individuálních šancí – Richard Jarůšek (33)

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice