Aktuální zprávy z klubu
ne 14.5.2017 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

TOP 5 událostí uplynulé sezóny. V čem je ročník 2016/17 nezapomenutelný?

V pondělí 15. května odstartuje příprava na novou sezónu, je tak nejvyšší čas zavzpomínat na tu nedávno skončenou – nejúspěšnější a zřejmě nejzajímavější z pohledu hradeckého hokeje. Vybrali jsme TOP 5 událostí a momentů, kvůli kterým se na ročník 2016/17 jen tak nezapomene...

Událost č. 1: Historické semifinále okořeněné bronzem

Po tři sezóny skončily hradecké cesty vyřazovacími boji už ve čtvrtfinále, ročník 2016/17 se však do kronik zapíše velkým úspěchem. Poprvé v historii se totiž Mountfieldu HK povedlo otevřít brány semifinále a postoupit do druhého kola play off. Po Litvínovu čekal na východočeský celek další velmi nepříjemný soupeř, brněnská Kometa.

Vypjatá série nabídla mnoho emocí i infarktových momentů a specifická byla také tím, že po dlouhou dobu platilo, že kdo neinkasuje, vyhraje. Semifinále s pozdějším mistrem z Brna nakonec Hradečtí dovedli až do šestého zápasu, po prohře 1:2 v prodloužení pro ně vidina finále zhasla. Hradec ale jako jediný dokázal v play off mistra porazit, a to hned dvakrát. Díky lepšímu postavení v tabulce po základní části však i tento úspěch stačil na zisk bronzových medailí a sezóna tak byla zakončena ve velkém stylu – třetím místem a bronzem na krku!

Událost č. 2: Poprvé na Spenglerově poháru

Koncem května 2016 se hradečtí fanoušci dozvěděli skvělou zprávu – Mountfield HK se po Vánocích má zúčastnit prestižního Spengler Cupu! Sedm měsíců uplynulo jako voda a Lvi na Štěpána zamířili do švýcarského Davosu, kde je čekala minimálně trojice utkání.

První klání proti Jekatěrinburgu Hradec ovládl poměrem 4:3, zápas s Luganem však pro hradecké barvy vítězný nebyl a po prohře 3:4 je tak čekalo čtvrtfinále s Výběrem Kanady. Pozdějšímu vítězi celého Spengleru podlehli Hradečtí 1:5 a se švýcarským turnajem se tak museli rozloučit. Ostudu však Východočeši – velmi aktivní na ledě i v hledišti – v Davosu rozhodně neudělali, ba naopak.

Událost č. 3: Východočeská derby? 5:0 pro Hradec!

Když se potká na jednom ledě Hradec s Pardubicemi, jde o pořádně vyhecovaný souboj, který svou atraktivitou přesahuje region Východních Čech. V sezóně 2016/17 se mezi sebou rivalové utkali pětkrát, přičemž ve všech případech slavili výhru hokejisté Mountfieldu! Čtyři duely mezi sebou Východočeši sehráli v rámci extraligy, jeden pak na letním Mountfield Cupu.

Na srpnovém turnaji porazili Hradečtí Dynamo poměrem 6:2 a vítěznou chuť si přenesli i do extraligových zápasů. Čtyři sezónní derby opanovali Lvi poměry 8:2, 4:3, 5:1 a 4:1, přičemž právě zářijová výhra 8:2 se stala tou nejvyšší dosaženou v historii východočeských derby.

Událost č. 4: Složení nového úspěšného realizačního týmu

Každé mužstvo potřebuje k dosažení úspěchu nejen výborné hráče, nýbrž i podporu a zkušenosti realizačního týmu. A právě to se povedlo spojit i v hradeckém týmu. Před sezónou 2016/17 se do funkce hlavního trenéra Mountfieldu HK dostal Václav Sýkora, jeho asistenty se stali Pavel Hynek a Tomáš Martinec.

A právě toto trenérské trio se rovněž podílelo na úspěšných taženích, které v dubnu završily bronzové extraligové medaile. Pozitivní je také fakt, že stejný realizační tým bude u hradeckého A-mužstva pokračovat i v sezóně nadcházející.

Událost č. 5: Zlato z 1. ročníku domácího Mountfield Cupu

Začátek srpna znamenal pro hradecké hokejisty návrat do zápasového tempa jak se sluší a patří. Ve dnech 5. – 7. srpna totiž pod Bílou věží pořádali historicky první ročních domácího turnaje s názvem Mountfield Cup 2016. Na něj přijaly pozvání kromě Pardubic také dva týmy kontinentální ligy – Avangard Omsk a Salavat Julajev Ufa.

Zápas s Omskem sice dospěl až do prodloužení, stejně jako ve zbylých dvou případech, i tentokrát zvítězili domácí Lvi. V konečném součtu pak 8 bodů znamenalo, že Hradec ovládl celý turnaj a před vlastním publikem získal téměř jeden metr vysoký pohár pro vítěze Mountfield Cupu.

Tři dny dřiny, tři těžké zápasy, ale také tři cenné výhry a celkový triumf! #MountfieldCup

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 7. srpen 2016

Bonusová událost: Stále skvělé hradecké publikum

Že se z Hradce příliš bodů nevozí, to ví většina týmů extraligy. Kromě síly mužstva k tomu přispěl také pomyslný šestý hráč na hřišti – fanoušci Mountfieldu HK. Ti vydatně podporovali své oblíbence nejen ve FORTUNA aréně, ale také na stadionech soupeřů. A to nejen akusticky, ale také vizuálně. Opět si připravovali prvotřídní chorea, která mohou mnozí Mountfieldu HK jen závidět.

Výjezdy na Spartu, derby, nebo zápasy play off se staly nezapomenutelnými, skvělý dojem zanechali východočeští příznivci také v Davosu na Spengler Cupu. Sezónu 2016/17 si tak všichni užili a nezbývá než se těšit na ročník další!

Šálalalalalá, Hradečáci...! Yes, jsme tam! 🙂

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 21. březen 2017