Fanoušci
čt 13.12.2018 | Jan Vavřina

Stovky fanoušků, tisíce podpisů... Autogramiáda se vydařila

Stejně jako v posledních letech, i v závěru roku 2018 se hráči a fanoušci Mountfieldu HK setkali na společné akci, aby si vzájemně poděkovali za spolupráci v uplynulých měsících. Hradecký předvánoční hokejový podvečer hostilo OC Futurum v Hradci Králové, které ve středu 12. prosince přivítalo několik stovek příznivců Lvů.

Akce byla zahájena v 17:30, kdy si mohli obdivovatelé počítačových her a konzolí zahrát nové NHL19 na PS4 proti Lukáši Vopelkovi. Pravidla byla jasná: kdo vsítí hradeckému forvardovi za jednu třetinu nejvíce gólů, může se těšit právě na NHL19. První duely zvládl „Vopy“ bez inkasování, poté už se ale rozsvítilo červené světlo i za jeho brankou.

Hradecký útočník si vzájemné měření sil užil, zároveň ho překvapil vysoký level hry. „Je to paráda, atmosféra byla celou dobu pecková. Hrát PlayStation mě baví, takže jsem si to moc užil. Ani jsem nečekal, že NHL bude mít takovou úroveň. Některé děti ukázaly kvalitu,“ usmívá se. „Proti klučinovi, který mi dal tři góly a porazil mě, jsem si ani nečuch,“ pokračuje s úsměvem na tváři.

Už během těchto zápolení se vytvořila několik desítek metrů dlouhá fronta, která očekávala příchod zbytku týmu. Hradecká šestatřicítka předala v 18:00 slíbenou hru vítězi a zařadila se mezi parťáky, aby začala rozdávat podpisy. „Celá akce se mi moc líbila. Je vidět, že tady lidi mají o hokej zájem a ukazují to pořád – na stadionu i mimo něj. Atmosféra je tady parádní,“ těší hráče, jenž má na PS4 jako nejoblíbenější týmy Detroit Red Wings a New York Rangers.


Úderem 18. hodiny byla všechna místa za připravenými stoly obsazena hráči i trenérským štábem a začalo rozdávání tisíců podpisů na připravené kartičky i fanouškovské předměty. Čekání ve frontě zkrátil fanouškům moderátor Tomáš Borovec soutěžemi o vstupenky na hokej i zbrusu nový kalendář pro rok 2019.

Ten byl mimo jiné, stejně jako spousta dalších předmětů, nabízen přímo na místě ve stánku fanshopu Mountfieldu HK. K dostání byla také vánoční kolekce, ročenka, dresy, trička, polštářky, puky a spousta dalšího atraktivního zboží.

Přibližně v polovině podvečera byl rovněž odhalen speciální vánoční dres, v němž Mountfield HK odehraje poslední utkání před Štědrým dnem, konkrétně 21. prosince proti chomutovským Pirátům. Všechny trikoty následně půjdou do aukce a budou k dostání ještě před Vánoci! Dorazil také maskot Mounty, se kterým se fanoušci mohli vyfotit například u připravené fotostěny s hokejovými rekvizitami.

🎄 Na dnešní autogramiádě byly představeny speciální vánoční dresy, ve kterých odehrajeme duel proti Pirátům Chomutov tři...

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Středa 12. prosinec 2018


Jak už to v posledních letech bývá, spousta fanoušků si odnesla z autogramiády kromě podpisů také cenná selfie. A kdo byl pravděpodobně nejfotografovanějším borcem? Podle očekávání Radek Smoleňák. „Mám to furt na talíři. Kluci jako Vincour nebo Dragoun, které fanoušci asi moc v oblibě nemají, samozřejmě žárlí. Tak to je, někdo to na sebe vzít musí,“ říká s klasickou nadsázkou a úsměvem na tváři oblíbenec publika.

Ten se také dočkal od jedné z fanynek milého dárku. „Dostal jsem cukrovíčko, jsou tam oříšky, to já rád. Díky tomu, že na sobě každý den makám, si to můžu dovolit,“ pokračuje v dobrém rozmaru. Štědrý den se pomalu blíží, už jej vyhlíží i bývalý reprezentant? „Na Vánoce se už těším a jsem zvědavý, co mi Ježíšek naježí. Myslím, že jsem byl hodně hodnej, tak bude asi spousta dárků,“ doufá.

Na závěr volí ale opět trochu vážnější tón a děkuje fanouškům za přízeň. „Jakákoliv akce s fanoušky je vždycky fajn. Je vidět a my jsme rádi za to, že jsme si vzájemně nablízku. Stejně jako vloni jich přišlo hodně, to nás moc těší,“ zakončuje Radek Smoleňák.

Fotogalerie