Ohlasy k zápasu
st 26.11.2014 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Střelec Lukáš Vantuch: Líbí se mi, že kluci bojují jeden za druhého

Proti zlínským Beranům vyrukoval hradecký Mountfield s novou akvizicí v útočných řadách: Lukáš Vantuch, jenž předtím působil v německém Landshutu, kde hostoval z Liberce, se dokázal v prvním zápase se lvem na prsou gólově prosadit, když vyrovnával ve dvanácté minutě na 2:2. Kazem na této brance je fakt, že Hradec už další zásah nepřidal a Ševcům podlehl 2:4, čímž navýšil sérii proher z venkovních zápasů na pět.

Proti Zlínu jste se objevil po delší době v extralize, jak se vám hrálo?
Samozřejmě jsem před zápasem trošku cítil trému, ale ta zmizela, jakmile jsem nastoupil do utkání. Cítil jsem se dobře. Snažil jsem se odvést svoji práci a myslím, že na první zápas to nebylo špatné.

Donedávna jste působil ve druhé nejvyšší německé soutěži. Jak velký výkonnostní skok byl přechod do extraligy?
Extraliga je nejvyšší tuzemská soutěž, takže určitě by to být znát mělo. Nechci to moc hodnotit, ale extraliga je hodně dobrá soutěž, a tím bych to uzavřel.

Když se ohlédneme za zápasem ve Zlíně, kde jste se gólově prosadil: Asi je pro útočníka příjemné, vstřelit hned v prvním zápase v novém dresu branku, že?
Příjemné to je (usmívá se). Gól nebyl kdovíjak krásný, ale na to se nehraje. Byl jsem rád, že mi to tam spadlo, ale jako tým jsme nevyhráli, což mě mrzí.

Co bylo hlavní příčinou prohry? Hradci se celkově venku nedaří, našel jste pro to ze svého pohledu nějaký důvod?
Měli jsme zbytečná vyloučení, i já jsem seděl. Našel bych ale i pozitivní věci: Líbilo se mi, že kluci skákali do střel, bojovali jeden za druhého, nenechali jediný puk. Od podobných maličkostí je potřeba se odrazit dál, k dalšímu zápasu.

Je jakousi povinnost uhrát body doma, když je zvenku nevozíte?
Nevím, jestli přímo povinnost (usmívá se). Jsem tady chvíli, takže nevím přesně, jak se hrálo doma a venku, ale čeká nás další zápas a my chceme vyhrát každé utkání. Je jedno, kdo sem přijede nebo kam pojedeme, chceme vítězství za tři body.

Asi jste slyšel, třeba i z loňské sezóny, o hradeckém publiku. Jak se těšíte na domácí zápas?
Byl jsem se podívat v neděli na zápase se Slavií a kulisa se mi líbila moc. Je příjemné, když můžete hrát a do toho fandí takové publikum, hráče to určitě povzbudí. Těším se na to!

Kompletní rozhovor s Lukášem Vantuchem najdete v pátečním bulletinu, jenž bude k dispozici zdarma v prostorách zimního stadionu.

TOP foto: hokej.zlin.cz